Hakkımızda

Joomla! Via
Tarihçe

Aslında aklımızda Joomla! ile ilgili bir takım projeler varken, proje isimleri için net bir fikir yoktu. Çeşitli isim araştırmalarına girilerek, projeye uygun bir isim olması yönünde araştırmalar yapıldı. Yapılan bu araştırmalar sonucunda en son olarak 'Joomla! Via' isminde karar kılınmıştır, isim belirlendikten sonra 2015 yılının Ağustos ayının başlarında alt yapı çalışmalarına başlanarak, 18.08.2015 tarihinde 'Joomla! Via' projesi yayın hayatına başlamıştır.

Projenin Kurucusu
Kimdir?

Joomla! Via projesi Şenol ŞENGÜL tarafından kurulmuştur. Şenol ŞENGÜL 2006 yılında Joomla! ile tanışmış olup,yaklaşık olarak 10 yıldan fazla bir süredir Joomla! ile ilgilenmektedir. Çeşitli platformlar da Joomla! hakkındaki bilgilerini paylaşmış, aynı zaman da Joomla! kullanıcıları için bilgi ve birikimlerini aktarmıştır.

Projenin Amacı
Nedir?

Aslına bakarsanız Joomla! Via projesi bir dönem senolsengul.org üzerinde yer alan Joomla! ile ilgili bilgilerin, artık joomlavia.com adresinde yayınlanacak olmasıyla da alakalı. Şenol ŞENGÜL 2015 yılında bir karar alıp kişisel blog'unu kapatarak, Joomla! Via projesini hayata geçirmeye karar verdikten sonra proje ortaya çıkmıştır.

Joomla! Via projesi'nin amacı, Joomla! kullanıcılarına en son ve güncel Joomla! haberlerini aktarmak, bununla birlikte farklı kategoriler de yine Joomla! ile ilgili bilgiler sunmaktır.

Ayrıca 'Joomla! Eğitim Dersleri' ile Joomla! kullanıcılarına bir takım bilgilerin görsel ve sözlü olarak aktarılmasını sağlamaktır.

Joomla! Via Hakkımızda

Neler Bulabilirim?

Joomla! Via'da en son ve güncel Joomla! haberlerini, Joomla! güvenlik konuları hakkındaki bilgileri, çeşitli konular'daki ipuçlarını ve eklenti tavsiyelerinin yanı sıra 'Joomla! Eğitim Dersleri' ni bulabilirsiniz. Ayrıca Joomla! kullanıcıları için çeşitli konular da teknik destek imkanı da bulabilirsiniz.

Kullandığımız Kaynaklar

Joomla! Via olarak, Joomla! ile ilgili en son ve güncel Joomla! haberlerini resmi siteyi yani joomla.org'u kaynak alarak hazırlamaktayız. Bununla birlikte resmi Joomla! işbirlikçileri olan farklı kaynakları da kullanarak, kullanıcılara doğru, faydalı ve güncel haberleri sunmaya çalışmaktayız.

E-bülten aboneliği
En son haberleri kaçırmamak için abone olun!
Joomla! Via Hosting hizmetlerini turhost.com'dan almaktadır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the UnitedStates and other countries.
JoomlaVia.com is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.

Arama