Haberler

Joomla! CMS Seçmeniz İçin 8 Neden

Joomla! CMS Seçmeniz İçin 8 Neden

Joomla! CMS, ödüllü bir İçerik Yönetim Sistemi olup, web siteleri ve güçlü online uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır. Kullanım kolaylığı ve genişletilebilirlik de dahil olmak üzere birçok açıdan Joomla! popüler web sitesi yazılımıdır.

Hepsinden öte, Joomla! herkes tarafından kolay bir şekilde temin edilebilen açık kaynaklı bir çözümdür. Joomla! bugüne kadar 109 milyon indirilme sayısına ulaşmış ve 70'in üzerinde dil paketi ile kullanıcılara hizmet vermektedir.

Peki, Joomla! CMS seçmeniz için neden'ler ne olabilir? bu yazıda Joomla! CMS'yi seçmeniz için 8 neden sunacağız sizlere.

1. Esnek

Joomla! ile birçok şey yapılabilir. Paket içeriği olarak zaten çok yönlü oalrak gelmektedir. Diğer sistemlere bağlanmak kolaydır. Ayrıca, Joomla! küçük veya büyük web siteleri için uygundur.

2. Kullanıcı Dostu

Joomla! teknik bilgi olmadan yönetilmek üzere üretilmiştir. Kapsamlı bir kullanıcı yapısı mümkündür, böylece kullanıcı olarak sadece neye ihtiyacınız olduğunu görürsünüz. Web sitesini, web sitesinin ön tarafından yönetebileceğiniz şekilde bile ayarlayabilirsiniz.

3. Arama Motoru Dostu

Joomla! aslında arama motoru dostudur. Örneğin, sayfa başına meta etiket belirtebilirsiniz ve eski URL'leri yenilerine yönlendirmek için yerleşik bir sistem vardır. Buna ek olarak, SEO seçeneklerini daha da genişletmek için çok sayıda seçenek vardır.

4. Joomla! Güvenli

Güvenli bir web sitesi çok önemlidir. Joomla! Güvenlik konusunda 'sızıntıları' aktif olarak araştıran özel bir ekip var ve bunlar hackerlar tarafından istismar edilmeden önce kapatılmaktadır. Elbette bu çözümleri içeren güncellemeleri yüklemelisiniz.

5. Size Para Kazandırır

Joomla! CMS ücretsizdir. Joomla! İçin herhangi bir lisans ücreti ödemezsiniz veya sistem güncellemeleri için. Dilerseniz web sitenizi kendiniz de kurabilirsiniz ve web sitesi ihtiyacı olanlar için Joomla! ile belirli bir ücret karşılığında iş anlaşmaları yapabilirsiniz.

6. Geliştirilmesi Kolay

Joomla! ile zaten çok fazla şey yapabilirsiniz, ancak bazı ekstralara ihtiyacınız varsa, Joomla! daha da geliştirilmek üzere tasarlanmıştır. Dilerseniz bileşen, modül ve plugin gibi Joomla! Eklentileri ile web sitenizi geliştirebilirsiniz. Ve çok özel bir şey istiyorsanız, geliştiriciler sistem temelinde kolayca çalışabilirler.

7. Çok Dilli

Joomla! yerleşik olarak çok dilli. Web sitenizi kendi dilinizde yönetebilir ve kolayca farklı dil paketlerini kurabilirsiniz, tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan Joomla! Dil Paketi 'ni kurmaktır.

8. Joomla! Topluluk

Geniş, aktif ve küresel bir topluluk var. Burada geliştiriciler, kullanıcılar, web tasarımcıları ve diğer profesyoneller Joomla! için gönüllü olarak çalışmakta. Çeşitli ülkeler de birbirlerine tavsiyeler de bulunan ve birbirlerine yardım eden aktif gruplar da var.

Joomla! ile bir web sitesi oluşturmak için Joomla! İndir alanı üzerinden kurulum paketini indirebilirsiniz. Ayrıca Joomla! 'nın Temel Özelliklerini inceleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.