8000'den fazla Joomla! Eklentisi

Popüler Joomla! eklentilerinin yanı sıra, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabileceğini düşündüğümüz eklenti tavsiyelerinin bir kısmını ilgili kategoriler de bulabilirsiniz.

Joomla! Bileşen Nedir?

Bileşenler (Component) Joomla! 'nın temel fonksiyonel birimleridir; mini-uygulamalar olarak görülebilirler. Çoğu bileşen iki ana bölümden oluşur: bir yönetici bölümü ve bir site parçası. Site bölümü, sitenizin sayfalarını, normal site çalışması sırasında sitenizin ziyaretçileri tarafından talep edildiğinde oluşturmak için kullanılan şeydir. Yönetici bölümü, bileşenin farklı yönlerini yapılandırmak ve yönetmek için bir arayüz sağlar.

Joomla! Bileşen Nedir?
Joomla! Modül Nedir?

Joomla! Modül Nedir?

Joomla! Modüller, sayfa oluşturma için kullanılan hafif ve esnek uzantılardır. Bazı modüller bileşenlere bağlıdır: "en son haberler" modülü, örneğin, içerik bileşenine bağlantılar (com_content) ve en yeni içerik öğelerine bağlantılar gösterir. Bununla birlikte, modüllerin bileşenlere bağlı olması gerekmez; herhangi bir şeye bağlı olmalarına bile gerek yoktur ve sadece statik HTML veya metin olabilirler.

Joomla! Plugin Nedir?

Joomla! Plugin, diğer bir değiş ile "uygulama eki" olarak da adlandırılır. Yapıları ile ufak programcıklar da diyebiliriz. Sitenin işleyişine katkı sağlamak amacıyla tasarlanmışlardır. Örneğin makale içinde kullandığınız bir resmi büyütmek yada içerik oylamasında veya başka amaçlar için Plugin kullanabilirsiniz. Yapıları itibari ile küçük gibi görünseler de çalışma mantığı sebebi ile büyük işler yaparlar.

Joomla! Plugin Nedir?
E-bülten aboneliği
En son haberleri kaçırmamak için abone olun!
Joomla! Via Hosting hizmetlerini turhost.com'dan almaktadır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the UnitedStates and other countries.
JoomlaVia.com is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.

Arama