Plugin

Joomla! Optimize Eklentisi - JCH Optimize

Joomla! Optimize Eklentisi - JCH Optimize

JCH Optimize eklentisi ile Joomla! web sitenizi anında hızlandırın. Bu eklenti, http isteklerini en aza indirmek için harici JavaScript ve CSS dosyalarınızı tek bir dosyada birleştirir.

Bu dosyalar, bant genişliğini azaltmak ve indirme süresini daha da optimize etmek için küçültülebilir ve gzip ile sıkıştırılabilir. Eklenti, siteniz için optimum ayarlarla yapılandırıldıktan sonraki tipik sonuçlar sayfa hızında 6-10 puanlık bir artış gösterebilir. Bu, gelişmiş kullanıcı deneyimiyle sonuçlanır ve web sitesi trafiğini ve Google sıralamasını olumlu şekilde etkileyebilir.

Samuel Marshall tarafından geliştirilen Plugin (uygulama eki), Joomla! 3.x serisi ile uyumlu olup ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Arama motoru devi Google, web sitesi hızının arama motoru sıralamasını etkilediğini belirtti. Bu, web siteleriniz ne kadar hızlı olursa, müşterilerinizin sizi bulmasının o kadar kolay olduğu anlamına gelir.

Joomla! JCH Optimize eklentisi ile web sitenizin açılış hızını daha olumlu bir hale getirerek, web site trafiğinizi ve Google sıralamanızı değiştirebilirsiniz. Şimdi rakiplerinizden daha yüksek sıralamaya sahip olmak için JCH Optimize'ı kullanın.

Başlıca Özellikler

  • Javascript / css dosyalarını tek bir dosyada birleştirin
  • Arka plan resimlerini hareketli grafikte birleştirme
  • Toplu dosyaları küçült (sıkıştır) ve gzip birleştirilmiş dosyaları
  • İyi bir şekilde toplanmayan uzantılardan tek tek dosyaları veya dosyaları hariç tutun
  • Optimize edilmiş indirme için javascript'i erteleyebilir veya sayfanın sonuna yerleştirebilir

Http İsteklerini En Aza İndirin

Genel bir kural olarak, tarayıcının web sayfalarınızı indirmek için yaptığı her on HTTP isteğinde indirme sürenize bir saniye daha ekler. JCH Optimize, HTTP isteklerini minimum çakışma oluşumuyla azaltmak için dosyalarınızı güvenli bir şekilde birleştirmek için kazan noktası kodunu kullanır.

Sayfa Boyutunu Azaltın

Web sayfası boyutunun küçültülmesi, entegre bir optimizasyon tekniğidir. Bu, daha hızlı indirme süresi ve barındırma hesabınız için daha az bant genişliği kullanımı anlamına gelir. JCH Optimize, dosyalarınızı ve HTML sayfalarınızı küçülterek ve sıkıştırarak sayfa boyutunu küçültür.

Kullanıcı Deneyimini Geliştirin

Site ziyaretçileriniz sitenizin hızlı bir şekilde yüklenmesini bekler ve araştırmalar, sayfaların yüklenmesi 4 saniyeden uzun sürerse kullanıcıların siteden ayrılma eğiliminde olduğunu gösterdi. İçeriğinizi kullanıcılarınıza daha hızlı ulaştırmak ve web sitesi ziyaretçilerinizi korumak için JCH Optimize'ı kullanın.

Kullanıcı Dostu

CSS ve JavaScript dosyalarını birleştirmek ve yapılandırmak göz korkutucu bir görev olabilir. Bunu kolaylaştırmak için, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız premium bilet desteğiyle tamamlanan kapsamlı belgelere ek olarak eklentiyi yapılandırmak için altı otomatik ayar vardır.

Joomla! CMS sitenizin açılış hızında iyileştirme yapmak ve arama motorlarındaki sıralamanızı daha iyi hale getirmek için JCH Optimize eklentisindeki ayarları sırasıyla deneyerek yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede sitenizdeki çakışmaları önleyerek sizin için en iyi ayar kombinasyonu'nu bulabilirsiniz. JCH Optimize eklentisini kullanmak ister misiniz? Eklentiyi indirmek ya da belgelere bakmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

JCH Optimize: İNDİR

JCH Optimize: BELGELER

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.