Güvenlik

Joomla! Yönetici Şifresini Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Joomla! Yönetici Şifresini Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Lütfen Joomla! web sitenizin güvenliğiyle hiç bir zaman kumar oynamayın, ve asla Joomla! süper yöneticisi için basit şifreler ve kelimeler kullanmayın. İnternetin kötü amaçlı kişiler ile dolu olduğunu da unutmayın!.

Çoğu zaman kötü niyetli kişilerin Joomla! ve WordPress yönetici şifrelerini taramak için çalıştıklarını biliyoruz. Peki şifre güvenliği için ne yapmalısınız?, Joomla! yönetici şifresini nasıl güçlendirebilirsiniz? bu konu hakkında bir takım bilgileri sizler ile paylaşalım.

İlk önce, karmaşık bir Joomla! süper yönetici şifresi ile uğraşmak zaman alan bir işlem gibi gözükebilir. Ancak, ilk Joomla! yüklemeniz sırasında en az 11-15 karakter uzunluğunda küçük ve büyük harf, sayı ve özel karakter kombinasyonu ile şifre oluşturursanız, kesinlikle kötü niyetli kişileri Joomla! sisteminizden uzak tutabilirsiniz.

Web sitenizin saldırıya uğramasını gerçekten istiyor musunuz? peki barındırma hesabınızın askıya alınmasını gerçekten istiyor musunuz?

Hâlâ şifre olarak "admin", "123456", "abc123", "passw0rd" veya "superman" kelimelerini kullanan kişilerin olduğunu bilmekle beraber, bu şifrelerin hiçbir zaman kırılmamak için harika şifreler olduğunu düşünmeyin..

Lütfen "How Secure Is My Password" adlı siteye gidin ve yukarıda yazdığımız şifre türlerini test edin ve görün. Bu tarz şifrelerin bazı Rus, Çinli ya da Amerikalı bir çocuk tarafından ev bilgisayarı tarafından başlatılan bir şifre tahmin robotu ile, anında Joomla! yönetici şifrenizi alabileceği anlamına gelir.

Şimdi bir de * N @ v7g (B4o ) gibi bir şeyi test edin. Bu tarz bir şifre ise "Anında" ifadesini daha uzun bir zamana çevirir. Farkı görüyor musun? Etkileyici, değil mi?

Joomla! şifre güvenliklerini yeni bir düzeye getirmeye hazır olanlar için ve güçlü şifreler oluşturmak isteyenler için bazı yararlı çevrimiçi şifre üreticileri şu şekilde.

Bir şifrenin tutulması kolaydır, ancak birkaç şifrenin korunması gerekiyorsa ne yapardınız? İlk düşündüğünüzde onları tarayıcınızda tutmak uygun görünebilir ancak bazı güvenlik riskleri doğurabilir. Birden fazla şifreyi güvenli, verimli ve kolay bir şekilde yönetmek için kullanışlı bazı çevrimiçi şifre yöneticileri sizin için var ve bunları kullanmak için tek bir kuruş bile ödemenize gerek yoktur.

Artık Joomla! tabanlı web sitenizi güvende tutmanın en iyi yolunu biliyorsunuz - Süper Kullanıcı şifrenizi (veya bu konuyla ilgili herhangi bir kullanıcıyı) tahmin etmek zor. Devam et! Joomla! Süper Kullanıcı şifrenizi şimdi güçlendirin.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.