Haberler

Joomla! 4 Durum Güncellemesi

Joomla! 4 Durum Güncellemesi

Joomla! 4.0 Alpha 3'ün piyasaya sürülmesinden sonra, Joomla! 4 çalışma grubu, Joomla! 4'ün beklenen sürümüyle ilgili bir durum güncellemesi yayınladı.

Genel olarak, Alpha 3'de çok fazla iş bitti ve yapılması gereken daha çok iş var. Beta aşamasına geçmeden önce tamamlanması gereken üç ana özelliğe odaklanılıyor. Her özellik için tamamlanmış tahmini bir çalışma özellik listesi ile birlikte gelir. Joomla! 4 zaman çizelgesi ile ilgili en güncel bilgileri proje yol haritasında bulabilirsiniz.

Arka Uç Şablonu Yeniden Tasarlandı

Geçen yıl ki yeni bir teklifin ardından, Backend Ekibi bunu uygulamaya koymaya başladı. Bu konuda yardımcı olmak için lütfen GitHub adresindeki arka uç şablon havuzuna bakın. Çoğu görünüm yeni tasarımla birlikte temel bir dönüşüme sahip, ancak invision prototipinin gerekliliklerini tam olarak karşılamak için yapılması gereken çok iş var.

Yaklaşık % 70 yapıldı.

Uzantı Hizmetleri

Uzantı ve hizmet sunumu (web servisleri değil) üzerinde yapılan mimari çalışmalar yapılmıştır. com_content neredeyse taşınır, yalnızca birleştirilmiş değil, yönlendiricinin bir servise erişmesini sağlayan bir pr vardır. Çekirdek uzantıların geri kalanı daha sonra adım adım gerçekleştirilecektir.

Yaklaşık % 95 tamamlandı.

Hazırlanan İfadeler

Kod tabanındaki güvenliği arttırmak için veritabanı kütüphanesi artık hazırlanmış bir açıklama desteği gerektiriyor. Wikipedia'da hazırlanan ifadeler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Joomla! Güvenlik takımı bu görevi bitirmek için bir kod sprint'i için 13 Mayıs'ta bir araya geldi. Sprint hakkında daha fazla bilgiyi Joomla! Dergisi'nde bulabilirsiniz. Joomla! 3.9'da uygulamaya koyulacak olan PDO kütüphanesini test etmek için, kullanıcıların PostgreSQL talep etmesini istiyoruz (ve Joomla! 4'teki tek Postgres sürücüsü olacak).

Hazırlanan ifadeleri mümkün olduğunca, Joomla! CMS'de uygulamaya çalışmak için çalışmalar devam etmektedir.

Yaklaşık % 10 yapıldı.

Joomla! 4 Çalışma Grubu'nun parçası olmak ve Joomla! 4 Geliştirme Ekibine yardımcı olmak istiyorsanız, portal gönüllüleri aracılığıyla Buradan başvuruda bulunabilir, veya bir konuda yardım etmek istiyorsanız Sorun İzleyicisi'nde katkıda bulunabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.