2021 Yılında İzlemeniz Gereken En İyi SEO Uygulamaları

2021 Yılında İzlemeniz Gereken En İyi SEO Uygulamaları

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir işletmenin çevrimiçi varlığını artırmada çok önemli bir rol oynar. Ancak, trafiği artırmanın yanı sıra, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) üst sıralarda yer almanın dönüşümünüzü artırabileceğini biliyor muydunuz?

Bu yıl SEO stratejinizde uygulanacak en iyi uygulamaları ve kaçınılması gereken yaygın SEO hatalarını öğrendikten sonra, nasıl düzeltilebileceklerine bir göz atalım. Bunlar, hedeflerinize ulaşmak için keşfetmeniz gereken en iyi uygulamalardan bazılarıdır.

Hedeflerinize Göre SEO Stratejilerini Merkezleyin

Genel bir kural olarak, önce hedefleri belirleyerek SEO stratejinize başlayın. SEO yolculuğunuzu akılda tutarak başlamak, yalnızca hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecekleri yapmaya odaklanmanıza ve çabalarınıza odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Düzenli Bir Saha Denetimi Planlayın

İster kendiniz yapın ister bir SEO uzmanı işe alın, web sitenizi düzenli olarak denetleyin. Şirket içi bir SEO uzmanınız varsa, bir denetimden toplayacağınız verileri anlamak için onlarla yakın çalışın. Düzenli site denetimleri, web sitenizi, içeriğinizi ve genel SEO performansınızı iyileştirmek için farklı stratejiler geliştirmenize yardımcı olabilir.

Akıllarına Girin

Kulağa biraz ürkütücü gelse de, hedef kitlenizin zihnine girmek, işletmenizin gerçek insanlardan gelen gerçek soruları yanıtlamasına olanak tanır.

Ayrıca, dört tür kullanıcı amacı hakkında bilgi edinin:

  • Bilgilendirici
  • Gezinme
  • Ticari
  • İşlemsel

Mobil Uyumlu Bir Web Sitesi Oluşturun

Duyarlı ve mobil uyumlu bir web sitesi, hızlı yüklendiği, gezinmesi kolay, çekici ve etkileşimli olduğu anlamına gelir. Web sitenizin yüklenme hızına dikkat edin. Bu önemli bir sıralama faktörü olduğundan ve hemen çıkma oranının düşmesine yardımcı olduğundan sitenizin üç saniyenin altında yüklendiğinden emin olun.

SEO Trendleri ile Güncel Kalın

SEO öğrenmek sürekli bir süreçtir; bu nedenle, sürekli değişikliklere uyum sağlamanız gerekir. Web sitenizin SERP'lerde sıralamasını korumaya yardımcı olmak için, Google algoritma güncellemeleri ve SEO trendleri ile kendinizi güncel tuttuğunuzdan emin olun.

Kendinizi hızlandırmak, SEO stratejinizde değişiklikleri hemen uygulamanıza yardımcı olabilir. Search Engine Journal, Moz, Ahrefs ve daha pek çok web sitesi, SEO yolculuğunuzda size yardımcı olacak düzenli güncellemeler ve kaynaklar sağlar.

Backlinklerinizi Kazanın

SEO'nun ipuçlarını öğrendikçe, Google'da üst sıralarda yer alacak bir web sitesi oluşturmanın zaman aldığını fark edeceksiniz. Yeterli geri dönüş elde etmenin ve yetki oluşturmanın en iyi yolu, katma değerli içerik oluşturmaktır. Mümkün olduğunca, işinizdeki yetkili web sitelerinden üstün bağlantılar edinin.

Sonuçları Gösteren Anahtar Kelime İfadelerini İzleyin

Sayılarda güç vardır. Dönüşümü artırmak için, hangi anahtar kelimelerin daha fazla sonuç ürettiğini izlemek için analitiği kullanın. Genel anahtar kelimeler yerine uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedeflemeye başlayın. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler daha düşük arama hacmine sahip olabilir, ancak ilk sayfa sıralamasını elde etmenize yardımcı olacak kadar spesifiktir.

Kitlenize Düzenli Olarak İhtiyaç Duyduklarını Verin

Düzenli olarak yüksek kaliteli içerik üretin. Bu, değer katan içerik oluşturmak anlamına gelir. En azından makale, video veya ses formatı olsun, her hafta en az dört içerik üretin. Her zaman yeşil içerik oluşturmayı da düşünün. Bunlar zamandan ve trendlerdeki değişikliklerden bağımsız olarak alakalı olacak zamansız içeriklerdir.

Hedef Kitlenizle Konuşun

Değer sağlamanın yanı sıra, içeriğinizin arama motorlarında sıralanması için cana yakın, ilgi çekici ve eğlenceli olması gerekir. İnsanlar arama motorlarını kullanır çünkü cevaplar ararlar. Onlara bunu hoş ve arkadaşça bir şekilde verebilirseniz, bir dahaki sefere yeni bir bilgi setine ihtiyaç duyduklarında web sitenizi yeniden ziyaret etme olasılıkları daha yüksektir.

Tutarlılık ve Uyarlanabilirlik

Dijital alandaki rekabette hayatta kalmak için: tutarlı ve uyarlanabilir olun. Bu iki ilke, herhangi bir işletmenin başarısı için hayati öneme sahiptir. Hedef kitlenize değer katan içerik sağlamada tutarlı olun. Onlarla etkileşim kurun ve geri bildirimlerini alın. Bu, onlarla alakalı daha fazla içerik üretmenize yardımcı olacaktır. SEO algoritmaları sürekli değiştiği için uyarlanabilir olun. Algoritmalar sık ​​sık güncellenebilse de, onları öğrenmek için harcadığınız zaman, uzun vadede işinizi artırabilir.

Şemayı İçeriğinize Entegre Edin

Şema, arama motorlarına web sitenizdeki içerik türü hakkında bilgi verir, bu nedenle şema etiketlerini web sitenize uygulamak önemlidir. Şemayı doğru bir şekilde entegre ettiyseniz, zengin snippet'lerle sıralama alma şansınız vardır. Web sitenizin SSS sayfasına SSS şeması ekleyebilir, bir şey satıyorsanız uygulayabilir, miktar, derecelendirme, fiyat gibi ürüne özel şemalar uygulayabilirsiniz.

Sonuç

Arama sıralaması, süperstar sporcuları ve vasat oyuncuları bulabileceğiniz rekabetçi bir spor arenası gibidir. Büyük liglere yükselmek için yukarıda listelenen hatalardan kaçının ve deneyimli süper yıldızların en iyi uygulamalarını yansıtın. Süreç boyunca, sonuçların kademeli olarak iyileştiğini göreceksiniz ve yakında kendinizi Google'ın bir numaralı noktasında bulacaksınız. İyi şanslar!

Kaynak: Joomdev.com

Comments powered by CComment

Önerilen Makaleler