T4 Framework Nedir?

T4 Framework Nedir?

T4 Framework, Joomla! için güçlü ve gelişmiş bir şablon çerçevesidir. Modern, esnek ve son derece özelleştirilebilir bir çerçevedir.

Tüm yeni teknolojilerle oluşturulmuş, Joomla! 3 ve Joomla! 4 için hazır, gelişmiş özellikler ve performans için optimize edilmiş T4 Joomla! şablon çerçevesi web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olur.

T4 Joomla! Framework'ün Temel Özellikleri

T4 Framework, modern, esnek ve son derece özelleştirilebilir bir çerçevedir, Joomla! web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olur. T4 Framework'un temel özelliklerini sizler için bir araya getirdik.

Joomla! 3 ve Joomla! 4 İçin Hazır

Joomla! 4'ün tonlarca yeni özellik ile yolda olduğunu bildiğimiz gibi, her Joomla! kullanıcısı, web sitesinin Joomla! 4 için hazır olmasını ister. T4 Framework, Joomla! 3 ve Joomla! 4 için oluşturulmuştur. Joomla! 3 üzerinde bir web sitesi çalıştıran veya siteyi Joomla! 4'e göre oluşturmak isteyen herhangi bir kullanıcı, T4 Framework sizin için en uygunudur!

Yeni Yönetici Paneli

T4 Framework yönetici çalışma paneli, özel değişiklikleri görmek için Canlı önizleme de dahil olmak üzere daha fazla özelleştirme aracı ile kullanıcı dostu bir arayüz sağlamak için tamamen yeni UI ve daha iyi UX ile tamamen yeniden tasarlandı. Gerçek zamanlı önizleme ile her şey daha görsel hale gelir, yapılandırırken site önizlemenizi görüntüleyin.

Güçlü Düzen Oluşturucu

T4 Framework, farklı türde düzenler oluşturmanıza yardımcı olan ve kodlara bakmadan bir düzeni özelleştirmenizi kolaylaştıran yerleşik düzen oluşturucu aracıyla birlikte gelir. Evet! Yeni başlayan biriyseniz ve güzel, özelleştirilmiş bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız, T4 Framework yeni başlayan bir geliştiri için en iyi seçimdir.

Düzen yönetiminde en önemli özelliklerden bazıları:

 • Duyarlı Izgara Tabanlı Düzen Oluşturucu: Düzen, onu tamamen duyarlı bir Joomla! web sitesi yapmak için ızgara sistemine dayanmaktadır. İçeriği büyük ekrandan küçük ekran boyutuna uyarlamak için ızgara boyutlarını değiştirebilirsiniz.
 • Bir Bölümü Taşımak İçin Sürükleyip Bırakın: Yerleşim alanında bir bloğu / bölümü özelleştirmek çok kolay hale geldi, bölümü farklı bir yere taşımak için sürükleyip bırakabilirsiniz.
 • Çoklu Başlık Stili Desteği: T4 Framework önceden oluşturulmuş başlık stilleri sunar, bir başlığı özelleştirebilir veya düzen seçeneklerinden T4 ile birlikte gelen başlıklardan herhangi birini seçebilirsiniz.
 • Düzen Konumu Canlı Önizleme: Bu özellik, düzen yönetiminin önemli kısımlarından biridir, düzen değişikliklerini uygulayabilir ve canlı ön izleme seçeneği ile doğrudan aynı pencerede görebilirsiniz.
 • Arka Plana Resim ve Video Bindirme: Yerleşim bölümünü güzelleştirmek için harika bir seçenek, yerleşik seçenekleri kullanarak farklı düzen bölümleri için bir görüntü bindirme veya video bindirme arka planı ekleyebilirsiniz.
 • Ekstra Özel Stil Seçeneği : Bir modül konum bloğu için ek bir stil vermek isterseniz, özel bir stil sınıfı tanımlayabilirsiniz.

