Haberler

Joomla! 3.9.10 Yayınlandı

Joomla! 3.9.10 Yayınlandı

Joomla! proje ekibi, dün itibari ile Joomla! 3.9.9 sürümünü yayınladığını duyurdu. Ancak, kullanıcıların Joomla! Yayın Ekibi'ne yapmış oldukları bir hata bildirimi sebebi ile 3.9.9 sürümü Joomla! ekibi tarafından sunucudan geri çekildi.

Joomla! ekibi tarafından yapılan açıklama şu şekilde..

DİKKAT: Çok dilli sitelerle ilgili yeni sorun bildirimi. 3.9.9 sürümünün kullanılmasını önlemek için sunucudan çekilmiştir. Joomla! 3.9.10 düzeltme ile hazırlanmaktadır ve en kısa sürede duyurulacaktır. Sabrınız için teşekkürler.

Joomla! 3.9.9 sürümü'ndeki hata, çok dilli web sitelerinin şablon stillerini etkilemektedir. Bugün itibari ile Joomla! 3.9.10 sürümü yayınlandı ve ilgili hata giderildi.

Joomla! 3.9.10 şimdi mevcuttur. Bu, çok dilli web sitelerinin şablon stillerini etkileyen 3.9.9'da tanıtılan bir hatayı ele alan Joomla! 3.x serisi için bir hata düzeltme sürümüdür.

Joomla! 3.9.10'da Neler Var?

Joomla! 3.9.10, Joomla! 3.9.9'a tanıtılan ve çok dilli sitelerin şablon stillerini etkileyen ve kaybolan verilerle sonuçlanan bir hatayı düzeltir. Bu sorun ve çözümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bu JDocs SSS sayfasını okuyun.

Zaten 3.9.9'a güncellemiş ve bu sorunla karşı karşıya kalan kullanıcılar için ÖNEMLİ bilgiler.

Hatalı bir sql güncellemesi nedeniyle, içerik dillerine göre şablon stili eşlemesi kayboldu. Ne yazık ki, bu kurtarılamaz bir hatadır.

Ne Yapmalısınız:

  • Joomla! 3.9.10 'a yükselterek ve ardından her bir şablon stilini elle düzenleyerek ve "Varsayılan" Alanı kullanarak istenen dile elle verileri geri yükleyin.
  • Veya Joomla! 3.9.10'a güncelleme yapmadan önce verileri kurtarmak için sitelerinizdeki (varsa) 3.9.8 yedeklemesini geri yükleyin.

Kullanıcılarımızdan özür dilemek için biraz zaman ayırmak istiyoruz.

Büyük bir hatayı tanıtan bir sürümün her zaman ciddi olduğunu anlıyor olsak da, bu durumda hata sitelerden gelen gerçek veri kaybını içeriyordu, bu bizim için kırmızı bir bayrak. Gelecekte nasıl iyileştirmeyi hedeflediğimizi detaylandırarak sürüm ve test stratejilerimizi nasıl iyileştirebileceğimizi ve bu tamamlandığında kullanıcılarımıza rapor edeceğiz.

Bu erken noktada, bu hatanın 3.9.9'un gelişimi sırasında ortaya çıktığını ve maalesef 3.9.9 Sürüm Adayı ile 3.9.9 istikrarlı sürüm arasında alınmadığını doğrulayabiliriz.

Joomla! 3.9.10 İndirin:

NOT: Web sitenizi güncellemeden önce lütfen "Joomla! Güncelleme Talimatlarını" okuyun. Güncelleme işleminden önce sitenizi yedeklemeyi ve güncellemeden sonra sitenizi, yönetici ve tarayıcı önbelleğini temizlemeyi unutmayın.

Joomla! Türkçe Dil Paketi

Joomla! CMS 70'in üzerinde akredite edilmiş Joomla! dil paketlerini kullanıcılara sunuyor, ihtiyacınız olan dil paketlerini web sitenize dahil ederek birden fazla dil de yayın yapabilirsiniz. Joomla! 3.x uyumlu dil paketlerini bulabilir ve onları doğrudan Joomla! yönetim panelinden yükleyebilirsiniz.

  • Joomla! Türkçe Dil Paketi: İndir

Testçi Ol

İstikrarlı sürümler için daha iyi bir kalite güvencesi sağlamak amacıyla, Sürüm Adaylarını test etmek için daha fazla gönüllü aranmaktadır. Testçi olmak için özel bir beceriye gerek yoktur, yalnızca ön sürümü kurmanız ve raporlama talimatlarını izlemeniz gerekir. Joomla Bug Squad veya CMS Release Team ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Büyük Bir Teşekkür

Çok teşekkürler, bu yamanın geç saatlerine kadar çalışan Richard Fath'a. Proje, bu yayına verdiğiniz sıkı çalışmayı çok takdir ediyor. Büyük bir teşekkür de düzeltmeyi test edenlere gitmeli.

Joomla! ile ilgili haberleri, gelişmeleri ve eğitim derslerini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca Joomla! 3.9 açılış sayfasını ziyaret ederek yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.