Plugin

Joomla! Lazy Load Eklentisi - LLFJ Lazy Load

Joomla! Lazy Load Eklentisi - LLFJ Lazy Load

İnternet kullanıcıları'nın neredeyse %95'i bir web sitesinin 3 saniye'nin altında yüklenmesini ister. Ziyaretçiler yüklenme süresi üç saniyeden fazla olan siteler de ne yazık ki çok fazla zaman geçirmiyor.

Joomla! sitenizin hızına etki edecek site içi çalışmalarınız bu konuda önemli bir rol oynamaktadır. Joomla! Lazy Load çalışması ile hız performansına etki edecek çeşitli çalışmalar yapabilirsiniz. Bu çalışmalar içerisinde zaman zaman çeşitli eklentiler de kullanabilirsiniz.

Unutmayın ki, bir web sitesinde gereksiz yere çok fazla sayıda kullanacağınız eklentiler de bir zaman sonra başınızı ağırtabilir. Sadece ihtiyacınız olan ve faydalı olabilecek eklentileri kullanmalısınız.

Bir web sitesinin hızı, sitenize ziyaretçi çekmekle ilişkili görünüyor. E-ticaret sitelerinde bildiğiniz üzere görsel içerikler bir hayli fazla olmaktadır, bu durum site hızına olumsuz bir etki edebilir. Bu durum da, ziyaretçiler sitenizden hemen çıkmak isteyebilir.

Joomla! web sitenizde Lazy Load Eklentisi kullanarak sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Viktor Vogel tarafından geliştirilen Lazy Load eklentisi ücretsiz bir performans eklentisidir.

Lazy Load Eklentisi web sitenizin yalnızca görünür alanında bulunan tüm resimleri yükler. Bu nedenle, web sitenizde birçok resim varsa, bu araç özellikle yararlıdır. Yapılandırma çok kolaydır ve doğrudan Joomla! yönetim panelinde yönetilebilir. Ayrıca resimleri, bileşenleri, URL'leri veya Botları da hariç tutabilirsiniz.

LLFJ Lazy Load Özellikler

 • İki farklı komut dosyası dahil - jQuery veya Mootools
 • Görüntüleri belirli bir aralıktaki piksel cinsinden önceden yükler
 • Görüntüler yalnızca görünür alanlar da yüklenir
 • Bant genişliğinden tasarruf sağlar
 • Tüm sayfaların yüklenme hızını artırır
 • Görüntüleri hariç tutma
 • Bileşenleri hariç tutma
 • URL'leri hariç tutma
 • Botları Hariç Tut - arama motorları resimleri dizine ekleyebilir
 • Joomla! Editör - editör yüklüyse eklenti tetiklenmez
 • Seçimi aç / kapat - girilen veriler hariç tutulur ya da dahil edilir

...ve daha fazlası

LLFJ Lazy Load eklentisi'nin kurulumu gayet basittir. Eklentiyi kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey, Eklentiler > Uyumlu Ekler > System - LLFJ - Lazy Load for Joomla! eklentisini etkinleştirin. Eklentinin yalnızca etkinleştirilmesi gerekir, başka ayarlamaya gerek yoktur. Kolay ve etkili!

LLFJ Lazy Load eklentisini indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Joomla! hız performansı konusunda sormak istedikleriniz ya da tavsiyelerinizi bizimle yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

LLFJ Lazy Load: İNDİR

LLFJ Lazy Load: DÖKÜMANLAR

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.