Navigasyon Sistemi

T4 Framework iki tür Menü desteği sunar: Megamenu ve Off-canvas menü. Megamenu, güzel tasarlanmış bir arayüzde Mega menü oluşturmanın kolay ve en hızlı yoludur. Menü öğesini özel bir stil sınıfından hizalamaya, simgelere ve çok daha fazlasına kadar özelleştirmek için gereken tüm seçenekleri sunar. T4 Framework, her menü öğesi için ek veri yüklemek üzere yerinde Megamenu yapılandırmak için geniş seçenekler sunar. Ekstra ayrıntı göstermek için bir menü öğesini güzelleştirmenin kolay bir yoludur. Ayrıca, menü açılır menüsünde bir modül olan banner'larınızı da yayınlayabilirsiniz.

T4 navigasyon sistemi tarafından desteklenen bazı önemli özellikler:

 • Bir menü öğesi için ekstra ayarlar: Her menü öğesi için Ekstra sınıf, simge ve başlık ekleyebilirsiniz.
 • Sürükle ve bırak yerleşim ve içerik seçenekleri: Mega menü sütunlarını ızgara görünümünde sürükleyip bırakın.
 • Off-canvas Menü Desteği: Gezinme, menü öğesini kenar çubuğu görünümünde görüntülemek için özel tuval dışı kenar çubuğunu da destekler.
 • Megamenü Kesme Noktası: Megamenu ekran boyutunun mobil bir menüye dönüştüğü Mega menü kesme noktasını ayarlamak için kendi görünümünüzü tanımlayabilirsiniz.
 • Menü Animasyonları: Animasyon tipini destekleyin. Animasyon süresini uygulama seçeneği ile solma, kaydırma, yakınlaştırma veya elastik.
 • Canlı Önizleme: Canlı önizleme sekmesinde sonuçları görebileceğiniz değişiklikleri uygulayın.

Gelişmiş Tema Özelleştirme

Her web sitesi kullanıcısı boyutu özelleştirmek ister, kendi gereksinimlerine bağlıdır konu temadaki değişiklikler söz konusu olduğunda, geliştirici değilse normal bir kullanıcı için görev zorlaşır. Tüm yeni modern T4 Framework, bunu her kullanıcı için mümkün kılar. Sadece bir acemi, öğrenci veya geliştirici olmanızın bir önemi yok. T4 Framework, tema özelleştirmesini kolay ve güçlü hale getirmek için tüm temel özelliklerin bir kombinasyonudur.

T4 Joomla! şablon çerçevesi, sitenizdeki değişim hayatlarını görmenizi sağlayan canlı tema özelleştirme seçeneği sunar. Her farklı şablon stili için yeni bir tema değişikliği uygulayabilirsiniz, Bu şekilde sitenizin farklı sayfalar için farklı bir teması olacaktır.

Tema özelleştirmelerinin temel özellikleri:

Her Joomla! şablonu farklı yapı ve tipografi seçeneklerinden oluşur. Yazı tipi boyutunun, yazı tipi renginin, başlıkların, modül arka plan renginin, üst bilgi ya da alt bilgisinin özelleştirilmesi. Her site sahibi, bu seçeneği kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan özelleştirmek ister. T4 çerçevesinde tüm bu değerleri kodlara bakmadan değiştirebilirsiniz. EVET! Tema özelleştirme, değişiklikleri düzenlemenize ve canlı önizlemede kontrol etmenize olanak tanır. T4 çerçeve tema araçları size aşağıdaki seçenekleri sunar.

 • Tipografi: Yazı tipi ayarlarını değiştirmeye izin verir.
 • Başlık: Tüm başlık Sayfasını değiştirmenize izin verir.
 • Renkler: Tamamen farklı bir renk görünümü vermek için sayfa metin renklerini değiştirin.
 • Marka Renkleri: Standart düğmeler, arka plan vb. için kullanılan varsayılan renk kodlarında değişiklik yapın.
 • Google Yazı Tipi ve Özel Yazı Tipleri: Google yazı tipi varsayılan olarak T4 ile desteklenir ve ayrıca kendi özel yazı tiplerinizi de ekleyebilirsiniz.

