Modül

Joomla! Popup Eklentisi - Pop Up OnPage

Joomla! Popup Eklentisi - Pop Up OnPage

Joomla! Pop-up eklentisi ile ziyaretçilere çeşitli sayfalar da reklam veya tanıtım tarzı bilgileri gösterebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçileri sayfalar da daha uzun süre tutabilirsiniz.

Bugün sizlere tanıtmak istediğim Joomla! Pop Up OnPage eklentisi bir Türk geliştirici (ExtensionCoder) tarafından hazırlanmıştır. Bu yazımızda sizlere kısaca Joomla! Pop Up OnPage eklentisinin özelliklerini aktarmaya çalışacağım. Geliştirici'nin sitesine ulaşmak ve daha fazla eklentiyi görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kodlama Gerekmiyor

Kodlama bilmenize gerek yok! Eklentiyi yükleyip gerekli ayarları yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Varsayılan parametreler demo da görüldüğü gibidir! Eklentiyi admin paneli üzerinden düzenleyerek her şeyi değiştirebilirsiniz.

Mobil Cihazlar ile Uyumlu

Pop Up OnPage modülü mobil cihazlar ile test edilmiş olup %100 duyarlıdır. Ayrıca, mobil cihazlar da Pop-up özelliğini etkinleştirme veya devre dışı bırakma özelliğine sahip. Bu sayede isteğe bağlı olarak, açılır pencereyi mobil cihazlarda devre dışı bırakabilir ve yalnızca masaüstü cihazlarda gösterebilirsiniz.

Açılır Pencere Seçenekleri

Açılır pencereleri 4 farklı şekilde gösterebilirsiniz:

 • Sayfa Yüklendiğinde
 • Sayfa Kaydırıldığında
 • Sayfa'dan Çıkış Yapıldığında
 • Öğe Tıklamasında

Gecikmeli Yükleme Süresi

Kullanıcı sayfayı ziyaret ettiğinde, önceden belirlenmiş bir süreden sonra sayfa yüklemesinde açılır pencere gösterebilirsiniz. Gecikme seçeneğiyle, açılır pencereyi hemen veya birkaç saniye sonra gösterebilirsiniz. Örneğin, sayfa yüklendikten 15 saniye sonra bir açılır pencere gösterebilirsiniz.

Açılır Pencere Gösterme Noktası

Ziyaretçi sayfayı istediği noktaya kaydırdığında açılır pencereyi gösterebilirsiniz. Örneğin, kullanıcı sayfayı 200 piksel kaydırdığında bir açılır pencere gösterebilirsiniz ya da ziyaretçi sayfadan çıkmaya çalıştığında açılır pencereyi gösterebilirsiniz.

Renk Kaplaması

Bir miktar opaklık ve sınırsız renk seçeneğiyle açılır pencerenin arkasına bir renk kaplaması ekleyebilirsiniz. Ziyaretçinin pop-up pencereye odaklanabilmesi için sayfayı bir renk kaplaması ile kapatırsınız.

Açılır Pencere Konumu

Eklenti ile birlikte gelen 7 adet açılır pencere konumu vardır. Bunlardan birini seçebilirsiniz:

 • Sol Üst , Sağ Üst, Üst Orta, Orta Merkez, Sol Alt, Sağ Alt , Alt Merkez

Ayrıca, özel pozisyon seçeneğini kullanabilir ve ekranın herhangi bir yerinde açılır kutu konumunu tanımlayabilirsiniz!

Dil Seçenekleri

Türkçe, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve Portekizce dil seçeneklerine sahip.

Diğer Özellikler

 • Açılır kutu genişliğini içeriğinize bağlı olarak değiştirebilirsiniz.
 • Ziyaretçinin dikkatini çekmek için 41 farklı açılır pencere animasyonu vardır.
 • Pop-up görünmezken kullanabileceğiniz 41 farklı kapanış animasyonu vardır.
 • Çerezleri etkinleştirerek ziyaretçileri rahatsız etmezsiniz. Çerezleri yalnızca oturum için veya 1 günden 1 aya kadar ayarlayabilirsiniz.
 • Kodlama bilginiz varsa veya kullanmak istediğiniz bazı JavaScript ve CSS kodunuz varsa, özel JavaScript ve CSS'i modül arka ucu aracılığıyla kolayca ekleyebilirsiniz.
 • Açılır pencerenin renklerini, genişliğini ve modül arka ucu üzerinden katmanı özelleştirebilirsiniz.

Joomla! web sitelerinizde bir Türk geliştirici'nin eklentisini kullanmak ister misiniz? Pop Up OnPage eklentisini kullanmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Pop Up OnPage: İNDİR

Pop Up OnPage: DEMO

Pop Up OnPage: DÖKÜMANLAR

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.