İpuçları

En İyi 5 Joomla Blog Eklentisi

En İyi 5 Joomla Blog Eklentisi

Bir Joomla! blogu oluşturmayı planlıyorsanız, büyük olasılıkla listeleme, yazar blogları, yorumlar vb. Ek işlevlerle web sitesi içeriğini kolayca yayınlamanıza ve yönetmenize yardımcı olan en iyi Joomla! blog uzantısını arıyorsunuz.

Araştırma konusunda zaman kazanmak için perspektifimize göre, en iyi Joomla! blog uzantıları içinden 5'ini sizler için kısaca tanıtalım. Çoğu çok popüler ve son zamanlarda bazı yeni güncellenmiş özelliklere sahip.

Bazı kısıtlamalar nedeniyle Joomla! ile blog oluşturmak o kadar kolay değildi. Makaleler oluşturmak ve bunları kategorilere koymak kolaydı, ancak geri kalan her şey çok zordu. Bütün bu sınırlamalara rağmen, insanlar bir blog oluşturmak için bile Joomla! 'yı kullanmayı seviyor.

Buna rağmen birkaç üçüncü taraf Joomla! eklentisinin yardımıyla, Joomla! CMS ile sağlam bir blog oluşturabilirsiniz. Bu makalede, Joomla! web sitenizde ilgi çekici bir blog oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi 5 Joomla! blog uzantısını paylaşacağız.

1. K2 - Ücretsiz Joomla! Blog Eklentisi

En İyi 5 Joomla! Blog Eklentisi

K2 uzantısı Joomla! Works tarafından geliştirilen en popüler blog araçlarından biridir. Tam özellikli bir blog hazırlamanın yanı sıra zor kazandığınız paradan tasarruf etmenize yardımcı olur. Uzman olmayan bir deyişle, K2'nin, Drupal ve WordPress'ten Joomla! 'ya en iyi bölümleri getiren Joomla! makalelerinin yerine geçtiğini söyleyebilirsiniz.

K2 kullanmanın en önemli avantajı, tüm Joomla! makalelerinizi K2'ye içe aktarabilmeniz ve makale görüntüleri, videolar, podcast'ler ve diğer ses dosyaları, resim galerileri ve ekler gibi ek alanlar sayesinde içeriğinizi daha zengin hale getirebilmenizdir.

Temel Özellikler

 • Herkes için kullanımı kolay, bir uzman veya teknoloji uzmanı olmanız önemli değil.
 • Gereksinimlerinize göre farklı şablonlar oluşturabilir veya tasarlayabilir ve bunları farklı kategorilere atayabilirsiniz.
 • Kolayca birden fazla yazar oluşturabilirsiniz.
 • Gereksinimlerinize göre özel alan alanları ve içerik türleri oluşturabilirsiniz.
 • AJAX tabanlı ön uç düzenleme ve yorum denetimi.

K2 JED listelemesi

2. EasyBlog - Premium Joomla! Blog Eklentisi

En İyi 5 Joomla! Blog Eklentisi

EasyBlog, piyasada bulunan bir başka en popüler Joomla! bloglama uzantısıdır. Eşsiz ve kutu dışı özelliklerle birlikte gelen premium bir eklentidir. Gönderiye yerleştirilebilecek ve gönderinizi daha çekici hale getirebilecek sürükle ve bırak içerik modülleriyle birlikte gelir.

Easyblog ayrıca yazı düzenleme geçmişinizi saklıyor, böylece istediğiniz zaman önceki sürüme geri yükleyebilirsiniz.

Temel Özellikler

 • Gönderilerinizi Facebook, Instagram, Twitter, SoundCloud, Spotify, YouTube veya başka herhangi bir platformda gömebilirsiniz.
 • EasyBlog, tonlarca 3. parti Joomla! eklentisi ve diğer 3. parti servislerle entegredir.
 • Piyasadaki büyük Joomla! şablonlarıyla pürüzsüz ve sorunsuz blog düzeni entegrasyonu.
 • Kapsamlı ACL esnekliğine sahip iş akışlarını, ekip blogunu ve grup blogunu yönetmek için idealdir.
 • Google AMP sayfaları ve Facebook Anında Makaleler kutudan çıkıyor.

EasyBlog JED listelemesi

3. ZOO - Joomla! İçin Güçlü Bir Blog Eklentisi

En İyi 5 Joomla! Blog Eklentisi

ZOO sadece bir blog platformu değil, bundan daha fazlası. Sonuç olarak, içerik türlerinizi özel alanlarla oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü ve esnek bir Joomla! katalog sistemidir. Kataloğunuzu hemen başlatmanıza yardımcı olan önceden oluşturulmuş 8 farklı katalog uygulamasıyla birlikte gelir.

