Joomla! ile Report URI Arasında İşbirliği Yapıldı

Joomla! ile Report URI Arasında İşbirliği Yapıldı

Dünya'nın en popüler İçerik Yönetim Sistemlerinden (CMS) biri olan Joomla!, Report URI ile yapmış olduğu yeni bir ortaklığı kısa zaman önce duyurdu. Joomla! web sitelerinin sürekli olarak izlenmesi için Report URI çözümünü kullanacaktır.

Joomla!, gerçek zamanlı Uygulama Güvenliği ve izleme raporlarını analiz etmek için Report URI ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliğinin detaylarına kısaca değinelim.

Report URI ve Joomla!, joomla.org ve alt sitelerini sürekli olarak izlemek, sonuçları analiz etmek ve web sitesi ziyaretçileri için güvenliği artırmak için sektör lideri çözümü kullanacağı yeni bir ortaklığı duyurmaktan memnuniyet duyuyor.

Report URI için bu ortaklık, dünyanın en önde gelen açık kaynak kuruluşlarından birine hizmet vererek daha güvenli bir açık internet oluşturmaya yardımcı olmak ve ayrıca açık kaynak projelerinin güvenliğini artırmak anlamına gelir.

Joomla! 'nın joomla.org site ağı için HTTP Güvenlik Başlıkları yolculuğu Mart 2018'de başladı ve o zamandan beri joomla.org için SecurityHeaders.com 'da A notuyla sonuçlanan mevcut başlıkların çoğunu ayarlamak için sürekli olarak iyileştirdik. Başarılı bir uygulamanın önemli bir kısmı raporlamanın bitiş noktasıdır ve 2018'de kendi çözümümüzü oluşturduk, ancak zamanla bu çözümün ölçeklenmediğini ve göz ardı edilmesi gereken çok sayıda geçersiz rapor olduğunu fark ettik. Bugün, sitelerimizdeki Report URI hizmeti aracılığıyla raporlamayı etkinleştirmeye başlamaktan ve bu boşluğu doldurmaktan dolayı heyecan duyuyoruz, böylece yalnızca İçerik Güvenliği Politikası raporlarını değil, aynı zamanda her türlü diğer raporu tek bir merkezi yerde sürekli olarak izleyebilir ve toplayabiliriz.

Tobias Zulauf, güvenlik üyesi Joomla! CMS ve web sitelerini söylüyor.

Joomla! ziyaretçileri için daha güvenli bir tarama deneyimi yaratma yolculuklarında Joomla! 'yı desteklediğimiz için çok mutluyuz. Raporlama genellikle zor olabilir ve büyük hacimlerde beklenmedik trafik ile sonuçlanabilir, ancak ölçek ve filtreleme yeteneklerimiz bu raporları almanın acısını ortadan kaldırmamıza izin verir. İçerik Güvenliği Politikası gibi modern güvenlik mekanizmalarını kullanan daha fazla kuruluş görmek harika ve diğer web sitelerini Joomla! 'nın izinden gitmeye teşvik ediyoruz.

Report URI'nin kurucusu Scott Helme de heyecanını paylaştı.

Report URI Hakkında

Report URI, en yeni web standartları için en iyi gerçek zamanlı izleme platformudur. Onların deneyimleri, odaklanmaları ve raporları toplama, işleme ve anlama güçlüklerini ortadan kaldırarak bize sadece ihtiyacımız olan bilgiyi veriyor. Tarayıcıların, bir sitenin güvenlik profili ve sağlığı hakkında her türlü yararlı bilgiyi otomatik olarak gönderebileceğini biliyor muydunuz? Report URI çözüm CSP ve diğer modern güvenlik özellikleri gibi güvenlik politikalarını izleme zorluklarını azaltmak için oluşturulmuştur. Sitenizde olup bitenleri gerçek zamanlı olarak kolayca izleyebildiğinizde, kullanıcılarınız size bildirmek zorunda kalmadan sorunları düzeltmenize olanak tanıyarak daha hızlı ve daha verimli tepki verirsiniz.

Joomla! Hakkında

Joomla!, güzel web siteleri ve güçlü çevrimiçi uygulamalar oluşturmak için kullanılan ödüllü bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Küresel gönüllü geliştiriciler topluluğu, 2005'te piyasaya sürülen ilk sürümden bu yana Joomla! 'yı inşa ediyor ve geliştiriyor. Bu muazzam çaba, Joomla! 'nın kullanımını kolay, istikrarlı ve çok güvenli hale getirdi.

Joomla! arama motoru ve mobil uyumlu, çok dilli, esnek ve genişletilebilir. Endüstrinin önde gelen güvenliğinin yanı sıra sınırsız tasarım olanakları sunan Joomla! 'nın ayrıca, belirli ihtiyaçları karşılamak için daha fazla özelleştirme sağlayan binlerce üçüncü taraf uzantısı ve şablonu vardır. Hepsinden iyisi, Joomla! herkesin erişimine açık olan açık kaynaklı bir çözümdür.

Comments powered by CComment

Önerilen Makaleler