Haberler

Joomla! 'yı Seçmek İçin 10 Neden

Joomla! 'yı Seçmek İçin 10 Neden

Web sitenizi oluşturmak için bir CMS mi arıyorsunuz? Çok sayıda mevcuttur ve birçok kişi için bir tane seçmek kolay değildir. Projenize hangisinin uygun olduğunu, hangi özelliklerin olduğu ve bunları kullanmak için ihtiyacınız olan deneyim düzeyinin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bu yazıda Joomla! 'yı seçmeniz için 10 neden bulacaksınız..

Joomla! Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Bu makale, Joomla! 'yı diğer CMS platformlarıyla karşılaştırmakla ilgili değildir, zaten bir çok içerik yönetim sistemi (CMS) karşılaştırması vardır. Genellikle bir şekilde önyargılıdırlar ya da her zaman anlamlı olmayan genelleştirilmiş bilgiler içerirler. Bir projede, belirli hedefleri başarmanız gerekiyor ve doğru araçları seçerseniz bunlara ulaşmak daha kolaydır.

Yani, bu makale sadece Joomla! 'nın güçlü yönleriyle ilgili değil. Joomla! 'nın birçok güçlü özelliği ve avantajı vardır, ancak ihtiyaçlarımıza cevap vermeleri durumunda sadece bizim için faydalıdırlar. Bir proje için doğru CMS'yi seçmek kendi içinde bir süreç olabilir ve bilinçli bir karar vermek her zaman iyidir.

Kaynak: " Joomla! Magazine "

Öyleyse, projeniz için Joomla! 'yı düşünmenin sebepleri ile başlayalım.

Ödül Kazanan CMS

Joomla!, web siteleri ve güçlü çevrimiçi uygulamalar oluşturmanızı sağlayan ödüllü bir CMS'dir. Geçtiğimiz 13 yıl boyunca Joomla! neredeyse 20 ödül kazanmıştır.

Joomla! Ücretsiz ve Açık Kaynaklı Bir Yazılımdır

Bu, birçok organizasyonun ve web geliştiricisinin kendi web siteleri için Joomla! 'yı seçmesinin bir başka nedenidir. Kaynak kodunu indirebilirsiniz. Yazılımın kendisine sınırsız ulaşma haklarınız var. Bu, kullanıcıları uzun vade de işe yaramayabilecek kilitleme sistemleri korkusundan kurtarır. Kullanıcıların Joomla! 'yı çalıştırmasına, öğrenmesine, değiştirmesine, dağıtmasına ve hatta diğer geliştiricilerin ve kullanıcıların faydalanabilmesi için geliştirmesine izin verir!.

Joomla!, Kurulumun Başlangıcından İtibaren Çok Dillidir

Joomla! evrenseldir!, Joomla! 'nın bir başka harika yönü ise 75'den fazla dil de tercüme edilmiş olmasıdır. Joomla!, istediğiniz bir dilde kurulum yapmanıza izin verir. Farklı kültürlerden ve dillerden oluşan ekipleri olan kuruluşlar ya da birçok farklı ülkede ofisler / kullanıcılar ile bu bir zorunluluktur. Ek olarak, Joomla! 'daki dil geçersiz kılma çok basit; metni herhangi bir kodlama bilgisi olmadan gereksinimlerinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Joomla! Güvende

Herhangi bir web sitesi kullanıcısının en büyük korkusu güvenlik tehlikesidir. Gelişmiş güvenliği sağlamak için, Joomla! web siteleri 2 mükemmel güvenlik önlemi ile donatılmıştır:

  • 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA): Bu, herhangi bir yetkisiz erişimi veya şifre güvenliğini kesmek için güvenlik ihlali çabalarını ortadan kaldıran dahili bir Joomla! güvenlik özelliğidir. Joomla! web sitenizde bir giriş denemesi yapıldığında, 2FA cep telefonunuza gönderilen geçici bir kod oluşturur. Sadece bu kodu girerek Joomla! web sitenizin yönetici arayüzüne erişebilirsiniz.
  • BCrypt Algoritması: Bu, Joomla! tarafından veritabanınızdaki tüm şifrelerin şifrelenmesi için kullanılan bir karma algoritmadır, korsanlara karşı daha iyi şifreleme sağlar.

Dahası, Joomla! Güvenlik Ekibi'nin harika çalışması sayesinde, keşfedilen güvenlik açıkları kısa bir zaman çizelgesinde düzeltilmiştir. Joomla!, web sitelerinizin güvenliğini önemser ve genellikle güvenlik açıklarını gideren ilk şirkettir ve CMS'yi en güvenli web platformlarından biri haline getirir.

Ayrıca, web sitelerinizin güvenliğini daha da iyileştirmek için geliştiricilerin sağladığı güvenlik ve izleme uzantıları sayesinde kurulumunuzu geliştirebilirsiniz.