Özel gönderi türleri, öğe yöneticisi, medya yöneticisi, şablon yöneticisi, öğe kitaplığı, yorum ve etiket sistemi, ön uç gönderme ve düzenleme ve ithalatçılar gibi bir blog oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Temel Özellikler

 • Birden fazla uygulama örneği oluşturun, her biri öğeler ve kategoriler gibi kendi içeriğini yönetir.
 • ZOO, uygulamaları yönetmek için JavaScript destekli bir kullanıcı arayüzü ile temiz bir tasarım sağlar.
 • Gereksinimlerinize tam olarak uyacak şekilde kendi özel içerik türlerinizi oluşturun.
 • Formlar, görüntüler, videolar, derecelendirmeler ve daha fazlası gibi zengin öğelerden birini seçin.
 • İçeriğinizi mizanpaj konumlarına öğeler atayarak sürükle ve bırak yöntemiyle düzenleyin.

ZOO JED listelemesi

4. RSBlog - Premium Joomla! Blog Eklentisi

En İyi 5 Joomla! Blog Eklentisi

RSBlog, RSJoomla ekibi tarafından geliştirilen bir diğer premium Joomla! blog eklentisidir. EasyBlog ve K2 gibi o kadar popüler değil, ancak size harika bir blog deneyimi yaşatıyor ve Joomla! da harika bir blog deneyimi yaşatıyor.

RSBlog yardımı ile web sitenizdeki herhangi bir WordPress blogunu veya Joomla! makalelerini içe aktarabilirsiniz. Sürekli hareket halindeyseniz, "Uzaktan yayınlama" işlevi sayesinde blogunuzu kolayca güncel tutabilirsiniz.

Temel Özellikler

 • Kullanıcılarınızın, kitlenizin gönderilerini blogunuza göndermelerini sağlar. Farklı kullanıcı grupları oluşturmalısınız.
 • Facebook ve Twitter'ı RSBlog ile entegre edebilirsiniz. Blogunuzda herhangi bir yayını yayınladığınızda, otomatik olarak Twitter ve Facebook'ta paylaşılır.
 • Web sitenizi verimli bir şekilde kullanmanıza ve yönetmenize yardımcı olan temiz ve düzenli bir gösterge panosuna sahiptir.
 • RSBlog'u satın alırsanız, RSComments eklentisini ücretsiz alacaksınız. Bu eklenti, kitlenizin içeriğiniz hakkında yorum yapmasını sağlar.
 • Kolayca birden çok yazar blogu oluşturabilirsiniz.

RSBlog JED listelemesi

5. CjBlog - Ücretsiz Sosyal Blog Eklentisi

En İyi 5 Joomla! Blog Eklentisi

CjBlog, piyasada ücretsiz olarak kullanılabilen güçlü bir Joomla! bloglama uzantısıdır. Bu sadece basit bir blog aracı değil, aynı zamanda tam bir sosyal blog çözümüdür. CjBlog, kullanıcı bloglarınızı sosyal dokunuşla uygun bir şekilde sunmak için Joomla! makalelerini kullanır. Dahası, tamamen ücretsizdir.

CjBlog eklentisini kullanmanın en önemli avantajı, makaleleri standart Joomla! makaleleri olarak saklamasıdır, bu yüzden bu Joomla! eklentisine devam etmek istemiyorsanız, kaldırabilirsiniz ve tüm makaleleriniz olduğu gibi kalacaktır. İçeriğinizi kaybetmezsiniz.

Temel Özellikler

 • Gelişmiş etiket sistemi, makalelerinizi etiketlemenizi ve aramanızı sağlar.
 • Kullanıcılarınızı, onları cesaretlendirmek için puanla ödüllendirmenizi sağlar.
 • Yıldız derecelendirmesini mevcut Joomla! makalelerinize ekleyebilirsiniz.
 • Kullanıcılar daha sonra görüntülemek üzere sık kullanılanlara makaleler ekleyebilir.
 • CjBlog kategorilerinizi düzgün şekilde görüntülemek için yerleşik bir sayfaya sahiptir.

CjBlog JED listelemesi

Joomla! web sitelerinizde bir blog eklentisi kullanıyor musunuz? kullanmış olduğunuz ya da farklı bir blog eklentisi tavsiyelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Joomlabeginner.com - Naveen Kumar

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.