Haberler

Joomla! ile Para Kazanabilirmiyim?

Joomla! ile Para Kazanabilirmiyim?

İnsanoğlu'nun yaşamını sürdürebilmek adına bir takım ihtiyaçları vardır, bu ihtiyaçlardan bir tanesi de tabiki para'dır. Günümüzde para insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kullandıkları bir araçtır.

Peki, Joomla! ile günlük yaşantımızda para kazanabilirmiyiz? bu sorunun en kısa ve net yanıtı ancak EVET olabilir. Joomla! ile kendinize ek gelir yaratabilir ve para kazanabilirsiniz, peki ama nasıl.

Bildiğiniz üzere Joomla! açık kaynaklı bir CMS sistemi olduğu için, aynı zaman da ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Ücretsiz olarak dağıtılan bir CMS sisteminden para kazanmak çokta zor olmasa gerek. Joomla! ile para kazanmaya başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey Joomla'yı öğrenmek, anlamak ve kendinizi geliştirmektir.

Joomla! ile para kazanmanın çeşitli yolları vardır, bugün sizlere bunlardan bir kaçı hakkında bilgi verip kendinize nasıl ek gelir yaratabilirsiniz bunu anlatacağım.

1: Html ve PHP gibi kodlama dillerine sahipseniz, Joomla! için eklenti üreterek bunları ücretli olarak dağıtabilirsiniz. Bu sayede Joomla! üzerinden kendinize bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

2: Tasarım alanında bilgi sahibiyseniz ve kodlama dillerine hakimseniz, Joomla! için çeşitli temalar üreterek ücretli tema satışı yapmanız mümkün. Böylelikle kullanıcıların tema ihtiyaçlarına cevap verebilirsiniz, ayrıca kendinize gelir yaratmış olursunuz.

3: Joomla! konusunda bilgi sahibi ve teknik konular hakkında bilginiz varsa, Joomla! için teknik destek verebilir böylelikle kullanıcıların sorunlarına çözüm üretebilirsiniz. Sorunlara çözüm ürettiğiniz gibi kendinize de ek gelir yaratmanız mümkün.

4: Joomla! hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, web sitesine ihtiyacı olan kullanıcılar için web siteleri oluşturarak para kazanmanız mümkün.

Sizlere Joomla! ile nasıl para kazanabileceğiniz konusunda kısaca bilgiler aktarmaya çalıştım, örneklerini vermiş olduğum alanlar daha da genişletilebilir. Sizler de Joomla! ile para kazanmaya başlamak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey Joomla'yı öğrenmek olmalıdır.

Joomla! konusunda kendinizi ne kadar geliştirir ve konulara hakim olursanız, para kazanmanız ve kendinize ek gelir yaratmanız da o kadar kolay olur. Çevremizdeki arkadaş grupları arasında Joomla! üzerinden para kazanan ve ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayan insanlar olduğunu da buradan bir kez daha hatırlatalım.  

İşe başlamak için sizler de Joomla'nın en son sürümünü Buradan indirerek, Joomla'yı öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.