İpuçları

WampServer'da Joomla! 3 Kurulum Sorunu

WampServer'da Joomla! 3 Kurulum Sorunu

Kurulum işlemine başladığımızda kurulumun son aşamasında yani veritabanı kısmında "veritabanı'nın yüklenmemesi" ve kurulum işleminin takılı kalması sorunu ile karşı, karşıya kalma olasılığı var. Bu sorunun nedenlerinden bir tanesi'nin Joomla! 3 serisinin teknik gereksinim ihtiyaçlarının biraz fazla olmasına bağlayabiliriz.

Peki bu sorun karşısında ne yapmalıyız?

ADIM 1: 3'ncü aşamada kurulumun takılı kalması halinde yapmanız gereken WampServer'da "PHP" dosyasını bulup "max_execution_time = 30" kısmını bularak "30" yazan kısmı yüksek bir rakamla değiştirmeniz gerekiyor Örnek: 200 veya 300 gibi. Bu işlemi yaptıktan sonra dosyayı kaydedin ve servisleri restart ederek yeniden başlatın...

ADIM 2: Yukarıdaki adımı uyguladıktan sonra localhost da Joomla! 3 serisini kurmak için oluşturduğunuz klasöre gidin ve aşağıdaki adımı uygulayın...

installation/sql/mysql klasörüne girin ve joomla.sql dosyasını bir düzenleme aracı (notepad++ veya Worpad) ile açın, "ENGINE=InnoDB" yazan yerleri "ENGINE=MyIsam" olarak değiştirin.

Her iki adımı da uyguladıktan sonra tekrar baştan başlayarak Joomla! 3 serisini kurunuz, kurulumun sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini göreceksiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.