Joomla Nedir?

Joomla İçerik Yönetim Sistemi hakkında kısa bilgiler

Joomla CMS

Joomla CMS

Joomla, ödüllü bir içerik yönetim sistemi olup, web siteleri ve güçlü online uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır.

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Nedir?

İçerik Yönetim Sistemi'nin (CMS) tanımı, bir web sitesi projesinin veya intranet uygulamasının içeriğini, verilerini veya bilgilerini yönetme (tümü veya bir bölümü) için farklı izin düzeylerine sahip birden fazla kullanıcı için yetenekler sağlayan bir uygulamadır (web tabanlı).

İçerik yönetimi, web sitesi içeriği, verileri ve bilgilerini oluşturma, düzenleme, arşivleme, yayınlama, üzerinde işbirliği yapma, raporlama, dağıtma anlamına gelir.

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Nedir?
Joomla ile Hangi Tür Siteler Yapılır?

Joomla ile Hangi Tür Siteler Yapılır?

Joomla tüm şekil ve boyutlar da web sitelerine güç sağlamak için tüm dünyada kullanılmaktadır. Joomla kullanan şirketlerin örneklerini Joomla Vitrin Dizini 'nde keşfedin!

 • Kurumsal web siteleri veya portallar, intranetler ve extranetler
 • Küçük işletme web siteleri
 • Çevrimiçi dergiler, gazeteler ve yayınlar
 • E-ticaret ve çevrimiçi rezervasyonlar
 • Devlet, kâr amacı gütmeyen ve kurumsal web siteleri
 • Topluluk temelli, okul ve kilise web siteleri veya portalları
 • Kişisel web siteler

Joomla Bana Nasıl Yardımcı Olacak?

Gelişmiş bir kullanıcı olmasanız bile Joomla kurulumu ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Birçok web barındırma hizmeti tek tıklamayla Joomla kurulum hizmeti sunar, bu sayede yeni sitenizi birkaç dakika içinde çalıştırabilirsiniz.

Bir web tasarımcısı veya geliştiricisi iseniz Joomla kullanımı çok kolaydır, müşterileriniz için hızlı bir şekilde web siteleri oluşturabilirsiniz. Daha sonra, az miktarda bir talimatla, müşterilerinizin kendi sitelerini kolayca yönetmelerini sağlayabilirsiniz.

Müşterileriniz özel işlevlere ihtiyaç duyarsa, Joomla son derece genişletilebilir ve binlerce uzantıyı (çoğu ücretsiz olarak GPL lisansı altında) Joomla Eklenti Dizini 'nde bulabilirsiniz.

Joomla Bana Nasıl Yardımcı Olacak?
Geliştiriciler İçin Joomla

Geliştiriciler İçin Joomla

Birçok şirket ve kuruluşun web sitesi Joomla ile oluşturulmuştur. Bu gibi durumlarda, Joomla 'nın güçlü uygulama çerçevesi, geliştiricilerin Joomla CMS'nin gücünü hemen-hemen sınırsız yönde genişleten sofistike eklentiler oluşturmalarını kolaylaştırır.

Joomla çekirdek yapısı, geliştiricilerin hızlı ve kolay bir şekilde web siteleri inşa etmelerini sağlar.

 • Envanter kontrol sistemleri
 • Veri raporlama araçları
 • Uygulama köprüleri
 • Özel ürün katalogları
 • Entegre e-ticaret sistemleri
 • Karmaşık iş rehberleri
 • Rezervasyon sistemleri
 • İletişim araçları

Joomla PHP ve MySQL tabanlı, herkesin kullanabileceği, paylaşabileceği ve destekleyebileceği açık bir platformda güçlü uygulamalar geliştirebilirsiniz. Joomla yazılımını kullanmaya ilişkin daha fazla bilgi edinmek için "Joomla Geliştirici Ağı" nı ziyaret edebilirsiniz.

Joomla CMS

Joomla Kullanmaya Nasıl Başlarım?

Joomla ücretsiz ve açık GPL lisansına tabi olduğu için herkese açıktır, başlamak için "Joomla'ya Başlarken Bölümü" nü okuyabilirsiniz..

Kendiniz Başlayabilirsiniz

Joomla CMS'nin en son sürümünü indirin, Joomla indirme sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, resmi Joomla Forum veya Joomla Belgelerini ziyaret edebilir, ayrıca Joomla Eğitim videolarını da izleyebilirsiniz.

Joomla Launch

Joomla yüklemek zorunda kalmadan başlamak için başka bir yol daha var. launch.joomla.org adresi üzerinde tamamen ücretsiz ve tamamen işlevsel bir web sitesini saniyeler içinde başlatabilir ve içeriğinizi hemen çevrimiçi yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Joomla CMS

Joomla 4.0 kurulumuna başlamak için lütfen ücretsiz kurulum paketini indirin.

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.