Dersler

Joomla ile E-ticaret Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Joomla ile E-ticaret Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Bugün sizin için oldukça heyecan verici bir şeyimiz var. Muhtemelen fark ettiğiniz gibi, son birkaç ayda dijital olan her şey patlama yaptı. Sonuç olarak, bakkaliye, kıyafet ve hatta çabuk bozulan ürünler gibi ürünleri çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Dahası, bu çevrimiçi teslimat işletmelerinin erişilebilirliği ve yaygınlaşması bugünlerde zirvede.

E-öğrenme çözümlerinden iletişim araçlarına kadar sanal ürünler bile patlama yaşıyor. Bunların hepsinin altında yatan bir benzerlik var: E-ticaret. E-ticaret şemsiyesi, tüm bu ürünleri ve sektörleri kapsar ve sonuç olarak, E-ticaretin bu trend sektörünü de öğrenmeniz ve bunlardan yararlanmanız gerektiğine inanıyoruz.

Neden E-ticaret

Yukarıda bahsettiğim gibi, E-ticaret patlama yapmaktadır. COVID-19 salgını nedeniyle çoğu ülkenin kısmen veya tamamen kilitlenmeye başladığı son birkaç ayda, tüketicilik tamamen ortadan kalkmadı. İnsanlar hala her zamankinden daha fazla bir şeyler satın alıyor ve sonuç olarak, girişimciler ve küçük işletme sahipleri işlerini çevrimiçi hale getirmeye başlıyor. İşletmenizi çevrimiçi ortama taşımanın faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradaki ilgili makalemize bakın.

Neden Joomla

Her türlü iş için maliyetleri düşük tutmak istersiniz. Kullanımı ve çalıştırmasının kolay olmasını istersiniz. Joomla için mevcut olan çok sayıda uzantı, şablon ve eklenti kitaplığıyla sitenizin işlevlerini çok kolay bir şekilde genişletebilirsiniz. Ayrıca, büyük bir kullanıcı tabanına ve yıllardır hizmet veren birçok foruma erişiminiz var, bu yüzden bir ton destek var. Sıfırdan bir site oluşturmanın aksine, Joomla gibi bir CMS, böceklerden etkilenmeyecek ve dağıtım sürelerinizi büyük ölçüde iyileştirecektir.

İhtiyacımız Olacak Araçlar

Bir Joomla web sitesine başlamak için bazı özel araçlara ihtiyacımız var. Bu araçlar, çok daha kısa sürede dağıtım yapmanıza yardımcı olacaktır!

Benzersiz Bir Alan Adı

Basitçe ifade etmek gerekirse, alan adı internetteki kimliğinizdir. Potansiyel kullanıcılarınız E-ticaret sitesini çevrimiçi olarak bu şekilde bulacaktır. Mevcut bir işletme için site oluşturuyorsanız, işletmenin önceden var olan adını kullanın. Öte yandan, yeni bir işse, onu basit ve hatırlaması kolay tutmaya çalışın. ".Com" alan adı en güvenilir ve tanıdık olandır, bu yüzden onu kullanmak en iyisidir. Bir alan adı satın almak için GoDaddy , Namecheap veya diğer herhangi bir popüler alan adı sağlayıcısına gidebilirsiniz.

Sağlam Hosting

Hosting inanılmaz derecede önemlidir. Sonuçta, web siteniz bir satışın başlangıcında kapalıysa, müşterilerinizi nasıl tatmin edeceksiniz? Dürüst olmak gerekirse, sık sık çöken bir E-ticaret mağazasından bir şey almaya bile çalışmıyorum çünkü onları ciddiye alamazsınız. Genellikle size etki alanı sağlayan aynı yerden barındırma hizmeti alabilir veya yüksek kaliteli Joomla barındırma için DigitalOcean, SiteGround veya HostGator'u ziyaret edebilirsiniz.

İyi Tasarlanmış Bir Şablon

Joomla ile E-ticaret Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Şablonlar sitenizi hızlı bir şekilde başlatır ve geliştirme döngünüzden büyük miktarda zaman alır. İyi tasarlanmış bir şablon çekici görünecek ve ayrıca ürünlerinize ve içeriğinize uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilir. E-ticaret kategorisi için sizin için mükemmel bir şablonumuz var! Sizi muhteşemliğiyle şımartacak, özenle hazırlanmış ve kusursuz tasarlanmış E-ticaret şablonu Arino ile tanışın! Bu şablon, kullanılabilirliği artırmak için 5 ana sayfa varyasyonu, kullanıma hazır tasarımı ve gelişmiş filtreleme sistemi içerir.

