Blog

Astroid Framework Nedir?

Astroid Framework Nedir?

Astroid Framework, Joomla şablon oluşturma çerçevesidir. Tasarımcılar ve geliştiriciler için duyarlı, hızlı ve sağlam Joomla tabanlı web siteleri ve şablonlar oluşturmak için güçlü bir çerçevedir.

Astroid Framework 100.000'den fazla kez indirildi ve binlerce Joomla web sitesini destekliyor. Joomla ile tek sayfalık web siteleri tasarlamak için güçlü şablon çerçevesi'nin detaylı özelliklerine bakalım.

Tamamen Esnek ve Açık Kaynaklı

 • Düzen Oluşturucu: Astroid Framework bir sürükle ve bırak düzen oluşturucu ile birlikte gelir. Her türlü düzen oluşturma esnekliği ile sınırsız modül pozisyonları oluşturabilirsiniz.
 • Mega Menü Oluşturucu: Joomla web siteniz için etkileşimli temiz ve mega menü tasarımı tasarlayın ve açılır menülerinize her türlü içeriği (modüller dahil) ekleyin.
 • Merkezi Yapılandırmalar: Web sitenizi tek bir yerden kontrol edebilirsiniz. Web sitenizin düzeni ile ilgili tüm ayarlar Astroid kontrol panelinden kontrol edilebilir.

Tamamen Özelleştirilebilir

Basit ama güçlü özelleştirme kontrolleri.

 • Görünüm Kontrolleri: Joomla web sitenizin görünümünü Astroid arka ucunda parmaklarınızın ucunda bulunan basit kontrollerle özelleştirebilirsiniz.
 • Üstbilgi Özelleştirme: Mevcut başlık varyasyonlarından herhangi bir başlık türünü seçebilirsiniz. Yapışkan başlığı etkinleştirmek isteyip istemediğinize karar verin, tuval menüsünü görüntüleyin ve çok daha fazlasını yapın.
 • Tema Oluşturma: Tema özelliği ile, varsayılan önyükleme renklerini kendi marka renginizle geçersiz kılabilir ve ayrıca özel renk değişkenlerinizi eklemek için SAAS Geçersiz Kılmaları ekleyebilirsiniz.

Düzen Oluşturucu

Basit ama karmaşık web sitesi düzenlerini hızla oluşturun. Joomla Şablon Çerçevesi, yalnızca öğeleri ekleyerek veya kaldırarak esnek ve güçlü düzenler oluşturmanıza olanak tanıyan esnek bir web sitesi düzeni oluşturucu ile birlikte gelir.

 • Sürükle ve Bırak Arayüzü: Herhangi bir öğeyi bir sütundan diğerine veya herhangi bir bölümü başka bir bölüme sürükleyip bırakabilirsiniz. Kısacası, size her tür karmaşık düzen oluşturmak için tam esneklik sağlar.
 • Sınırsız Sayıda Modül Pozisyonu: Sahip olabileceğiniz modül pozisyonlarının sayısında bir sınır yoktur. Eski günlerin aksine, artık PHP'de modül konumlarını sabit kodlamanıza gerek yok. Tüm bunları Astroid düzen yöneticisinde yapabilirsiniz.
 • Farklı Eleman Tipleri: Astroid Joomla çerçevesi, web sitenizi tasarlamak için size 4 tür öğe sunar. Bunlar Bileşen, Mesajlar, Başlık ve modüldür.

...ve daha fazlası

Performans İçin Tasarlandı

Joomla web sitenizi saniyeler içinde yükleyin. Bir web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda hız önemli bir faktördür ve Astroid'i geliştirirken buna en büyük öncelik verdik. Bu nedenle, yalnızca etkin olanı yükleyerek yükleme sürenizi minimumda tutuyoruz.

 • Lazy Load: Joomla web sitenizde tembel yükleme görüntülerini etkinleştirmek için herhangi bir üçüncü taraf eklentisi yüklemenize gerek yoktur. Astroid, görüntüleri yalnızca görünüm portunda görünenleri yüklemek ve size yüksek bir Google sayfa hızı puanı vermek için gelişmiş bir tembel yükleme özelliği sunar.
 • HTML / CSS ve JS Sıkıştırma: Dosya boyutunu küçültmek ve HTML / CSS ve JS dosyalarınızı sıkıştırmak için çoğu zaman 3. taraf Joomla uzantılarını yüklemeniz gerekir. Astroid ile web siteniz için Javascript, CSS ve HTML'yi sıkıştırabilir ve küçültebilirsiniz, böylece performansını daha da geliştirebilirsiniz.

Güçlü Navigasyon Sistemi

Sürükle ve Bırak oluşturucu ile Mega Menü tasarlayın. Çok sayıda ürün veya kategori içeren daha büyük web sitelerinin, web sitesindeki etkileşimi ve dönüşümleri artırmak için güçlü bir gezinme sistemine sahip olması gerekir. Web sitenizdeki kullanıcı deneyimini geliştirmek için mega menünüz olması gerekir.

Astroid çerçevesi ile herhangi bir menü öğesinde mega menü oluşturmak basittir. Aslında çok kolay, sadece mega menüyü etkinleştirin ve onu tasarlamaya başlayın. Mega Menü oluşturucunun yardımıyla herhangi bir Mega Menü düzeni oluşturabilir sürükle ve bırak oluşturucuya modüller ve menü öğeleri ekleyebilirsiniz.

...ve daha fazlası

Önceden Tasarlanmış Başlıklar

Web sitenize yeni bir görünüm kazandırmak için 8 tür başlık varyasyonu. Astroid'deki başlık, web sitenizin düzeni söz konusu olduğunda size bir dizi farklı seçenek sunan çok güçlü bir özelliktir.

Astroid ile 8 farklı başlık düzeninden oluşan bir kombinasyon arasından seçim yapma seçeneğine sahip olursunuz. Başlık düzenleri aslında çok güçlüdür ve neredeyse her türlü tasarım gereksinimine uyacak şekilde iyi düşünülmüş. Horizontal, stacked, sidebar başlık düzenleri, neyi ve nerede görüntülemek istediğiniz üzerinde size esneklik ve kontrol kolaylığı sağlar.

Diğer Özellikler

 • Joomla 4 Uyumlu
 • SCSS Desteği
 • Önce Güvenlik!
 • Düzenli Güncellemeler
 • Font Awesome 5
 • Google Yazı Tipleri
 • Gerçekten Açık Kaynak
 • Sınırsız Renkler

Astroid Framework, son derece işlevsel bir Joomla web sitesi kurmanız için gereken özelliklerle yüklüdür.

Astroid Framework: İNDİR

Astroid Framework: DEMO

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.