Haberler

Joomla! 3 Webden Kur Özelliği Nedir?

Joomla! 3 Webden Kur Özelliği Nedir?

Joomla! 3.x serisi ile birlikte kullanıcılar olarak yeni özellikler görmeye başladık, Joomla! proje ekibi kullanıcılara her zaman daha iyisini sunmak için ellerinden geleni yapmakta.

Bu kapsam da Joomla! 3.x serisinde karşımıza çıkan yeni özellikler'den bir tanesi de "Webden Kur" özelliğidir. Peki, Webden Kur özelliği nedir? ve bu özellik sayesinde neler yapabiliriz kısaca bu konulara değinelim.

Webden Kur Özelliği Nedir?

Bu özellik Joomla! 3.x serisi ile birlikte karşımıza çıkan bir özelliktir, 3.parti eklentileri kurmamız için yönetim merkezinde bulunan "Eklenti Yöneticisi" kısmına bir özellik ekleyerek, Joomla! eklenti dizini üzerinden eklenti araması yapmamıza ve kurmamıza olanak sağlayan bir özelliktir...

Neler yapabiliriz?

Joomla! eklenti dizininde bulunan eklentiler içerisinde aramış olduğumuz eklentiyi arama yaparak bulabilir ve kurabiliriz. Özelliği aktif etmeniz durumunda "Webden Kur" sekmesine girdiğiniz zaman ekranın sol tarafında bulunan "Kategoriler" kısmından dilediğiniz eklentiye göz atabilir ve inceleyebilirsiniz. Bu sayede sitemize ait yönetim merkezi üzerinden Joomla! eklenti dizininde bulunan eklentileri görebilir ve rahatlıkla kurabiliriz.

Ücretli eklentileri kurmak istediğiniz zaman üreticinin sitesine satın alma işlemi için bir yönlendirme yapılmakta, Webden Kur özelliği ile eklenti araması ve eklenti kurulumu'nun nasıl yapıldığını görmek isterseniz Buradaki dersimizi inceleyiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.