Haberler

Joomla! 3.8.4 Yayınlandı

Joomla! 3.8.4 Yayınlandı

Joomla! 3.8.4 artık kullanılabilir durumda. Bu, dört güvenlik açıklarına yönelik ve 100'den fazla hata düzeltmesi ve geliştirmesi de içeren Joomla! 3.x serisi için bir güvenlik sürümüdür.


Web sitelerinizi riske atmamak için, Joomla! alt yapısına sahip sitelerinizi en son sürüme güncellemeyi unutmayın. Sitelerinizi Joomla! 3.8 sürümüne nasıl hazırlayacağınız hakkında bilgi için "Web Sitemi Joomla! 3.8'e Nasıl Hazırlarım?" başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz. Bu sürümde neler olduğuna bir bakalım..

Joomla! 3.8.4'te Neler Var?

Joomla! 3.8.4, aşağıdakileri içeren dört güvenlik açığını ve çeşitli hataları giderir:

Sabitlenen Güvenlik Konuları

  • Düşük Öncelikli: Temel - Modül kromlarındaki XSS güvenlik açığı (Joomla! 3.0.0 - 3.8.3'ü etkilemektedir) Daha fazla bilgi »
  • Düşük Öncelikli: Temel - Com_fields'daki XSS güvenlik açığı (Joomla! 3.7.0 - 3.8.3'ü etkilemektedir) Daha fazla bilgi »
  • Düşük Öncelikli: Temel - Uri sınıfındaki XSS güvenlik açığı (Joomla! 1.5.0 - 3.8.3'ü etkilemektedir) Daha fazla bilgi »
  • Düşük Öncelikli: Temel - Hathor postinstall mesajındaki SQLi güvenlik açığı (Joomla! 3.7.0 - 3.8.3'ü etkilemektedir) Daha fazla bilgi »

Güvenlik yamaları hakkında daha fazla bilgi için lütfen wiki belgelerine bakın.

Hata düzeltmelerinin tam listesi görmek için GitHub sitesini ziyaret edin.

Joomla! 3.8.4 İndir:

Yeni Kurulumlar İçin - Joomla! 3.8.4 İndir

Güncelleme / Yükseltme Paketleri - Joomla! 3x Yükseltme Paketleri

Yeni Kurulum Talimatları ve Teknik Gereksinimler

NOT: Güncellemeden önce lütfen güncelleme talimatlarını okuyun. Güncellemeden önce sitenizi yedeklemeyi ve güncellemeden sonra sitenizi, yönetici ve tarayıcı önbelleğini temizlemeyi unutmayın.

Gönüllülerimize Büyük Bir Teşekkür Ederiz!

Joomla! 3.8'in serbest bırakılmasında katkıda bulunan herkese büyük bir teşekkür ederiz!. Teşekkür Sayfasında yardımcı olan geliştiricilerin bir listesini bulabilirsiniz. Joomla! 3.8 pazarlama, görüntü ve çeviri ekiplerine de teşekkür ederiz!.

Bir Sonraki Joomla! Sürümü İçin Katkıda Bulunabilirsiniz!

Joomla! 3.9 ve 4.0 çalışmaları halen devam etmekte. Bu sürümlerin geliştirilmesine katkı sağlayarak sizlerde fark yaratabilirsiniz. Joomla! gönüllü'ler topluluğuna katılarak, Joomla! 'nın gelişmesine ve sonraki sürümlerin geliştirilmesine yardımcı olabilir ve katkı sağlayabilirsiniz.

Joomla! ile ilgili haberleri, gelişmeleri ve eğitim derslerini sitemizde bulabilirsiniz. Bu haberin daha fazla kişiye ulaşması için lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.