Haberler

Joomla! 3.9 Yayınlandı

Joomla! 3.9 Yayınlandı

Bugün Joomla! Projesi için iyi bir gün, çünkü bugün Joomla! 3.x serisindeki onuncu versiyonu işaretleyen Joomla! 3.9 - 'The Privacy Tool Suite' 'in duyurusunu gururla duyuruyoruz.

Bu yeni sürüm, Joomla! CMS için 250'den fazla iyileştirme içeriyor. Bu, Gizlilik ile ilgili site uyumluluğunu daha hızlı ve daha basit hale getirecek bir tam gizlilik aracı paketi içermektedir.

Joomla! 3.9'daki Yenilikler Neler?

İşte yeni özelliklerden bazıları…

Joomla! Tarafından Gizlilik Aracı Paketi

 • Kullanıcı Onayları - Veri gizliliği gereksinimleriyle ilgili hafif çalışmalar yapın: Kullanıcıların gizlilik politikanıza ve / veya şartlar ve koşullarınıza rıza göstermesine mi ihtiyacınız var? Joomla! 3.9 ile, hepsi otomatik olarak ele alınır. Herhangi bir kişisel veri toplanmadan önce ana formlarınızı onay istemek için basit ve kolay bir şekilde ayarlayın. Ayrıca zamana bağlı bir gizlilik izni süresinin dolmasını da ayarlayabilirsiniz. Sistem, onayınızı yenilemek için kullanıcılarınızla iletişim kurmanız gerekip gerekmediğini size bildirecektir. Kullanıcı onayı izleyin, site politikası değişikliklerini yönetin ve çok daha fazlası, hepsi gösterge tablonuza bir bakışta.
 • Kullanıcı bilgisi istekleri? Easy-peasy: Kullanıcılarınızdan bilgi erişimi veya kaldırma taleplerini sorunsuz bir şekilde takip edin ve yönetin. Bir istek yapıldığında, sadece giriş yapın, verilerini verin ve / veya kaldırın. Kullanıcı veri kaldırma istekleri otomatik olarak işlenir, tüm kişisel veriler bir parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmadan anonimleştirilir. Bir daha asla bir isteği unutma. Sadece hatırlatmak için Joomla! 3.9'u ayarla.
 • Eklenti Yetenekleri - Gizlilik söz konusu olduğunda kullanıcılarınıza yardım eli uzatın: Uzantı geliştirici - uzantılarınızın hangi verileri topladığını netleştirerek potansiyel kullanıcılarınıza yardım eli uzatın. Uzantılarınızda gizlilik göz önünde bulundurulması gereken işlevleri bildirmek istediğinizde, yeni Eklenti Etkinliğini (onPrivacyCollectAdminCapabilities) kullanın. Bu basit eylemle, kullanıcılarınız uzantınızın net bir şekilde anlaşılmasını ve kendi gizlilik politikası veya hizmet şartları gibi kendi dokümanlarını değiştirmeleri gerekip gerekmediğini öğrenirler.
 • Kullanıcı İşlemleri Günlüğü - Kimin ne zaman ne yaptığını görün: Sitenizde hangi idari işlemlerin gerçekleştirildiğini bilmek ister misiniz? Joomla! 3.9 sayesinde, Süper Kullanıcılar hangi kullanıcının ne zaman ne yaptığını kolayca görebilir. Ve ayrıca desteklenen uzantılar ile çalışır! Eylem günlüğünü gözden geçirin, dışa aktarın ve girişleri temizleyin. Kontrol panelinize eklenebilecek en son eylemler modülü sayesinde bir numarayı asla kaçırmazsınız. Daha fazlasına ihtiyaç var? Ardından yeni günlük döndürme eklentisini etkinleştirin - bu, günlük dosyalarınızı döndürmenize ve silmenize olanak tanır.

