Dersler

Webden Kur Özelliği ile Eklenti Kurulumu

Webden Kur Özelliği ile Eklenti Kurulumu

Joomla! 3.x serisi ile birlikte bir takım yeni özellikler görmeye başladık, yeni gelen özellikler kullanıcı deneyimini arttırmak ve kullanıcılara kolaylık sağlamak açısından gayet güzel...

Joomla! 3 serisinde karşımıza çıkan yeni özellikler'den bir tanesi de "Webden Kur" özelliğidir. Peki, Webden Kur özelliği ile eklenti araması nasıl yapılır ve eklenti kurulumu nasıl gerçekleştirilir bunlara göz atalım...

Bildiğiniz gibi Joomla! 3 serisine ait yönetim merkezinde bulunan "Eklenti Yöneticisi" kısmına giriş yaptığınızda, 3.parti eklentileri kurmak için çeşitli yöntemler vardır... Bu yöntemler sırası ile şu şekilde'dir.

  1. Dosya Paketi Yükle
  2. Klasörden Kurulum
  3. Bağlantıdan Kurulum

Yukarıda örneklerini vermiş olduğum yöntemler haricinde bir de "Webden Kur" özelliği vardır, bugün bizim değineceğimiz asıl konu da Webden Kur özelliği ile eklenti araması ve eklenti kurulumu nasıl yapılır bu konuya değineceğiz.

1. ADIM: Özelliği aktif etmek için öncelikle "Webden Kur sekmesini ekle" butonu'na basarak özelliği aktif ediyoruz.

Webden Kur Özelliği ile Eklenti Kurulumu

2. ADIM: Webden Kur özelliğini aktif ettikten sonra resimdeki gibi "Webden Kur" sekmesinin eklendiğini göreceksiniz, arama kutucuğuna kurmak istediğiniz eklentinin adını yazarak eklentiyi bulunuz.

Webden Kur Özelliği ile Eklenti Kurulumu

3. ADIM: Kuracağınız eklentinin ücretsiz olması gerekmekte buna dikkat ediniz, aradığımız eklentiyi bulduk ve "Install" butonu'na basarak kuruluma başlayabiliriz.

Webden Kur Özelliği ile Eklenti Kurulumu

4. ADIM: Install butonu'na bastıktan sonra karşımıza bilgilendirme ekranı gelecek, burada "Kur" butonu'na basarak kurulum işlemini gerçekleştirebiliriz.

Webden Kur Özelliği ile Eklenti Kurulumu

NOT: Webden Kur özelliği ile ücretli eklenti kurmak istediğiniz de satın alma işlemi için üreticinin sitesine yönlendirme işlemi yapılmakta bilginize.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.