Joomla! SEO Dostu

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) arama motorlarından web sitesi ziyaretlerinin hacmini ve kalitesini iyileştirme sürecini ifade eder. SEO uygulamalarına göre optimize edilmiş bir sitenin Arama Motoru Dostu olduğu söylenir. Joomla! da SEO ayarları ve seçenekleri vardır.

Anlaması ve Yönetmesi Kolay

Joomla! CMS ile çalışmaya başladığınızda, yapabileceğiniz her şeyi öğrenmek için bağımlı olacaksınız. Sadece biraz bilgi ve bunu kolayca anlayıp yönetebilecek, geliştirici olmaya gerek kalmadan online web siteleri oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

Uzman Öğreticiler

Joomla!, hem Joomla! resmi web sitesinde hem de diğer sitelerde çok sayıda çevrimiçi eğiticiye sahiptir. Joomla! öğreticiler Joomla! uzmanları tarafından oluşturulur. docs.joomla.org ve training.joomla.org ile başlayın. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, sadece internette arama yapmanız gerekir ve çok daha fazla ders bulacaksınız.

Joomla! Eğitim Dersleri sayfamıza bakarak çeşitli Joomla! Dersleri'ni inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Aktif Joomla! Forum

Joomla! forumu, sorularınıza yardım ve cevap bulabileceğiniz aktif ve arkadaş canlısı bir yerdir. Ayrıca dünyanın her yerinden diğer Joomla! kullanıcılarıyla tanışmak için harika bir yerdir. Yeni başlayanlar için diğer kullanıcıların zaten karşılaştığı ve çözdüğü sorunları da bulmak için en iyi yer. Forum görevlendirme asistanı, dünya çapında Joomla! topluluğunun en iyi desteğine erişirken daha fazla bilgi sağlamaya ve sorunları daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

7000'den Fazla Eklenti

Joomla! 7000'den fazla eklentiye sahiptir ve en büyük küresel kalkınma topluluklarından biri tarafından desteklenmektedir. Eklentiler bir Joomla! sitesini geliştirmek için kullanılır. Joomla!eklentileri, benzersiz web geliştirme ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanılabilir. Böylece, harika bir web sitesi tasarlamaya odaklanabilirsiniz.

Joomla! Dünya Standartlarında Bir Kullanıcı Arayüzüne (UI) Sahiptir

Joomla!, çevrimiçi olarak sunulan zengin özellikli şablonların en büyük seçimlerinden birini sunuyor. Bu birinci sınıf web sitesi şablonu tasarımları, Joomla! web sitesi'nin düzenini özelleştirmenize ve markanızı ve web operasyonel stratejilerinizi sizi ve kuruluşunuzu değerli zaman ve paradan tasarruf edecek şekilde uygulamanıza olanak tanır. Joomla! 'nın arka ucu Bootstrap ile oluşturulmuştur ve tamamen mobil uyumludur. Bu, Joomla! web sitenizi ofiste veya dışarıdayken tabletinizi veya cep telefonunuzu kullanarak kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Gelişen Bir Topluluk ve Sistem

Kuruluşunuzun web sitesi için Joomla! CMS'yi seçtiğinizde, Joomla! web sitenizin geleceğe dönük olacağından emin olabilirsiniz. Joomla! kullanıcı topluluğu ve Joomla! web geliştiricileri sürekli olarak büyüyor. Gelecek sürümleri planlamakta ve sitenizi gelecekteki teknolojiler ve gelişmelerle nasıl entegre edebileceğiniz konusunda çalışmaktadırlar.

Joomla! Geliştirici Ağı, tartışmalara kolayca başlamanıza ve bunlara katılmanıza ve sahip olabileceğiniz sorunlara ilişkin öneri ve geri bildirim almanıza olanak tanır. Joomla! web sitenizde bir sorunla karşılaşırsanız, forumdaki diğer Joomla! web geliştiricileriyle etkileşimde bulunun ve ihtiyacınız olan tüm yardımı alacaksınız.

Güçlü CMS

"Güçlü", Joomla! 'yı tanımlamak için sıklıkla kullanılan bir sıfattır çünkü basit bir web sitesini tam teşekküllü bir e-ticaret mağazasına, portföyüne ve çok daha fazlasına dönüştürmek için birçok eklenti ve özellik mevcut!. Başlangıçta Joomla! 'yı tam kapasitede kullanmayı planlamıyor olsanız bile, işiniz büyüdüğünde ve siteniz daha fazla özellik gerektirdiği için daha fazla yol açma seçeneğine sahip olmak iyi bir şeydir.

ÖZET

Joomla! 'nın dünyanın en iyi CMS'si olduğuna inanıyoruz. Bununla birlikte çalışabileceğiniz başka CMS'ler de vardır, ancak Joomla! 'nın neden en iyi seçenek olduğuna dair daha birçok nedeni vardır. Yani kullanmak için bir CMS'ye bakıyorsanız, CMS özelliklerini kontrol edin ve bunları gereksinimlerinizle karşılaştırın. Joomla! 'nın birçok durumda koz getirdiğini göreceksiniz!.

Kaynak:  Joomla.org - Ashikur Rahman

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.