Haberler

Joomla! 4.0 Alpha 1 Yayınlandı

Joomla! 4.0 Alpha 1 Yayınlandı

Joomla! projesi, Joomla! 4.0 Alpha 1'in kullanılabilirliğini duyurmaktan memnuniyet duyar. Bu paket sadece test amaçlı olup paketi test sitelerinizde denemeniz gerekmektedir.

Bu, Joomla! 4.0 sürümü için bir hedeftir, önceden uzantıları test etmenize ve sorunları bildirmenize izin verir. Alpha sürümü'nde neler var dilerseniz kısaca bir göz atalım.

Joomla! 4.0'daki Bugüne Kadar Olan Yenilikler

  • Kullanımdan kaldırılan işlevlerin Joomla! 3.x'den kaldırılması.
  • Daha hızlı ve daha sezgisel bir kullanıcı deneyimi için tekrar çalıştırılan yükleyici.
  • Bootstrap 4'ü kullanarak yeni şablonlar.
  • Tekrar çalışılan konsol uygulamaları.
  • Joomla! Framework paketlerinin entegrasyonu.

Bu Sürüm Ne İçin?

  • Bu sürümün bir amacı var: Uzantı geliştiricilerinin, son sürümden önce herhangi bir sorunu rapor edebilmesi için özel uzantıların önceden test edilmesine izin verir.
  • Bu sürüm Joomla! 4.0.0'da yer alan, Joomla! Core kitaplık değişikliklerinin çoğunu içerir. Bu değişikliklerin bazıları uzantılarda küçük değişiklikler gerektirecektir.
  • Sürüm 4.0 için geriye dönük uyumluluk ile ilgili bilinen tüm sorunların tam listesi için lütfen dokümantasyon sitesinde Joomla! 4.0'daki geriye dönük uyumluluk sorunları bölümüne göz atın.
  • Joomla! 4. 0'ın bu noktada mobil uyumlu olmaması veya Joomla! 3.9'dan güncellenememesi bilinmektedir.
  • Joomla! 4.0 Alpha 1 sürümüyle ilgili bilinen tüm sorunlar için lütfen belgeler sitesinde bulunan Alpha-1 SSS sürümünü inceleyin.

Joomla! 4.0 Alpha 1'i İndirin

Bu Sürüm Ne İçin DEĞİLDİR?

Joomla! 4.0 Alpha 1 sürümü, üretim siteleri için uygun değildir. Bu paket sadece test sitelerinde kullanılmak üzere ve eklentileri test etmek, ayrıca sorunları bildirmek için serbest bırakılmıştır.

Nihai Yayın Ne Zaman Yapılacak?

Joomla! 4 halen aktif olarak geliştiriliyor. Her ay düzenli alfa sürümleri ile birlikte bir zaman çizelgesi belirlemek için çalışmalar devam ediyor. Yayın tarihinin gönüllülerin mevcudiyetine ve kontrolümüz dışındaki koşullara bağlı olduğunu unutmayın. Zamanında sağlam bir teslimat sağlamak için yardımcı olabilirsiniz, test ve raporlamaya katılabilirsiniz.

Joomla! 4.0'a Yükseltmeyi Planlamalı mıyım?

Joomla! 4.0, Joomla! 'nın yeni büyük sürümü olacak. Joomla! 3.9, Joomla! 4'ün son minör sürümü olan Joomla! 3'ün yanında yayınlanacaktır. Joomla! 3.9, 2 yıl boyunca desteklenmeye devam edecek ve Joomla! 4'e geçişi planlamak ve uzantılarınızı Joomla! 4 uyumlu sürümlerine güncellemek için bol bol zaman tanıyacaktır.

Joomla! 4.0'a Nasıl Yükseltebilirim?

Yüklediğiniz uzantılara bağlı olarak, uzantılarınızın Joomla! 4.0 ile uyumlu güncellemeleri bulunana kadar sitenizi 3.x'ten 4.0'a güncellemek mümkün olmayabilir.

Joomla! 3.9'da uzantılarınızın uyumluluk bilgilerini Joomla! Update arayüzünde görüntüleyebilirsiniz. 3.9 yayınlanmadan önce bununla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Joomla! 4'e yükseltmeden önce Joomla! sitenizin en son 3.x sürümünde olması gerekir.

İlgili Bilgi

Bir uzantı geliştiricisiyseniz, lütfen genel geliştirici e-posta listesine abone olduğunuzdan emin olun. Bu, uzantı geliştirmeyi tartışabileceğiniz bir yerdir. Özel gelişimi etkileyebilecek haberler, zaman zaman burada yayınlanacaktır.

Aşağıda ilgi çekici sitelerin bir listesi verilmiştir:

Joomla! Projesi İçin Katkıda Bulunabilirsiniz!

Joomla! 3.9 ve 4.0 çalışmaları halen devam etmekte. Bu sürümlerin geliştirilmesine katkı sağlayarak sizlerde fark yaratabilirsiniz. Joomla! gönüllü'ler topluluğuna katılarak, Joomla! 'nın gelişmesine ve sonraki sürümlerin geliştirilmesine yardımcı olabilir ve katkı sağlayabilirsiniz.

Joomla! ile ilgili haberleri, gelişmeleri ve eğitim derslerini sitemizde bulabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.