Haberler

Joomla! Vitrin Dizini'nde Sitenizi Sergileyin

Joomla! Vitrin Dizini'nde Sitenizi Sergileyin

Joomla! Vitrin Dizini 3 Ekim 2016'da yeni ve geliştirilmiş, Joomla'nın esnekliğini, çeşitliliğini, genişletilebilirliğini ve güçlü yönlerini gösterebileceğiniz bir yer. Tasarım ve yaratıcı becerilerinizi gösterebilirsiniz. Henüz yaratıcı web sitelerinizi göndermediyseniz, şimdi tam zamanı.

Joomla! Vitrin Dizini'nde, Joomla! CMS ile oluşturmuş olduğunuz web sitelerini nasıl sergileyebilirsiniz? Hepsi ve daha fazlası bu yazımızda mevcut.

Gönderme Kuralları

Siteniz Joomla! Vitrin Dizini'ndeki belirli kurallara uymalıdır. Sitenin onaylanması için, gönderilen sitenin Vitrin Dizini kurallarına uygun olması gerekir. Sitenizi sergilemenin temel amacı Joomla'nın güçlü yönlerini göstermektir.

Joomla! Vitrin Dizini Kaydı

Joomla! Vitrin Dizini sitesindeki "kayıt" düğmesine tıklayın. Kayıt düğmesine tıkladıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Gerekli alanları doldurun ve "kaydet" düğmesine basın. Kayıtlı e-posta adresinize bir posta gönderilecektir. Birkaç dakika içinde profiliniz için bir etkinleştirme bağlantısı içeren bir onay e-postası almalısınız. Tıklayın ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Artık kayıtlısınız site ve inceleme gönderebilir, ayrıca denetlenen Joomla! sitelerinizi değiştirebilirsiniz.

Denetleme Süreci

Gönderdiğiniz site bir Joomla! Vitrin Dizin ekibi tarafından incelenir. Sitenin, Joomla! Vitrin Dizini'ne uygun olup olmadığına bakılarak reddedilebilir veya düzeltmeler istenebilir. Kurallara uygunsa, site tekrar denetlenecek ve sergilenerek onaylanacaktır. İşlem genellikle bir iş günü sürer.

Öne Çıkan Siteler

Siteniz, yüksek standartları karşılaması durumunda öne çıkacak şekilde ayarlanmış olabilir. Yüksek standartlar, Joomla! kullanımı da dahil olmak üzere temiz, hafif, duyarlı ve optimize edilmiş, temel gelişmiş özellikler veya 3. taraf uzantıların kullanımı ile bir web sitesi tasarımı üretmekle ilgilidir.

Öne Çıkan Ülkeler

Bu kategoride birden fazla şirketten en az 20 site olması durumunda ülke öne çıkacak şekilde ayarlanır. Durum böyle ise Vitrin Dizini ekibi ile iletişime geçerek "Öne Çıkan Ülkeler" menü öğesine eklenir.

Vaka Çalışmalarına Giriş

Joomla! Vitrin Ekibi Vaka çalışmalarını tanıtmak istiyor. Vaka çalışmaları, site sahiplerinin proje açıklamalarını, karşılaştıkları zorlukları, web sitelerinin oluşturulmasıyla nihai sonuçlara ulaşmak için kullanılan yaklaşımları ve yeniden tasarımını veya geçişini göstermelerini sağlar. Lütfen vaka çalışmanızı aşağıda açıklandığı gibi Joomla! Vitrin Dizin Ekibi'ne iletin. Daha fazla bilgi için SSS kontrol edebilirsiniz.

Proje Adı

Lütfen projenin sonucunda kullanılan belirli özellikleri veya kazanılan faydaları başlığa ekleyin.

Örnek: Joomla! web sitesinin yenilenmesi ve yeniden tasarlanması, bağımsız rezervasyon ve ödeme sistemleri. Web sitesine bağlantı içeren Müşteri Adı; Web sitesinin ekran görüntüsünü ekleyin.

İş Tanımı

İşletmeyi, işletme boyutunu, teklifi, sektörü ve hedef pazarı açıklayan 2 ila 3 satır ekleyin.

Örnek: A Şirketi, Connemara'nın kalbindeki huzurlu Wild Atlantic Way üzerinde kurulmuş, plaj önündeki Bed and Breakfast (B & B) tesisidir. Güzel göl sularına bakan odalar ile çarpıcı bir konuma sahip, çiftler ve ailelerin Connemara'yı ziyaret ederek, dinlenmek ve bölgenin tadını çıkarmak için tercih edebilecekleri mükemmel bir yerdir.

Meydan Okuma

Birkaç kısa cümle ve paragrafta (en fazla 1 ila 3) müşterinin iş için size yaklaştıklarında ne istediğini açıklar.

Örnek: Yöneticiler, işleri büyürken, 5 yıldızlı hizmet mükemmelliği ve benzersiz konumlarına bağlı olarak istikrarlı bir büyüme gösterdiğini biliyor, ancak web sitelerinin bir yükseltme ve yeniden tasarıma ihtiyacı olduğunu da biliyordu. Ayrıca işletme yapılarını gözden geçirmeleri gerekiyordu.

Web sitesi ilk geliştirildiğinde, işletme hala ilk günlerinde idi ve çevrimiçi rezervasyon ve ödeme sistemi gibi özelliklere yatırım yapmamayı seçtiler. Bunun yerine üçüncü taraf çevrimiçi rezervasyon siteleri (OTA'lar) aracılığıyla sağlanan hizmetleri kullandılar. Bu ilişkiler, ek görünürlük ve erişim yoluyla işlerini büyütmeye yardımcı olurken, bu her rezervasyondan elde edilen gelirin büyük bir kısmının düzenli olarak komisyonlarda ödendiği anlamına geliyordu.