E-ticaret Uzantısı

Bu tür uzantılar, bu CMS ile bir E-ticaret sitesi oluşturmanıza olanak sağlamak için Joomla'nın çekirdeğine işlevler ekler. Neyse ki, Arino şablonu ile birlikte en iyi E-ticaret uzantılarından biri olan J2Store'a sahip olacaksınız, bu yüzden endişelenmenize bile gerek yok!

Web Sitenizi Oluşturmaya Başlayın

Şimdi, seçtiğiniz şablonu kullanarak web sitenizi oluşturma zamanı! Bir Joomla web sitesi oluşturmak için temel talimatlar burada bulunabilir. Joomla ve şablonun ayrı ayrı kurulmasını önermiyoruz! Seçtiğiniz şablon QuickStart paketini web sitemizden indirin ve Joomla sitenizin şablonla anında çalışmasını sağlayın. QuickStart paketinin nasıl yükleneceğini buradan öğrenebilirsiniz.

J2Store Kontrol Paneli

Joomla ile E-ticaret Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Kontrol paneli, E-ticaret mağazanızın merkezi alanıdır. Bu, istatistiklerinizi, siparişlerinizi izlemenizi sağlar ve size son siparişlerinizle ilgili raporlar verir.

Ürünler Sayfası

Joomla ile E-ticaret Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Ürünler sayfası, ayrıntıları kompakt bir görünümde görüntülemenize ve durumlarını izlemenize olanak tanır. Ayrıca "Yeni" düğmesini kullanarak yeni ürünler ekleyebilir veya mevcut ürünleri buradan silebilirsiniz. Ürün envanterinizi görüntülemek ve düzenlemek için envantere de gidebilirsiniz, ancak bu, J2Store Pro 'nun kurulmasını gerektirir.

Siparişler Sayfası

Joomla ile E-ticaret Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Siparişler sayfası, müşterilerden gelen tüm mevcut ve bekleyen siparişleri izlemenizi sağlar. Ürünlerinizi teslim etmek için teslimat sisteminizle koordine etmek için bunu kullanabilirsiniz. Ayrıca yeni siparişleri düzenleyebilir veya oluşturabilirsiniz, ancak bu aynı zamanda J2Store'un yüklenmesini gerektirir.

Ürünlerinizi ve fırsatlarınızı ekledikten ve başlatmaya hazır olduğunuzda, yapmanız gereken tek şey yeni E-ticaret web sitenizi tanıtmaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu, Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinin yanı sıra e-posta bültenlerini tüm posta listenizde kullanmaktır. Bir sonraki en iyi şeyi yarattığınızı tüm dünyaya bildirin!

Lansman Sonrası Kontrol Listesi

Joomla E-ticaret sitenizi başlattıktan sonra, işiniz henüz bitmedi! Web sitenizi büyütmek için sürekli izlemeniz ve çalışmanız gerekir. İstikrarlı bir büyüme sağlamak için lansmandan sonra aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta var.

  • Google Analytics gibi trafik analizi araçlarını kullanarak web sitesi performansını izleyin
  • Bir pazarlama stratejisi planlayın, özel sosyal snippet'leri kullanarak paylaşın
  • Yeni kitlelere girmek için bağlı kuruluş pazarlamasını kullanın
  • Sektörünüzün sıcak konuları hakkında SEO dostu bloglar yayınlayarak trafiği artırın

Ayrıca, lansman sonrası web sitesi bakımı hakkında daha fazla bilgi için bir Joomla sitesinin bakımı konusundaki profesyonel ipuçlarımıza bakın.

Sonuç

Bu pandemi bize yaşam tarzımız ve satın alma alışkanlıklarımız hakkında birçok bakış açısı kazandırdı. Ve sonuç olarak, endüstri, öncekilerin tümünü korurken, büyük bir kullanıcı akışı elde etti. Yolunuza çıkan pek çok şey varken, Joomla'yı kullanarak bir sonraki E-ticaret sitenizi oluştururken tetiği çekmenin en iyi zamanı olduğuna inanıyoruz. Öyleyse, neyi bekliyorsunuz, bugün çevrimiçi imparatorluğunuzu kurmaya başlayın!

Kaynak: Joomshaper.com

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.