Site Ayarları

Site Ayarları paneli site adı, site sloganı, logo resmi, özel favicon ve daha fazlası için yapılandırma içerir. Artık, belirtilen ayarlar için farklı konfigürasyonlara sahip birden fazla Site Ayarları profili oluşturabilir ve profili farklı şablon stilleri için atayabilirsiniz. Böylece, farklı sayfalar için farklı logolar, favicon, site adı olabilir.

Özel CSS ve SCSS

Yeni stil kodunu tanımlamak veya dahili bir stili geçersiz kılmak için özel CSS, SCSS'yi destekleyin. Seçenekler, özel CSS ve özel SCSS'yi destekler.

Çarpıcı Yerleşik Araçlar

T4 Joomla! şablon çerçevesi, daha güçlü, daha hızlı ve kullanıcı dostu hale getiren ek yerleşik araçlarla yüklenmiştir. T4, CSS ve js dosyası, özel kod ve daha harika özellikler için optimizasyon için dahili seçenekler sunar.

 • CSS ve JS Optimizasyonu: Web sitesi performansını iyileştirmek için neredeyse tüm şablonun CSS ve Javascriptlerini ve ilgili Joomla! dosyalarını sıkıştırın.
 • Eklenti Sistemi: Varsayılan kitaplıkları etkinleştirin ve devre dışı bırakın. Owl Slideshow, JQuerry infinite scroll gibi yeni CSS ve JS kitaplıkları ekleyin.
 • Özel Kod: Özel kod seçeneğini kullanarak herhangi bir CSS, JS, meta etiket, bağlantı ve doğrulama kodu ekleyebilirsiniz. Belirli etiketlere özel eklemek için birden çok seçenek ile. Bu, yerinde yüklemek için harici bir komut dosyası getirmenize yardımcı olur.

Yalnızca Yeni Web Teknolojileriyle Oluşturulmuştur

T4 Joomla! şablon çerçevesi, Bootstrap4, SAAS ve en son Font Awesome simge paketlerini içeren yepyeni teknolojilerle yüklenir.

 • Bootstrap 4 Entegrasyonu: Daha az çabayla ızgaranızı, tipografinizi ve modüllerinizi standartlaştırmak için Bootstrap'ın tüm özellikleri ve bileşenleriyle entegre edilmiştir.
 • SASS ile Geliştirildi: T4 Framework, endüstri tarafından seçilen en kararlı, genişletilebilir ve güçlü ön uç geliştirme dili olan SASS ile geliştirildi.
 • Font Awesome 4 ve 5: Font awesome - web'in en popüler simge seti ve araç seti varsayılan olarak T4'te mevcuttur.

SEO Optimizasyonu

T4 Framework, SEO dikkate alınarak oluşturulmuştur. T4'ün gelişmiş tasarımı ziyaretçilerinizi çeker ve siteye yeni ziyaretçiler getirmek için SEO dostudur. Ayrıca Google'daki site sıralamanızı iyileştirmek için sitenin SEO puanını da artırır.

Verim

Performans açısından, T4 siteyi daha hızlı hale getirmek için önemli bir rol oynar. Dahili optimizasyonla yapılan son testler de sayfa yükleme puanı Google analizlerinde oldukça iyi sonuçlar vermiştir.

T4 Joomla! şablon çerçevesi ile web sitenizi oluşturmaya başlamak ister misiniz? Joomla! web sitelerini her zamankinden daha hızlı ve daha iyi oluşturmak için T4 Framework kullanabilirsiniz.T4 Framework'ü indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

T4 Framework: İNDİR

T4 Framework: DEMO

Comments powered by CComment

Önerilen Makaleler