A şirketi büyümeye hazırdı. Uzun vadede bağımsız olmaları ve bu tür özellikleri doğrudan kontrol altına almaları gerektiğini biliyorlardı. Bu, işletmeyi büyüme için geleceğe hazırladıklarından emin olacaktır.

Yaklaşım

Birkaç cümle gerekli olan işi açıklar, okuyucunun işin ne yaptığını anlayabilmesi için parçalara ayırır.

Örnek: Arka ofis operasyonlarıyla tam senkronizasyon sağlarken, Joomla! web sitesini yükseltmek ve yeniden tasarlamak için gereken işletme. En önemli öncelik, çeşitli kanallarda gerçek zamanlı oda kullanılabilirliğine ihtiyaç duyulmasıydı; site, mobil cihazlara ve tabletlere yapılan çevrimiçi rezervasyonlar için tamamen duyarlı ve kolayca erişilebilir olmalıdır. Aynı şekilde, sitenin Fransız ziyaretçilere hizmet vermesi için iki dilli kalması gerekiyordu.

İlk sahalarını inşa eden ve Joomla! sahalarında uzmanları kabul edilen B Şirketi'ne yaklaştılar. Yardımlarıyla, operasyonlarını düzgün bir şekilde yürütmek için gerekli gördükleri unsurları ve site ziyaretçilerinin çevrimiçi görünürlüğünü ve kullanım kolaylığını korumalarına yardımcı olacak diğer özellikleri vurgulayarak gereksinimlerini haritaladılar.

Puma IT, site şablonunu yenilenen tasarımla yeniden kaplayarak Joomla! CMS yükseltmesini ve şablonunu taze olarak ele aldı. Yeni yapıyı dört ay gibi kısa bir sürede başarıyla yönettiler. Gerekli özelliklerin birçoğu, Joomla! Core'daki kullanıma hazır öğelerdi ve mevcut siteyi revize etmek ve yükseltmek için sorunsuz bir işlemdi. Bunlar dahil:

Çekirdekleri üçüncü taraflardan ayırarak özellikleri ve avantajları listeleyin:

  • İki dilli içerik dahil, mevcut siteden kesintisiz içerik ve yapı geçişi
  • Mobil ve tablet için optimize edilmiş duyarlı tasarım
  • Şablon yenileme
  • İki dilli elemanlar - Fransızca ve İngilizce

Üçüncü taraf uzantıları:

  • Ödeme motoru ile rezervasyon çözümü
  • Birden çok oda yönetimine sahip öne çıkan arka uç yazılımı
  • Sosyal medya entegrasyonu
  • Bağımsız ve yine de ana Çevrimiçi Seyahat Acenteleri (OTS) ile tamamen senkronize
  • Rezervasyon hatırlatıcısı, fatura, takip mesajı, özelleştirilmiş rezervasyon işlemi ve kullanıcı arayüzü için otomatik e-posta sistemi

Sonuç

Bir paragrafta, mümkün olduğunca istatistik ve gerçek sonuçlar vererek, projenin sonuçlarını açıklayınız.

Örnek: Birkaç ay içinde A Şirketi doğrudan rezervasyonlarda %12 artış gördü. Ayrıca, çevrimiçi sıralamaları ve trafiği de bir önceki aya göre artmaktadır. Gelecekte kanıtlanmış, sınıfının lideri Joomla! tabanlı bir çözüme yatırım yaparak, işletmenin tüm kanallarda erişilebilir olmasını ve iyi çalışmasını ve siteye gerektiği gibi özellikler eklemeye devam edebilmelerini sağladılar. Bugün, Joomla! tarafından desteklenen çekici, bağımsız ve güvenli bir çevrimiçi varlığı ile büyüyen bir iştir.

Site oluşturucusundan bir yorum ekleyin. Bu, şirketin daha fazla görünürlük kazanmasına ve hizmetlerini tanıtmasına yardımcı olacaktır. Serbest çalışan değilseniz, adların kullanılmasını önermiyoruz.

Örnek: Şirket B'nin açıkladığı gibi, site zaten Joomla! kullanılarak inşa edildiğinden, yenileme ve yeniden tasarım sorunsuz ve acısız bir projeydi. Özelliklerin çoğu zaten Joomla! çekirdeğine dahil edildi, böylece hem siteye hem de rezervasyon sistemine istikrar ve güvenlik sağlandı. Ayrıca, bakım yapılmazsa işten ödün verebilecek çok sayıda üçüncü taraf eklentiye olan ihtiyacı da azalttı.

Varsa bir müşteri referansı ekleyin. Bu, hem site oluşturucusuna hem de son istemciye Joomla! web sitesinde olacağı gibi yardımcı olacaktır. Daha sonra Joomla'ya bağlantılar içeren web sitelerine de ekleyebilirler.

Örnek: A Şirketi eşit derecede memnun kaldı, "Çok iyi bir seçimdi… site çok iyi çalışıyor ve müşteriler doğrudan web sitesinden çevrimiçi rezervasyon yapabildikleri için mutlular. Ve… maliyetler bir yıldan az bir sürede tamamlandı."

Joomla! CMS ile oluşturmuş olduğunuz web sitelerinizi, Joomla! Vitrin Dizini'ne ekleyerek sitelerinizi sergileyebilirsiniz.

Kaynak: Joomla.org - Ahmad Moussa

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.