SP Page Builder
Teknik Gereksinimler

SP Page Builder 3, Joomla! için esnek bir sürükle ve bırak yöntemi ile çalışan devrim niteliği'ndeki bir sayfa oluşturucu'dur.


SP Page Builder'ı web sitelerinizde çalıştırmak ve sorun yaşamamak için lütfen aşağıdaki teknik gereksinimleri kullanın.
Joomla! Sayfa Oluşturucu Teknik Gereksinimler

Hızlı Genel Bakış

SP Page Builder 3 , Joomla! için esnek bir sürükle ve bırak yöntemi ile çalışan devrim niteliği'ndeki bir sayfa oluşturucu eklentisidir. Düzenleri oluşturmanıza ve yeni sayfalar ve makaleler için içerik eklemenize yardımcı olacak görsel düzen aracıdır.

İçerik düzenleyici arayüzü, çoğunlukla modülleri temel alan varsayılan Joomla! özellikleriyle şu anda mümkün olandan fazlasını yapmanıza izin verir. Sayfa oluşturucunuzu şablonunuzdan ayırmanıza ve içeriğinizi tam olarak kontrol etmenize olanak tanır. Bileşen hemen hemen her Joomla! Şablonu ile kullanılabilir ve içeriğinizi ve tasarımınızı kaybetmeden şablonları değiştirebilirsiniz. Pro sürümü, başlamanıza yardımcı olmak için önceden hazırlanmış sayfa şablonları ve hazır bölümler (satırlar) ile birlikte gelir.

NOT: SP Page Builder, bu uzantı kullanılarak oluşturulmuş içeriği düzenlemek için kullanılabilir. Yalnızca modüllere bağlı olarak önceden yapılmış düzenleri düzenleyemez. Ayrıca farklı Sayfa Oluşturucular arasında içerik taşıma aracı yoktur.

Teknik Gereksinimler

SP Page Builder (Pro), Joomla! 3.9.x ile düzgün şekilde çalışıyor. Sorunları önlemek için lütfen aşağıdaki teknik gereksinimleri kullanın:

 • Apache Sunucusu
 • PHP 7.0.31 (minimum), PHP 7.2 veya PHP 7.3 (önerilen)
 • MySQL 5.5+
 • 64 bit Sunucu desteği. PHP 7'nin 64 bit desteği sağladığını unutmayın. PHP 7'nin x64 sürümleri yerel 64 bit tam sayıları, LFS, 64 bit memory_limit ve çok daha fazlasını destekler.
 • Lütfen allow_url_fopen veya cURL'nizin etkin (Açık) olduğundan emin olun. Çekim desteği isteyin veya Allow_url_fopen işlevini etkinleştirmek için ayrıntılar için PHP kılavuzuna bakın. Bu seçeneği sağlayan Joomla! Makale Entegrasyon özelliğini kullanmak çok önemlidir.

Sayfa Oluşturucu Teknik Gereksinimler

SP Page Builder yazılımı hâlâ PHP 5.6'da çalışmaktadır. Ancak, bu sürümlerle test edilmiyor ve artık PHP'nin eski PHP sürümleri için kırılma desteğini bir hata olarak görmüyoruz.

PHP Yapılandırması

Aşağıdaki PHP yapılandırma sınırları özelleştirilmiş değilse, SP Page Builder'ı Joomla! uzantısı olarak eklerken bir hata mesajı göreceksiniz. Kendi başınıza yapabilirsiniz. Sadece PHP.ini veya .htaccess dosyasını açmanız gerekir. Bu dosyalarda memory_limit ve upload_max_filesize arayın ve sayıyı gerekli olanlara çevirin.

PHP ayarları ve kurulu kütüphaneler:

 • Allow_url_fopen (allow_url_fopen) - AÇIK
 • PHP memory_limit = 128M - (256M önerilir)
 • PHP max_execution_time = 180 - (300 önerilir)
 • PHP upload_max_filesize = 4M veya daha fazla
 • cURL kütüphanesi ** - sunucunuz curl veya url_fopen ile çalışmalıdır.
 • OpenSSL etkinleştirilmelidir.
 • PHP file_get_contents () işlevi kullanılabilir / kilitsiz olmalıdır.

1. İpucu: Bazı durumlarda, güncellenmiş dosyaları php.ini ve .user.ini dosyalarını / manager klasörüne kopyalamanız gerekir. 

2. İpucu: cPanel veya WHM panelinde> Multi PHP Manager ve PHP-FPM / PHP 7.2'yi açın.

SP Page Builder 3 PRO

Dökümanlar hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bağlantıyı tıklayın!

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.