Joomla! Nedir?

Joomla! CMS Hakkında Bilgiler

Joomla! , ödüllü bir içerik yönetim sistemi (CMS) olup, web siteleri ve güçlü online uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır. Kullanım kolaylığı ve genişletilebilirlik de dahil olmak üzere birçok açıdan Joomla! en popüler web sitesi yazılımıdır. Hepsinden öte, Joomla! herkes tarafından kolay bir şekilde temin edilebilen açık kaynaklı bir çözümdür.

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Nedir?

İçerik Yönetim Sistemi'nin (CMS) tanımı, bir web sitesi projesinin veya intranet uygulamasının içeriğini, verilerini veya bilgilerini yönetme (tümü veya bir bölümü) için farklı izin düzeylerine sahip birden fazla kullanıcı için yetenekler sağlayan bir uygulamadır (web tabanlı).

İçerik yönetimi, web sitesi içeriği, verileri ve bilgilerini oluşturma, düzenleme, arşivleme, yayınlama, üzerinde işbirliği yapma, raporlama, dağıtma anlamına gelir.

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Nedir?
Joomla! ile Hangi Tür Siteler Yapılır?

Joomla! ile Hangi Tür Siteler Yapılır?

Joomla! tüm şekil ve boyutlar da web sitelerine güç sağlamak için tüm dünyada kullanılmaktadır. Joomla! kullanan şirketlerin örneklerini Joomla! Vitrin Dizini 'nde keşfedin!

 • Kurumsal web siteleri veya portallar, intranetler ve extranetler
 • Küçük işletme web siteleri
 • Çevrimiçi dergiler, gazeteler ve yayınlar
 • E-ticaret ve çevrimiçi rezervasyonlar
 • Devlet, kâr amacı gütmeyen ve kurumsal web siteleri
 • Topluluk temelli, okul ve kilise web siteleri veya portalları
 • Kişisel web siteler

Joomla! Bana Nasıl Yardımcı Olacak?

Gelişmiş bir kullanıcı olmasanız bile Joomla! kurulumu ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Birçok web barındırma hizmeti tek tıklamayla Joomla! kurulum hizmeti sunar, bu sayede yeni sitenizi birkaç dakika içinde çalıştırabilirsiniz.

Bir web tasarımcısı veya geliştiricisi iseniz Joomla! kullanımı çok kolaydır, müşterileriniz için hızlı bir şekilde web siteleri oluşturabilirsiniz. Daha sonra, az miktarda bir talimatla, müşterilerinizin kendi sitelerini kolayca yönetmelerini sağlayabilirsiniz.

Müşterileriniz özel işlevlere ihtiyaç duyarsa, Joomla! son derece genişletilebilir ve binlerce uzantıyı (çoğu ücretsiz olarak GPL lisansı altında) Joomla! Eklenti Dizini'nde bulabilirsiniz.

Joomla! Bana Nasıl Yardımcı Olacak?
Geliştiriciler İçin Joomla!

Geliştiriciler İçin Joomla!

Birçok şirket ve kuruluşun web sitesi Joomla! ile oluşturulmuştur. Bu gibi durumlarda, Joomla! 'nın güçlü uygulama çerçevesi, geliştiricilerin Joomla! CMS'nin gücünü hemen-hemen sınırsız yönde genişleten sofistike eklentiler oluşturmalarını kolaylaştırır.

Joomla! çekirdek yapısı, geliştiricilerin hızlı ve kolay bir şekilde web siteleri inşa etmelerini sağlar.

 • Envanter kontrol sistemleri
 • Veri raporlama araçları
 • Uygulama köprüleri
 • Özel ürün katalogları
 • Entegre e-ticaret sistemleri
 • Karmaşık iş rehberleri
 • Rezervasyon sistemleri
 • İletişim araçları

Joomla! PHP ve MySQL tabanlı, herkesin kullanabileceği, paylaşabileceği ve destekleyebileceği açık bir platformda güçlü uygulamalar geliştirebilirsiniz. Joomla! yazılımını kullanmaya ilişkin daha fazla bilgi edinmek için "Joomla! Geliştirici Ağı" nı ziyaret edebilirsiniz.

Joomla! Kullanmaya Nasıl Başlarım?

Joomla! ücretsiz ve açık GPL lisansına tabi olduğu için herkese açıktır, başlamak için "Joomla'ya Başlarken Bölümü" nü okuyabilirsiniz.

Kendiniz Başlayabilirsiniz

Kendiniz Başlayabilirsiniz

Joomla! CMS'nin en son sürümünü indirin, Joomla! indirme sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, resmi Joomla! Forum veya Joomla! Belgelerini ziyaret edebilir, ayrıca Joomla! Eğitim videolarını da izleyebilirsiniz.

Ücretsiz Web Sitesi

Ücretsiz Web Sitesi

Joomla! yüklemek zorunda kalmadan başlamak için başka bir yol daha var. launch.joomla.org adresi üzerinde tamamen ücretsiz ve tamamen işlevsel bir web sitesini saniyeler içinde başlatabilir ve içeriğinizi hemen çevrimiçi yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Joomla! CMS

Joomla! 3.x kurulumuna başlamak için ücretsiz kurulum paketini indirin.

E-bülten aboneliği
En son haberleri kaçırmamak için abone olun!
Joomla! Via Hosting hizmetlerini turhost.com'dan almaktadır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the UnitedStates and other countries.
JoomlaVia.com is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.

Arama