Dersler

Joomla! Eklentilerini Yüklemek İçin 3 Yol

Joomla! Eklentilerini Yüklemek İçin 3 Yol

Joomla! ile hazırlamış olduğumuz web sitelerinde bazı temel ihtiyaçları karşılamak için çeşitli eklentiler kurmamız gerekebilir. Örneğin galeriler, özel formlar, e-ticaret eklentileri gibi...

Önceki yazılarımda sizlere Joomla! sitelerimize eklenti kurmak için "Webden Kur" özelliğinden bahsetmiştim. Bugün sizlere, Joomla! sitelerinize eklenti kurmak için 3 farklı yoldan bahsedeceğim.

1: Dosya Paketi Yükle
Eklentiler üst menüsü altında "Yönet" kısmına giriş yapın. Bilgisayarınız'daki "zip" dosyasını bulmak için "Gözat" butonu'nu kullanarak dosyayı seçin, ardından "Yükle & Kur" butonu'na basarak kurulum işlemini gerçekleştirin. İşlem tamamlandığında başarıyla tamamlandı iletisini göreceksiniz.

Joomla! Eklentilerini Yüklemek İçin 3 Yol

2: Klasörden Kurulum
Büyük boyuttaki eklentileri yüklemek için bu yolu tercih edebilirsiniz. Dosyanızı sunucunuza yükledikten sonra kurulum için klasör yolunu yazarak "Kur" butonu'na tıklayın ve kurulumu gerçekleştirin... İşlem tamamlandığında başarıyla tamamlandı iletisini göreceksiniz.

Joomla! Eklentilerini Yüklemek İçin 3 Yol

3: Bağlantıdan Kurulum veya URL'den Yükle
Kurmak istediğiniz eklentiye ait yolu biliyorsanız, bu yolu kullanabilirsiniz. Kurulum bağlantısı kısmına eklentiye ait linki yazınız, daha sonrasında "Kur" butonu'na tıklayın ve kurulum işlemini gerçekleştirin. İşlem tamamlandığında başarıyla tamamlandı iletisini göreceksiniz.

Joomla! Eklentilerini Yüklemek İçin 3 Yol

Gördüğünüz gibi, Joomla! sitelerinize eklenti yüklemek için birden fazla yol mevcut. Bazıları daha kolay yöntemlerdir, dilediğiniz yöntem ile sitelerinize eklenti kurabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.