İpuçları

En İyi 5 Joomla Form Eklentisi

En İyi 5 Joomla Form Eklentisi

Joomla! CMS sitenize form eklemek mi istiyorsunuz? Joomla! çekirdek form özelliğini kullanmak mümkündür, ancak bunun bazı sınırlamaları vardır. Varsayılan bileşenin pek çok özelliği yoktur ve gönderilerinizi kaydetmez.

Dolayısıyla, Joomla! sitenizde güçlü bir form sistemi oluşturmak istiyorsanız, yeni bir uzantı aramanız gerekecektir. Bu yazımızda sizler için en iyi 5 Joomla! form eklentisi'nin sıralamasını yaptık. Bu eklentiler'den düzinelerce olduğundan artılarını ve eksilerini karşılaştırdık.

1. Joomla! Form Eklentisi - Breezing Forms

En İyi 5 Joomla! Form Eklentisi

Breezing Forms, Joomla! 'nın kurumsal özelliklere sahip tek ücretsiz uzantısıdır. Her türlü geri bildirim formunu dakikalar içinde veya karmaşık form uygulamalarını makul çabayla oluşturun.

Kişiler, hesaplamalar, ödemeler, google haritalar veya aklınıza gelebilecek herhangi bir özellik gibi eksiksiz bir özellik yelpazesi oluşturun. Breezing Forms, hemen hemen her şeye atayabileceğiniz ve hatta en karmaşık görevleri bile yönetebileceğiniz tek form yöneticisidir. Basit bir iletişim formuna veya tam teşekküllü bir form uygulamasına ihtiyacınız varsa, ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olun.

Breezing Forms yöneticisinde "Scripts" ve "Pieces" vardır ve bunlar formlarınızı genişletmek için PHP ve Javascript yazmanıza izin verir. Breezing Forms ayrıca Joomla! veritabanı tablolarınızın neredeyse tamamını ortaya çıkarır, böylece verilerinizi nereye yazacağınızı seçebilirsiniz. Breezing Forms, sadece formlardan ziyade uygulamalar oluşturmak için en iyisidir. Bu anlamda, Fabrik ile karşılaştırılabilir.

Breezing Forms'un ücretsiz bir sürümü ve birkaç ek eklenti ile Pro sürümü vardır.

2. Joomla! Form Eklentisi - ChronoForms

En İyi 5 Joomla! Form Eklentisi

ChronoForms ile saniyeler içinde CSS ile duyarlı bir iletişim formu oluşturabilirsiniz, bu kullanımı kolay Joomla! form oluşturucu ile her türlü form oluşturmak mümkündür, iletişim formları, ödeme formları, otomatik yanıt verenler, makale formu, anket, captcha, çoklu sayfa ve daha fazlası.

ChronoForms'un ücretsiz sürümü saha kullanımıyla ilgili bazı sınırlamalara sahiptir ve ayrıca formunuzun altında bir bağlantı yerleştirir. ChronoForms Pro'ya yükselterek bunların kilidini açabilirsiniz. Ayrıca "ChronoForms ile Form Oluşturma" başlıklı eğitim dersimizi izleyerek basit bir şekilde form oluşturma işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

3. Joomla! Form Eklentisi - Shack Forms

En İyi 5 Joomla! Form Eklentisi

Shack Forms, en kolay ve en esnek Joomla! form eklentisidir. Shack Forms, iletişim formları, rezervasyon formları, destek bileti formları ve diğer birçok Joomla! formu oluşturmanıza olanak tanır.

Shack Forms uzantısının 305'den fazla yorumu ve JED'de mükemmel 10/10 puanı ile 10.000 kullanıcısı vardır. Shack Forms ile öne çıkan şey esneklik. Formlarınızı makalelerinize, pop-up'lara, modüllere veya istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Shack Forms hem basit hem de karmaşık görevler için kapsanmıştır. Basit tarafta, makalelerinize veya bir modülün içine formlar yerleştirebilirsiniz. Güçlü tarafta, form girişlerinizi Google E-Tablolar'a göndermek, MailChimp, Acymailing ve diğer haber bültenleriyle entegre etmek gibi şeyler yapabilirsiniz.

