Blog

JD Builder 1.11 - Font Awesome Pro Entegrasyonu ile Karşınızda

JD Builder 1.11 - FontAwesome Pro Entegrasyonu ile Karşınızda

JD Builder her güncellemede olduğu gibi, yine hayranlık uyandıran bazı özellikler ile geliyor. JD Builder sayfa oluşturucu v1.11 bu güncellemesinde Font Awesome Pro entegrasyonu ile geliyor, güncelleme hakkında ayrıntıları öğrenmek için aşağı inelim.

Bir Bakışta Güncellemeler

  1. Düğmeler grubu Öğesi
  2. Facebook düğmeleri Öğesi
  3. Font Awesome Pro entegrasyonu
  4. Form oluşturucudaki zaman alanı türü
  5. Form oluşturucuda görünmez captcha entegrasyonu ve birkaç hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi

JD Builder'ın İki Yepyeni Öğesi Var

JD Builder sayfa oluşturucu, bir web sitesini yalnızca sağlam kılmakla kalmayıp, aynı zamanda onlara yaratıcı bir avantaj sağlayan birçok benzersiz ve son derece kullanışlı unsurlarla zaten doludur. Ancak her zaman daha güçlü unsurlara hizmet etmeye çalıştığı için, iki yeni unsur eklendi.

Düğme Grubu

Hiç bir grup düğme ekleme ve şekillendirme zahmetini yaşadınız mı? Kesinlikle geçmiş olmalısın. Seriye birden fazla düğme eklemek biraz daha uzun sürer. Ve onları uygun senkronizasyonla düzenlemek ve şekillendirmek söz konusu olduğunda, çok daha fazla zaman alabilir.

Ancak, yeni düğme grubu öğesi yardımıyla. Bu kadar güçlük çekmenize gerek yok. Web sitenizin sayfasına bir grup düğme (ihtiyaca göre yatay ve dikey) eklemenizi sağlar. Tek bir tıklamayla seriye yeni bir düğme ekleyebileceksiniz.

Ek olarak, bu öğe aynı zamanda düğmeleri düzenlemeyi çok kolaylaştıran birçok renk, yazı tipi ve stil seçeneği ile birlikte gelir. Bir grubun tek bir düğmesini düzenlemek veya bunları toplu olarak düzenlemek isteyip istemediğinizi, bu özellik size her iki şekilde de izin verir. Buttons grup elemanının nasıl kullanılacağını öğrenmek için detaylı belgelerine bir göz atın.

Facebook Düğmesi

Bu güçlü öğe, web sayfanızın kullanıcıları Facebook'a yönlendirmeden doğrudan web sitenizden beğeniler, paylaşımlar ve öneriler almasını sağlar. Ve böylece, web sitenizin hemen çıkma oranı ve çıkış oranı azalacak ve alternatif olarak, arama motorlarında yer almanıza yardımcı olacak sosyal sinyaller alacaksınız.

Bu düğmeleri 4 farklı stil seçeneği ile ekleyebilirsiniz. Ayrıca, 'beğen' ve 'paylaş' düğmelerini birlikte, 'tavsiye et' ve 'paylaş' düğmelerini birlikte mi yoksa yalnızca 'beğen' düğmesini mi istediğinizi seçebilirsiniz. Ek olarak, beğeni sayısını göstermeyi isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için ayrıntılı belgelere bakabilirsiniz.

Font Awesome Pro Entegrasyonu

Simgeler asla yeterli olmaz, değil mi? İçeriğinizi ve web sayfanızı dikkat çekici hale getirmek için simgeler kesinlikle yardımcı olabilir. Bir CTA'yı görsel olarak çekici kılar ve Font Awesome pro-entegrasyonuyla, kelimenin tam anlamıyla çoğu şey için simgelere sahibiz.

JD Builder ile Font Awesome yanlısı entegrasyon bir dinamik aralık sağlar 7865 simgeler 4 farklı ve benzersiz stillerden topluca vardır. Çift tonlu simgeleri, profesyonelce tasarlanmış simgeleri, sonsuza yakın simgeleri ve daha fazlasını seçebilirsiniz .

Form Oluşturucudaki Zaman Alanı Türü

Web sitenizdeki form üzerinden randevu almak istiyor musunuz? Cevabınız evet ise, bu güncellemeyle sizin için bir şeyimiz var. Genel olarak, tipik bir form ad, e-posta, cep telefonu numarası, mesaj alanı vb. Gibi zorunlu alanlar içerir. Ancak, kullanıcınızdan randevu alabileceğiniz bir alan eklemek isterseniz, zaman alanı türü size yardımcı olabilir. Bu, formunuza kullanıcıların şirketinizin talebine göre zamanı paylaşabileceği bir alan ekler.

Form Oluşturucudaki Görünmez reCAPTCHA Entegrasyonu

reCAPTCHA, web sitemize yerleştirdiğimiz formlar aracılığıyla işletmelerimizi spam'den kurtarır. Ancak ortalama bir insan günde 9-12 web sitesini ziyaret ettiğinden, gerçek bir insanın robot olmadığını defalarca kanıtlaması sinir bozucu oluyor. Ve tam olarak görünmez reCAPTCHA'nın yardımcı olduğu yer burasıdır. Bir bireyin insan olup olmadığını otomatik olarak algılar ve kullanıcıları formu doldururken fazladan bir adımdan kurtarır.

Sonuç

Yıllar süren koşuşturma ile, JD Builder sayfa oluşturucuyu her zaman geliştirmeyi hedefledik. Ve yan yana sabit kalan bir şey, hepinizin desteğidir. JD Builder dev kullanıcı tabanımıza her zaman en iyi özellikleri sağlamayı hedefliyoruz ve bu güncellemeler, içerik büyümemizin örnekleridir. Umarım bu güncellemeleri almaktan mutlu olursunuz, yorum bölümünde görüşlerinizi bize bildirin.

Kaynak: Joomdev.com

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.