Hakkımızda

Joomla Via hakkında kısa bilgiler

Joomla Via Tarihçe

Aslında aklımızda Joomla ile ilgili bir takım projeler varken, proje isimleri için net bir fikir yoktu. Çeşitli isim araştırmalarına girilerek, projeye uygun bir isim olması yönünde araştırmalar yapıldı. Yapılan bu araştırmalar sonucunda en son olarak 'Joomla Via' isminde karar kılınmıştır, isim belirlendikten sonra 2015 yılının Ağustos ayının başlarında alt yapı çalışmalarına başlanarak, 18.08.2015 tarihinde 'Joomla Via' projesi yayın hayatına başlamıştır.

Projenin Kurusucu Kimdir?

Joomla Via projesi Şenol ŞENGÜL tarafından kurulmuştur. Şenol ŞENGÜL 2006 yılında Joomla ile tanışmış olup, yaklaşık olarak 15 yıldan fazla bir süredir Joomla ile ilgilenmektedir. Çeşitli platformlar da Joomla hakkındaki bilgilerini paylaşmış, aynı zaman da Joomla kullanıcıları için bilgi ve birikimlerini aktarmıştır.

Projenin Amacı Nedir?

Aslına bakarsanız Joomla Via projesi bir dönem senolsengul.org üzerinde yer alan Joomla ile ilgili bilgilerin, artık joomlavia.com adresinde yayınlanacak olmasıyla da alakalı. Şenol ŞENGÜL 2015 yılında bir karar alıp kişisel blog'unu kapatarak, Joomla Via projesini hayata geçirmeye karar verdikten sonra proje ortaya çıkmıştır.

Joomla Via projesi'nin amacı, Joomla kullanıcılarına en son ve güncel Joomla haberlerini aktarmak, bununla birlikte farklı kategoriler de yine Joomla ile ilgili bilgiler sunmaktır.

Ayrıca 'Joomla Eğitim Dersleri' ile Joomla kullanıcılarına bir takım bilgilerin görsel ve sözlü olarak aktarılmasını sağlamaktır.

Joomla Via Hakkında

Neler Bulabilirim?

Joomla Via'da en son ve güncel Joomla haberlerini, Joomla güvenlik konuları hakkındaki bilgileri, çeşitli konular'daki ipuçlarını ve eklenti tavsiyelerinin yanı sıra 'Joomla Eğitim Dersleri' ni bulabilirsiniz. Ayrıca Joomla kullanıcıları için çeşitli konular da teknik destek imkanı da bulabilirsiniz.

Kullandığımız Kaynaklar

Joomla Via olarak, Joomla ile ilgili en son ve güncel Joomla haberlerini resmi siteyi yani joomla.org'u kaynak alarak hazırlamaktayız. Bununla birlikte resmi Joomla işbirlikçileri olan farklı kaynakları da kullanarak, kullanıcılara doğru, faydalı ve güncel haberleri sunmaya çalışmaktayız.

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.