Haberler

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

Joomla! 4, tanıtılan yeni özellikler, iyileştirmeler ve altyapı güncellemeleri ile yolda. Yeni Joomla! 4 UI, Framework 2.0, Bootstrap 4 entegrasyonu, yeni medya yöneticisi ve daha fazlası ile geliyor.

Bugünkü yazımızda, yeni özelliğe odaklanacağız: Joomla! 4 yeni medya yöneticisinin nasıl çalıştığını, nasıl geliştirildiğini ve hangi yerleşik yeni özellikleri içerdiğini hep birlikte göreceğiz. Joomla! 4 yeni medya yöneticisi'nin medya dosyalarını yönetmeye nasıl yardımcı olduğuna hep birlikte göz atalım.

1. Medya Yöneticisi İçin Yeni Kullanıcı Arayüzü

Joomla! 3'te, Ortam menüsü "İçerik" menü öğesinin altında bulunuyor. Joomla! 4 için, medya ana menü öğesine taşınmış durumda. Yeni medya yöneticisi ile birlikte, kullanıcıların medya dosyalarını işlemek ve bu işlemi daha kolay hale getirmek için bir sürü yeni özellik ve gelişmiş çalışma paneli kullanıcı arabirimine eklendi.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

2. Sürükle ve Bırak ile Birden Fazla Dosyayı Aynı Anda Yükleyin

Joomla! 4 yeni medya yöneticisi, sürükle / bırak özelliği ile yüklemeyi destekliyor ve aynı anda birden fazla dosya yükleyebilirsiniz, böylece medya dosyalarının yüklenmesi daha kolay ve size zaman kazandıracak.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

3. Dahili Resim Düzenleme Araçları

Joomla! 4'teki yeni medya yöneticisi şaşırtıcı bir özelliği destekliyor: Resimlerin, diğer araçları kullanmadan Joomla! arka planı üzerinden resim düzenlenmesine yardımcı oluyor. Görüntü üzerinde yer alan üç nokta simgesini (...) tıklattığınızda, bir görüntüyü Önizleme, Yeniden adlandırma, Düzenleme ve Silme seçenekleri sunar.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

Görüntü düzenleyici:

Bazı basit tıklamalarla, görüntüyü isteğinize göre düzenleyebilir ve istediğiniz görüntü kalitesiyle bir resmin tamamen yeni bir sürümünü elde edebilirsiniz.

3.1. Kırpma seçenekleri, kullanıcıların bir görüntüyü genişlik-yüksekliğe ve XY eksenine göre kırpmasına izin verir.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

3.2. Yeniden boyutlandırma seçeneği, kullanıcıların resim için özel genişlik ve yükseklik ayarlamalarını sağlar.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

3.3. Döndürme seçenekleri, kullanıcıların 360 ° 'ye kadar görüntüyü döndürmesine olanak tanır.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

Dosyaları yönetmek için diğer birçok seçenek:

Önizleme - Önizleme (büyüteç) simgesini tıklatarak resmin daha güzel ve keskin manzaralı daha büyük bir versiyonunu görebilirsiniz.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

Yeniden Adlandırma - Metin simgesini (T) tıklayın ve resmin adını artık değiştirme seçeneğine sahipsiniz.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

Sil - Joomla! 4 medya yöneticisinde, resimdeki Çöp Kutusu simgesini tıklatarak resmi silebilirsiniz ve öğe artık görünmeyecektir.

4. Yakınlaştırma Seçeneği

Joomla! 4 yeni media yöneticisi, küçük resim boyutunu küçük ve büyük görünümlerde ayarlama seçeneği sunar. Ekranın sağ üst köşesindeki + ve - düğmelerini tıklamanız yeterlidir ve her Joomla! kullanıcısı için ne kadar mükemmel olduğunu görebilirsiniz.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

5. Küçük Resim ve Ayrıntılı Görünüm

Joomla! 4 yeni medya yöneticisi, sayfanın sağ üst köşesindeki Küçük Resim ve Ayrıntılı Görünüm düğmeleri için yeni bir görünüm kazandırıyor. Tek bir tıklamayla farklı bir görünüme geçebilirsiniz.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

6. Resim Özellikleri

En son Joomla! 4'te, bir veya iki tıklamayla görüntü boyutu, boyut, tür, Oluşturulma / Değiştirme tarihi ve uzantısı gibi görüntü özelliklerini medya yöneticisinden kontrol edebilirsiniz. İstediğiniz görüntüyü seçip sağ üst köşedeki bilgi simgesini tıklamanız yeterlidir, özellikleri görmek için diğer resimleri tıklayabilirsiniz.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

7. Joomla! 4 Ortamı İçin Genel Seçenekler Yapılandırması

Medya - Joomla! 4 yeni medya yöneticisi, dosya türleri, maksimum dosya boyutu, resim klasörü yolu, yüklemeleri sınırlama ve daha birçok özelliğe sahiptir.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

İzinler - Medya İzin yapılandırma panelinde, Media Yöneticisi'ne erişmek için Joomla'daki farklı bir kullanıcı grubunun erişim düzeyini ayarlayabilirsiniz.

Joomla! 4 Yeni Medya Yöneticisi

Joomla! 4 ile ilgili haberleri ve gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz, Joomla! 4 hakkındaki yazılarımız devam edecek. Bu yazının daha fazla kişiye ulaşması için, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Aşağıdaki yazılar ilginizi çekebilir..

1: Joomla! 4 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

2: Joomla! 4 Alpha Bitti

3: Joomla! 4 Yeni Arka Uç Önizlemesi

4: Joomla! 4'deki Yeni Teknolojiler ve Yararları

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.