4. Joomla! Form Eklentisi - visForms

En İyi 5 Joomla! Form Eklentisi

visForms'u düşünmenin en iyi yolu, Joomla! core Contacts eklentisinin süper güçlü bir versiyonu olmasıdır. visForms Joomla! UI kullanır ve çok benzer bir alan kümesine sahiptir.

Bu listedeki diğer uzantılardan farklı olarak, visForms ile sürükle-bırak form oluşturucu yoktur. Her şey geleneksel Joomla! arayüzü ile yapılır. Bu yaklaşım formlarını görsel olarak tasarlamak isteyen insanlar için çekici olmasa da, visForms'da birçok güçlü seçenek vardır. Her alanın bir ton farklı ayarları vardır.

visForms iyi çalışan ücretsiz bir versiyona ve çok çeşitli ekstra eklentilere sahip Pro versiyonuna sahiptir. Hepsi bir arada, visForms, bir Google Haritasındaki Joomla! formu sonuçlarını gösterme veya çok sayfalı form ayarlama gibi gelişmiş gereksinimlere sahip kişiler için iyi bir seçenektir.

5. Joomla! Form Eklentisi - Convert Forms

En İyi 5 Joomla! Form Eklentisi

Convert Forms tek bir amaca sahip bir Joomla! form uzantısıdır: posta listenizi oluşturmak. JInbound gibi daha basit bir pazarlama otomasyon uzantısı sürümü gibi görünüyor.

Pazarlama kampanyalarınız için potansiyel müşteriler oluşturmanın Convert Forms'dan daha kolay bir yolu olmamıştı. Joomla! web siteniz için MailChimp, GetResponse ve ActiveCampaign gibi kampanya hizmetleriyle bütünleşir, ancak aynı zamanda Joomla! 'nın içindeki her şeyi yönetmenize de izin verir.

Convert Forms'ın ücretsiz bir sürümü vardır, ancak Pro sürümüne yükseltmeniz için sizi ikna eden çok sayıda kilitli özellik ve mesaj var. Olumlu tarafı, güzel tasarlanmış ve kolay kullanımlı bir sürükle/bırak form oluşturucu var. Convert Forms hakkında, JED üzerinde 50'den fazla yorum var.

Kaynak: Joomlashack.com

BONUS - JotForm

JotForm, Aytekin Tank ve ekibi tarafından geliştirilmekte olup, kolay bir şekilde online form hazırlayabileceğiniz bir servistir. Sürükle bırak yöntemi ile formlarınızı kolay bir şekilde hazırlamanız mümkün. Hazırlamış olduğunuz form da doldurulan alanlar e-posta adresinize anında gelir.

Müşteri anketleri düzenlemek, ürün ve hizmetleriniz için ödeme almak, iş başvuruları için CV toplamak veya düzenlediğiniz etkinlik için katılımcı kaydetmek artık çok daha kolay. JotForm ile ihtiyaç duyduğunuz formları dakikalar içerisinde hazırlayabilirsiniz.

En İyi Joomla! Form Uzantısı Hangisidir?

Bu makalede bahsettiğimiz uzantılar, Joomla! formları oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, en iyi form uzantısına karar verme ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

Joomla! siteniz için bir form uzantısına ihtiyacınız varsa, Shack Forms ilk izlenecek yerdir. Kullanım kolaylığı ve esneklik arasında hoş bir denge yaratıyor. Daha gelişmiş bir deneyim istiyorsanız, Breezing Forms gerçekten iyi bir seçenektir. Posta listenizi oluşturmak istiyorsanız, Convert Forms'u deneyin ve visForms ve ChronoForms her ikisi de bir göz atmaya değer.

Sizler de Joomla! web sitelerinizde form oluşturma eklentisi kullanıyorsanız, kullanmış olduğunuz Joomla! Form Eklentisi'ni yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.