Blog

Linux Hosting Nedir? Neden Linux Hosting Almalıyım!

Linux Hosting Nedir? Neden Linux Hosting Almalıyım!

Popüler CMS sistemleri ile bir web sitesi oluşturmak istediğinizde, öncelikle yapmanız gereken ilk şey ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek uygun bir CMS sistemini seçmek olmalıdır. Bu konuda sizlere referans olması için aşağıdaki yazılara bakabilirsiniz.

Aşağıdaki makaleler de en çok kullanılan CMS sistemleri arasından üç tanesinin kısaca karşılaştırılması yapılmıştır. Bu makalelerin amacı en iyi CMS sisteminin hangisi olduğu ile ilgili değildir, aksine sizin ve amaçlarınız için hangisinin en iyisi olduğu hakkında bilgiler vermektir. 

  • Sizin İçin En İyi CMS Sistemi Hangisi? - Bölüm 1
  • Sizin İçin En İyi CMS Sistemi Hangisi? - Bölüm 2

İhtiyacınızı karşılayabilecek CMS sistemini seçtikten sonra, web sitenizi barındırmak için kaliteli hizmet veren bir Hosting firması seçmelisiniz, daha sonra sitenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir Hosting paketi de satın almanız gerekmektedir.

Bildiğiniz üzere Joomla!, bir çok açık kaynak CMS'de olduğu gibi PHP programlama dilini ve MySQL veritabanı sunucusu kullanır. Joomla! CMS ile oluşturacağınız bir web sitesi için Linux Hosting paketi seçebilirsiniz, bunun nedeni ise Linux Hosting paketlerinin PHP yazılımına sahip ve MySQL veritabanı ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan Hosting paketleri olmasıdır.

Popüler CMS sistemlerinin dünya çapında giderek daha fazla kullanılmaya başlanması sebebi ile, bir çok web yöneticisi tarafından Linux Web Hosting Paketleri günümüzde en çok tercih edilen Hosting paketleri olmuştur.

Joomla! alt yapısı ile web sitesi açmak isteyen kullanıcılar, daha yüksek performans almak ve uyum sorunları yaşamamak için Linux Web Hosting paketleri tercih etmekteler.

Linux web hosting paketleri ile MySQL, Java, JavaScript ya da Flash çalıştırabilirsiniz. Güvenli sunucu yapısı ve uygun maliyetleri nedeni ile Linux Hosting pek çok yazılımcı ve webmaster tarafından tercih edilmektedir.

Linux Hosting Nedir?

Linux hosting, sunucu üzerinde Linux işletim sistemi kullanılarak oluşturulan hosting platformlarına verilen isimdir. Genellikle php ve mysql tabanlı yazılımlar için en ideal ortamı sağlarlar. Ayrıca açık kaynak felsefesine ve GNU tabanlı programlama dili ve uygulama sunucuları ile yazılmış olan ve özellikle Linux işletim sistemlerinde çalışabilen web uygulamalarının barındırılması hizmetidir. PHP Hosting olarak da adlandırılır.

Neden Linux Hosting Almalıyım?

Hızlı hosting altyapısına ihtiyacı olan, PHP programlama diliyle yazılmış her türlü uygulama için %100 uyum isteyen, yüksek kesintisizlik oranlarına sahip ve güvenilir bir destek hizmetine ihtiyacı olan tüm bireysel ve kurumsal müşteriler Linux Hosting Paketleri 'ni güvenle kullanabilir.

Linux ve Windows Hosting

Ortak Yönleri: Her iki hosting çeşiti de HTML ve Flash çalıştırabilmektedir. Her ikisi de PHP üzerinde çalışabilir ancak PHP için en iyisi Linux diyebiliriz. MYSQL destekleri bulunmaktadır. E-mail hesabına sahip olabilirsiniz ve E-mail hesabınızı Outlook gibi mail araçlarında çalıştırabilirsiniz. Farklı yönleri: Windows hosting daha çok ASP tarzı programlarda çalışırken, Linux PHP tabanlı programlarda, sitelerde çalışır.

Linux Web Hosting Paketleri Joomla! Uyumlu mu?

Evet. Linux Hosting Paketleri bir çok Hosting firmasında %100 Joomla! uyumludur. Yeni bir Joomla! sitesi kurulumunu tek tıkla oluşturabilir veya mevcut olan sitenizi sorunsuz bir şekilde Hosting paketinize yükleyebilirsiniz.

Emek vererek oluşturacağınız web sitesi için Hosting Firması ve Hosting paketi seçiminde mutlaka dikkatli davranmalısınız. İleride sorun yaşamamak için ve olası sorunlara en kısa zaman da müdahale edilmesi ve sorunun giderilmesi için Hosting Firması'nın önemini göz önünde mutlaka bulundurun.

Bunun için kısa zaman önce hazırlamış olduğum "Hosting Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz" başlıklı yazıyı okuyarak bu konu da nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.