İpuçları

En İyi 5 Joomla Takvim Eklentisi

En İyi 5 Joomla Takvim Eklentisi

Joomla! sitenize bir takvim eklemek mi istiyorsunuz? Eğer öyleyse, çok fazla seçeneğiniz var. Joomla! Eklenti Deposu'nda "Takvimler ve Etkinlikler" dizininde 180'den fazla uzantı var.

Dolayısıyla, Joomla! sitenizde gösterilecek güçlü bir takvim istiyorsanız, bu uzantılardan birini seçmeniz gerekir. İşte en iyi 5 Joomla! takvim ve etkinlik uzantıları sıralamamız. Bu uzantılardan herhangi birini web sitenizde kullanabilirsiniz.

1. Joomla! Takvim Eklentisi - JCal Pro

En İyi 5 Joomla! Takvim Eklentisi

JCal Pro, en eski ve en güvenilir Joomla! takvim eklentilerinden biridir. JED'de 140'ın üzerinde değerlendirme ile JCal Pro, Joomla! takviminiz için mükemmel bir seçenektir.

JCal Pro, sadelik, esneklik, sağlam özellik seti ve muhteşem şablonlar sunar. Özel ve genel takvimler oluşturabilirsiniz. Etkinlikler oluşturabilir ve ardından Joomla! admin panelinden yönetebileceğiniz kayıtları kabul edebilirsiniz. JCal Pro'yu JomSocial ve Community Builder gibi popüler uzantılarla entegre edebilirsiniz.

JCal Pro, Joomla! dünyasındaki en popüler uzantılardan bazılarını yaratan Joomlashack ekibi tarafından geliştirildi. Hepsi bir arada, JCal Pro'nun birçok özelliği var, kullanımı kolay ve uygun fiyatlı. JCal Pro, Joomla! takvimleri için en iyi öneridir.

2. Joomla! Takvim Eklentisi - iCagenda

En İyi 5 Joomla! Takvim Eklentisi

iCagenda, kullanımı kolay, güzel tasarlanmış ve kullanıcı dostu bir eklentidir. Büyük bir başlık resmi ve bir Google Haritalar ekranı olan olayların ön gösterimi. iCagenda, Boostrap'ı varsayılan olarak kullanarak temiz, tümleşik bir Joomla! stiline sahiptir.

İCagenda'nın ücretsiz bir sürümü ve uygun fiyatlı bir premimum sürümü var. Ancak, hızlı bir uyarı notu: ücretsiz sürüm JED'de şu uyarıya sahiptir: "Bu uzantı geliştiriciye geri bağlantılar ekler ve SEO'yu etkileyebilir." Bu backlink'i kaldırmak için Pro sürümünü satın almanız gerekir.

3. Joomla! Takvim Eklentisi - DPCalendar

En İyi 5 Joomla! Takvim Eklentisi

DPCalendar iCagenda'yı birçok yönden hatırlatır, en azından Bootstrap kullanımı çok benzer bir tasarıma sahiptir. DPCalendar özellik seti, etkinlik yönetimi, modüller, haritalar ve daha fazlası ile JCal Pro ve iCagenda'ya çok benzer.

DPCalendar'ın alternatifler üzerindeki ana satış noktası, muhtemelen Google Takvim, Facebook Etkinlikleri, MS Exchange ve iCloud gibi diğer takvim sistemleriyle entegrasyondur.

DPCalendar için ana olumsuz şey ise fiyattır - bu listede en pahalı Joomla! takvim seçeneğidir.

4. Joomla! Takvim Eklentisi - JEvents

En İyi 5 Joomla! Takvim Eklentisi

İlginç olan, bu listede geliştiricilerin sadece takvim uzantıları üzerinde yoğunlaştığı tek eklentidir. JEvents geliştiricisi Geraint Edwards, yıllardır proje üzerinde çalışıyor ve iyi bilinen ve son derece güvenilir. Bu nedenle, JEvents kullanıcısı uzantıyı 40'tan fazla dile çevirdi.

Jeepler, Joomla! İçin tam bir etkinlik ve takvim çözümü sunar. JEvents, karmaşık yinelenen etkinlik kalıpları, takvimlerin içe ve dışa aktarılması, etkinlikler için sofistike bir düzen düzenleyicisi ve çok daha fazlasını sunar.

Joomla! takvim önerimiz için JCal Pro ve JEvents arasında yakın bir düello var.

5. Joomla! Takvim Eklentisi - Spider Calendar

En İyi 5 Joomla! Takvim Eklentisi

Spider Calendar, bu listede 29 JED incelemesiyle daha az bilinen uzantılardan biridir. Spider Calendar'ın tüm temelleri vardır: tekrar eden etkinlikler, duyarlı tasarım, farklı temalar, artı modüller ve ekran için kısa kodlar.

Spider Calendar, ücretsiz sürümü ve 20 $ gibi düşük sürümleri ile ekonomik bir seçenektir. Ancak, dürüst olmak gerekirse, bu listede bazılarına kıyasla Spider Calendar'ı biraz eksik bulduğumuzu söylemek gerek. JCal Pro gibi diğerlerinden daha küçük bir özellik yelpazesine sahiptir ve frontend takvim ekranı biraz eski modaya benziyor. Ama güvenilir ücretsiz veya ucuz bir seçenek arıyorsanız, Spider Calendar'ı kontrol etmeye değer.

Sizler de Joomla! web sitelerinizde takvim eklentisi kullanıyorsanız, kullanmış olduğunuz Joomla! Takvim Eklentisi'ni yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:  Joomlashack.com

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.