Plugin

Joomla! İçin jomDefender Güvenlik Eklentisi

Joomla! İçin jomDefender Güvenlik Eklentisi

Dünya'nın birçok yerindeki Joomla! web siteleri, ön sayfaları yok eden, kritik verileri silebilen, zararlı virüsleri yükleyen ve hassas müşteri bilgilerini çalan acımasız bilgisayar korsanlarının saldırısına maruz kalıyor.

Ne yazık ki çoğu hacker saldırısı sonucunda, web sitesi sahiplerinin sitelerini onarmaları için onlarca saat ayırmaları gerekiyor, bununla birlikte yüksek maliyetler de çıkabiliyor. Joomla! güvenlik eklentisi jomDefender, maliyetli arıza sürelerini ve utanç verici hacker saldırılarını önlemenize yardımcı olacak bir güvenlik eklentisidir.

Hackerlar, bir siteye veya sunucuya giriş yapmak için çok fazla çalışmak istemiyor. Sadece web sitelerini tararlar, bir sitenin özellikle kırılma ve girme konusunda yetenekli oldukları bir yazılımı çalıştırıp çalıştırmadığını söyleyen bilinen tanımlayıcıları ararlar. Maalesef, Joomla! sık sık popülaritesi nedeniyle hackerlar tarafından hedefleniyor ve aynı zamanda kendilerini saldırıya karşı uygun bir şekilde korumayan birçok site sahibine sahip.

JomDefender olmadan bir siteyi çalıştırmak, arabanızı şehrin geniş kesiminde, kalabalık bir park yerinde, açık kapıları ile çalışarak bırakmak gibidir. Sorunu davet ediyorsanız, er ya da geç, bu bela sizi bulacak ve sizi asla unutamayacağınız bir yolculuğa çıkaracak.

Bilgisayar korsanları yazılımı belirledikten sonra, sitenizin kontrolünü ele geçirmelerine yardımcı olmak için önceden kalıplanmış hacker komut dosyalarını çalıştıracaklar. Tüm içeriğiniz, verileriniz ve müşteri bilgileriniz, bilgisayar korsanının alması için çok açık olabilir ve genellikle başkalarına da satılabilir. jomDefender, Joomla! tanımlayıcılarını sitenizden temizleyerek Joomla! uygulamalarınızı gizli ve korumalı bir şekilde, hackerlardan gelen saldırıları önlemek için tutar.

Ek olarak, jomDefender ayrıca sitenizi ekstra bir yönetici giriş ekranı gibi güvenlik özellikleriyle korur (bilgisayar korsanları bir yerine iki benzersiz yönetici şifresini tahmin eder), ön uç ve arka uç IP yasaklama / engelleme ve çok daha fazlası. JomDefender'da, sayfa yükleme sürelerini optimize etmek için web siteniz için en iyi yapılandırmayı bulmanızı sağlayan bir bonus özelliği de eklenmiş durumda.

JomDefender'ın Özellikleri ve Faydaları

 • Şablon konumları kodunu kaldır, '? Tp = 1'
 • Jeneratör etiketini kaldır.
 • Joomla! kelimesini kaldır.
 • HTML beyaz alanını kaldır.
 • Joomla! PHP başlığı.
 • Yeni bir yönetici şifresi istemi ekle.
 • IP adreslerini arka uç veya ön uç için engeleme yada izin verme.
 • Eklenti işlevini devre dışı bırak.
 • Önbellek mekanizması.
 • Sayfa yürütme zamanı gösterimi.
 • Giriş / Çıkış CSRF önleme.

JomDefender eklentisi özel olarak sadece Joomla! için geliştirilmiştir. Joomla! da bulunan en yaygın güvenlik açıklarını ve Joomla! web sitenizi daha güvenli koruma sağlamak için birkaç ekstra koruyucu katman ekler. Hiçbir çözüm % 100 etkili değildir, ancak jomDefender web sitenizi daha proaktif bir duruşa sokmanıza yardımcı olacaktır.

Joomla! web sitelerinizi harap edici hacker saldırılarına karşı korumak için jomDefender'ı ilk savunma hattınız yapın. CorePHP tarafından geliştirilen jomDefender, Joomla! web sitenizi bilgisayar korsanlarından korumaya yardımcı olacak güçlü bir Joomla! güvenlik eklentisidir. Joomla! web sitelerinizde jomDefender'ı kullanmak için aşağıdaki bağlantıları kulllanabilirsiniz.

jomDefender İndir: Tıklayın

jomDefender Demo: Tıklayın

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.