Blog

Bulut Sunucu Nedir? ve Avantajları Nelerdir

Bulut Sunucu Nedir? ve Avantajları Nelerdir

İnternet'in giderek yayılması ile birlikte günümüzde internet kullanıcıları'nın sayısı da önemli bir ölçüde arttı diyebiliriz. Bu artışla birlikte rekabet ortamı da giderek önemli bir hale geldi.

Joomla! CMS ile oluşturmuş olduğumuz web sitelerinde zaman içerisinde tasarımsal değişiklikler de gelişti ve değişti. Ayrıca, büyük boyutlara sahip verileri saklamak için ihtiyaç duyduğumuz alan da bir bakıma genişlemiş oldu.

Web siteleri'nin ihtiyaç duydukları alanın artması ile birlikte günümüzde Bulut Sunucu olarak ifade edilen Cloud Server’ı zorunlu bir hale getirdi diyebiliriz. Web sitesine sahip kullanıcılar için bir yenilik olan Cloud Server sayesinde site performansları'nda gözle görülür bir artışın olduğunu söylemek gerek.

Bu makale de, Bulut Sunucu nedir? ve avantajları nelerdir, Bulut sunucu kurulumu ve yönetimi nasıl yapılır bunları bulabilirsiniz.

Bulut Sunucu (Cloud Server) Nedir?

Bulut sunucu, başka bir değişle Cloud Server kullanmakta olduğu özel donanımlar ve yazılımlar nedeniyle yüksek performanslı çalışan, dinamik olarak ölçeklendirilebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilebilir %100 yedekliliğe sahip bir sanal sunucu hizmetidir.

Altyapı bileşenleri doğru seçildiğinde ve kaynak dağılımı düzgün bir şekilde yapıldığında bulut sunucular, yüksek fayda, verimli kaynak kullanımı, üstün performans ve maliyet avantajı sağlayacaktır.

Bulut Sunucu Avantajları Nelerdir?

  • Donanım arızalarından etkilenmez
  • Uygun maliyetli ve hızlı kurulum süreci
  • Veri güvenliği açısından avantaj sağlar
  • İşlemci, ram, disk gibi kullanılan kaynaklar hızlı bir şekilde çoğaltılabilir
  • İş sürekliliğini yükseltmesi
  • Yüksek performans ile çalışması

...ve daha fazlası

Bulut Sunucu Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bulut sunucu siparişi verdiğiniz de çok kısa bir zaman içinde hazır duruma getirilebilir. Turhost üzerinden satın alacağınız Bulut Sunucu 'nun kurulumu, sizlere zaman kazandırmak amacıyla uzman ekip tarafından ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir. Kurulum işlemi tamamlandığı anda size bu konu da bilgi iletilir.

Bulut Sunucu Yönetimi Kolay mı?

Bulut sunucuların yönetimi kullanıcıya aittir. Kurulum işlemini ilgili firma tamamladıktan sonra, bulut sunucu kullanıcıya teslim edilir. Kullanıcı ise kontrol panelleri sayesinde web sitesini ya da sitelerini yönetebilir. Herhangi bir zor durum da kalmanız halinde firmanızdan yardım isteyebilirsiniz.

Bulut Sunucu Site Performansını Nasıl Artırır?

Bulut sunucu sistemleri birbiriyle bağlantılı ve özel yazılımlar ile yönetilen bir sistemdir, bu sayede sitenize bağlanmak isteyen kullanıcıyı en yakın veri merkezindeki sunucuya yönlendirerek sitenizin açılış hızını artırır.

Yüksek bir performans ile çalışan web sitesi kullanıcıların beğenisini kazanacak ve ziyaretçilerin memnun kalmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle web site trafiğinizin arttığını da görmeniz mümkün. Bulut sunucu satın aldığınızda tek bir merkeze bağlı kalmak yerine farklı noktalara dağılmış sunucuların verileri işleme gücüne eş zamanlı olarak sahip olursunuz.

Bulut sunucu sistemlerinde en yeni teknolojilere ulaşmak ve kaliteyi uygun maliyetlerle elde etmek için Turhost'un Bulut Sunucu Fiyatları 'nı inceleyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.