Sayfa Oluşturucu

SP Page Builder v3.7.0 Yayınlandı

SP Page Builder v3.7.0 Yayınlandı

SP Page Builder 'ın başlangıcından bu yana, yapılan değişiklikler ve yeni özellikler her zaman büyük web siteleri oluşturmak ile ilgili olmuştur. Sayfa Oluşturucu hayal gücünüzü gerçeğe dönüştürmek için en iyi özellikler ile donatılmıştır.

Joomla! Sayfa Oluşturucu 'nun artık uzun bir yol kat ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak, v3.7.0 sürümü tamamen web sitenizin daha iyi performans göstermesi ile ilgilidir. Bu güncellemenin odak noktası Lazy Load özelliğidir.

Lazy Load yöntemi web sitenizi daha hızlı hale getirmek için devrim niteliğinde bir yoldur. SP Page Builder'ın bunu neden ve nasıl yaptığını inceleyeceğiz. SP Page Builder v3.7.0'da Lazy Load ile daha hızlı web siteleri oluşturun..

Lazy Load Nedir?

Lazy Load'ı anlamadan önce, bir tarayıcının web sitelerini nasıl yüklediğini anlamamız gerekir. Bir tarayıcıya herhangi bir web sayfası yüklendiğinde, o sayfanın tüm içeriği aynı anda yüklenir. Tüm içerik indirildiğinde, web sayfasını görebilirsiniz. Bu işlem biraz zaman, bant genişliği ve bellek yükü gerektirir. Kullanıcıların gereksiz yere beklemek zorunda kalması, web sitenizin hemen çıkma oranını artırır.

Aksine, Lazy Load (tembel yükleme) özelliğini etkinleştirdiğinizde, web sayfasının tüm içeriği (resimler, videolar, iframe'ler dahil) bir kerede yüklenmez. Web sayfasının yalnızca belirli bir kısmı yüklenir ve kullanıcılar sayfayı aşağı kaydırdıklarında içeriğin geri kalanı yüklenir.

Sayfa Oluşturucu'da Tembel Yükleme Türleri

Sayfa Oluşturucu'nun bugünkü güncellemesinde, iki tür tembel yüklemeye sahip olacaksınız. Chrome kullanıcıları için yerleşik yerel tembel yükleme sağlandı. Yerel tembel yükleme, kullanıcılar mevcut görünümden hesaplanan bir mesafeye ulaşana kadar kaynakların yüklenmesini erteler.

Ancak, çok fazla sayıda tarayıcı olduğu için Chrome'u kullanmayan çok sayıda kullanıcı var ve onlar için SP Page Builder, IntersectionObserver 'ı kullanacak.

Sayfa Oluşturucu'da Lazy Laod Etkinleştirme

Sayfa Oluşturucu kullanılarak oluşturulan web siteleri, artık tek tıklamayla Lazy Load özelliğini kullanabilir. Lazy Load'ı genel yapılandırma'dan etkinleştirebilirsiniz. Sayfa Oluşturucu panelindeyken sağ üst köşedeki "Seçenekler" düğmesine tıklayın.

SP Page Builder v3.7.0 Yayınlandı

Bu sizi Sayfa Oluşturucu'nun küresel ayarlarına götürür, oradan Lazy Laod düğmesini "EVET" konumuna getirmeniz gerekir.

SP Page Builder v3.7.0 Yayınlandı

Lazy Laod seçeneğini açtığınızda açılan bir Yer Tutucu Görüntüsü alanı göreceksiniz. Bu resim başlangıçta gerçek içerik yüklenmeden önce kullanılacaktır. Görüntüyü herhangi bir sunucuda barındırabilir ve bağlantıyı buraya yazabilirsiniz. Herhangi bir resim seçebilirsiniz. Ancak, mümkün olan en hafif görüntü dosyasını kullandığınızdan emin olmanız gerekir.

Belirtilen seçeneği etkinleştirdikten sonra, SP Page Builder Pro ile oluşturulan tüm sayfalarda tembel yükleme yapılır. Makale, Slayt Gösterisi, Carousel, Clients, Image, Modal, Person ve geri kalanı dahil Sayfa Oluşturucu'nun eklentilerinde kullanılan fotoğraflar, çizimler kukla görüntü ile değiştirilecektir.

Sonuç

SP Page Builder, Joomla! ile web siteleri oluşturma konusunda büyük kolaylık sağlayan bir eklentidir. Bu güncelleme ile Lazy Load özelliği gibi olağanüstü bir özellik elde edeceksiniz. Bu, kullanıcıların sitenizle ilgili deneyimini geliştirecek ve sayfalarınızın çok daha hızlı yüklenmesini sağlayacaktır. Sayfa Oluşturucu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.