Joomla! Güncelleme

Joomla! Güncelleme Talimatları

Joomla! CMS 'nin yeni bir sürümü çıktığında yönetim merkezi'nin üst kısmında bir uyarı mesajı göreceksiniz, bu mesajı gördüğünüzde web sitenizi en son sürüme güncelleme yapmalısınız.

Joomla! Güncelleme işlemi esnasında öncelikle her zaman web sitenizin bir yedeğini almalısınız, yedek alma işlemi için Akeeba Backup'ı kullanabilirsiniz. Web sitenizde Akeeba Backup kurulu ise, Joomla! Güncelleme işleminden önce Akeeba Backup'ın otomatik olarak yedek almasını da ayarlayabilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapıldığını buradaki eğitim dersimizi izleyerek öğrenebilirsiniz.

Joomla! Güncelleme işlemine başlamadan önce, web sitenizde güncellemeniz gereken eklentiler var ise öncelikle eklentileri güncellemelisiniz. Daha sonra Joomla! Güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları dikkatlice takip ederek Joomla! Güncelleme Talimatları 'nı öğrenebilirsiniz.

1. ADIM

1. ADIM

Joomla! web sitenize ait yeni bir güncelleme olduğunda, yönetim merkezi'nin üst kısmında bir uyarı mesajı göreceksiniz.

2. ADIM

2. ADIM

Joomla! Güncelleme işlemine başlamak için yapmanız gereken şey "Şimdi Güncelle" butonu'na basarak güncelleme işlemini başlatınız.

3. ADIM

3. ADIM

Karşınıza bir "Bilgilendirme" ekranı gelecektir, bu ekran da mevcut "Kurulu Joomla! Sürümü" ve "Son Joomla! Sürümü" 'nü görebilirsiniz. Bilgilendirme ekranı'nı kontrol ettikten sonra "Güncellemeyi Kur" butonu'na basarak güncellemeyi kurmaya devam edebilirsiniz.

NOT: Web sitenizde Akeeba Backup bileşeni kurulu ise Uyumlu Ekler alanı üzerinden "System - Backup on update" eklentisini aktif ettiğinizde eklenti Joomla! Güncelleme işleminden önce sitenizin bir yedeğini alır.

4. ADIM

4. ADIM

Akeeba Backup eklentisi'ne ait "System - Backup on update" uyumlu eki aktif edildiğinde, Joomla! Güncelleme işleminden önce web sitenizin bir yedeğini alacaktır.

5. ADIM

5. ADIM

Yedek alma işleminden sonra, Joomla! Güncelleme işlemi başlayacaktır. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.

6. ADIM

6. ADIM

Joomla! Güncelleme işlemi bittikten sonra, "Joomla! Sürüm Güncelleme Durumu" alanında web sitenizin güncellendiğine dair bir mesaj göreceksiniz.

7. ADIM

7. ADIM

Ayrıca, dilerseniz "Sistem > Sistem Bilgisi" menüsü altında Joomla! Sürümü'nü görmeniz mümkün.

8. ADIM

8. ADIM

Joomla! Güncelleme işlemi bittikten sonra sitenizin önbelleğini "Sistem > Önbelleği Temizle" menüsü altında temizleyiniz. Ayrıca, kullanmış olduğunuz internet tarayıcısı'nın da önbelleğini temizlemeyi unutmayın!

Joomla! CMS

Joomla! 3.x yükseltme paketlerine ulaşmak için ilgili sayfayı inceleyeniz.

E-bülten aboneliği
En son haberleri kaçırmamak için abone olun!
Joomla! Via Hosting hizmetlerini turhost.com'dan almaktadır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the UnitedStates and other countries.
JoomlaVia.com is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.

Arama