Joomla! 3.9, Gizlilik'ten Daha Fazlası

 • İçerik yönetimi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirildi - küçük özellikler, büyük bir fark yaratıyor.
 1. Makalelerinize arka taraftaki notları ekleyin ve bunları filtreleyin
 2. Arka uçta yeni bir arama özelliği: Belirli bir makale içeriğinde arama
 3. Makalenize kimliğe göre bir modül yükleyin
 • İki yeni seçenek ile özel alanlar için daha fazla esneklik.
 1. Tekrarlanabilir bir özel alan şu anda hazır
 2. İhtiyaçlarınıza uygun alternatif düzenler oluşturun
 • En son ön değişiklik.
 1. Newsflash modülünüzde intro veya tam resmi görüntüleyin
 2. En son makaleler modülünüzde yalnızca belirli bir yazarın makalelerini ve daha fazla seçeneği gösterin!
 • Çok dilli siteler için yeni özellikler.
 1. İlişkileri düzenlemek için yeni bir araç çubuğu düğmesi
 2. Mevcut ilişkilendirmeleri yayma
 3. Etiketlerinizi dil başına görüntüleyin
 • Web sitelerinizde Google Görünmez reCAPTCHA'yı kullanın.
 • Argon2 Şifre kimliği artık destekleniyor.

Bu sürüm hakkında daha fazla bilgi edinmek için "Joomla! 3.9" sayfamızı ziyaret edin. Yeni özelliklerin nasıl kullanılacağını öğrenmek için Joomla! 3.9 dokümantasyon sayfasına bakınız.

Joomla! 3.9 İçin Hazır mısın?

Web sitenizi Joomla! 3.9'a güncellemek sadece bir tıklama ile mümkün (son 3.x sürümlerinin her biri gibi). Ancak, yeni sürüme geçmeden önce, tüm üçüncü taraf uzantılarını güncellediğinizden ve tam yedeklemeyi (ve ardından yedeklemenizi test ettiğinizden) emin olun.

Neden PHP ve veritabanı sürümlerini kontrol etmek için barındırma şirketinizle bağlantı kurmuyorsunuz? En yeni PHP iyileştirmelerinden en iyi şekilde yararlanmak için PHP 7.1.x sürümüne geçmenizi öneririz. Diğer sistem gereksinimleri ve önerilerini, teknik gereksinimler sayfamızda bulabilirsiniz.

Joomla! 3.9.0 İndir:

NOT: Web sitenizi güncellemeden önce lütfen "Joomla! Güncelleme Talimatlarını" okuyun. Güncelleme işleminden önce sitenizi yedeklemeyi ve güncellemeden sonra sitenizi, yönetici ve tarayıcı önbelleğini temizlemeyi unutmayın.

Joomla! da bir hata bulursanız, lütfen bunu Joomla! Sorun İzleyici 'de bildiriniz.

Joomla! Türkçe Dil Paketi

Joomla! 70'in üzerinde akredite edilmiş Joomla! dil paketlerini kullanıcılara sunuyor, ihtiyacınız olan dil paketlerini web sitenize dahil ederek birden fazla dil de yayın yapabilirsiniz. Joomla! 3.x uyumlu dil paketlerini bulabilir ve onları doğrudan Joomla! yönetim panelinden yükleyebilirsiniz.

Bir Sonraki Joomla! Sürümü İçin Katkıda Bulunabilirsiniz!

Joomla! 3.10 ve 4.0 güzel bir şekilde geliyor. Joomla! 'yı nasıl daha iyi hale getirebileceğimiz hakkında parlak bir fikrin var mı? Yaklaşan sürümler için doğrudan bir fark yaratan kişiler arıyoruz.

GitHub'ta bu yayınlar hakkında daha fazla bilgi edinin:

Bu yeni sürümleri "Nightly Builds" sayfasından indirin (yalnızca test amaçlı olarak - üretim sitelerinde kullanmayın). Daha kolay bir seçenek ister misiniz? Joomla! 4.0'ı tek bir tıklamayla test edebileceğiniz launch.joomla.org mevcut.

Joomla! Gizlilik Aracı Paketi ile ilgili eğitim derslerini "Joomla! Eğitim Dersleri" kategorisinde bulabilirsiniz. 

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.