Dersler

Joomla! Sürüm Güncelleme Öncesinde Otomatik Yedek Alma

Joomla! Sürüm Güncelleme Öncesinde Otomatik Yedek Alma

Joomla! kullanıcıları için hazırlamış olduğumuz eğitim dersleri kapsamında, Joomla! sürüm güncelleme öncesinde otomatik olarak yedek alma işleminin nasıl yapıldığını bu eğitim dersimizde göreceğiz.

Hazırlamış olduğumuz Joomla! Eğitim Dersleri 'nde ya da makaleler de, yedek alma işleminin önemine sürekli olarak vurgu yapmaktayız. Web sitenizde yapacağınız değişikler esnasında veya eklenti kurulumlarında oluşabilecek herhangi bir hata karşısında elinizdeki yedek kurtarıcınız olabilir.

Joomla! CMS için yedek alma eklentisi olarak Akeeba Backup bileşeni'ni tavsiye etmekteyiz. Önceki eğitim derslerimizde sizlere Akeeba Backup ile yedek alma ya da elinizdeki yedeği geri yükleme işleminin nasıl yapıldığını anlatmıştık.

Akeeba Backup Nedir?

Akeeba Backup, Joomla! için en yaygın olarak kullanılan açık kaynaklı Joomla! yedek alma bileşenidir. Görevi gayet basit: herhangi bir sunucuya geri yüklenebilecek bir site yedeklemesi oluşturmak; yalnızca yedeklemeler için değil, site transferleri ve hatta müşterilerin sunucularına siteleri dağıtmak için de idealdir.

Akeeba Backup, sitenizin tam bir yedeğini tek bir arşivde oluşturur. Arşiv tüm dosyaları, bir veritabanı görüntüsünü ve standart Joomla! yükleyicisinden oluşur. Yedekleme ve geri yükleme işlemi, büyük sitelerde bile olsa sunucu zaman aşımını önlemek için AJAX’a dayanır. Alternatif olarak, yalnızca veritabanınızın veya yalnızca dosyalarınızın yedeğini alabilirsiniz. Akeeba Backup, Joomla! CMS yedeklemesi için güvenilir, kullanımı kolay, açık kaynaklı bir yedekleme çözümüdür.

İlginizi Çekebilecek Akeeba Backup Yazıları

Akeeba Backup hakkında sormak istediğiniz soruları yorum kısmında bizimle paylaşabilir, hazırlanmasını istediğiniz eğitim derslerini de yine yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.