Bileşen

Joomla! Güvenlik Eklentisi - RSFirewall!

Joomla! Güvenlik Eklentisi - RSFirewall!

RSFirewall!, Joomla! web sitenizi korsan saldırılara karşı koruyabileceğiniz bir güvenlik eklentisidir. RSFirewall! bilinen en son güvenlik açıkları ve güvenlik güncelleştirmeleriyle her zaman güncel olacak şekilde uzman bir ekip tarafından desteklenmektedir.

RSJoomla! tarafından geliştirilen RSFirewall!, Joomla! eklenti dizinindeki en popüler güvenlik eklentilerinden bir tanesidir. RSFirewall! eklentisi ücretli olarak dağıtılmaktadır.

RSFirewall! Başlıca Özellikler

  • Dosyalarınızı kötü amaçlı yazılım taraması yapın
  • Yönetici klasörünüzü ekstra bir şifre ile koruyun
  • Joomla! çekirdek dosyalarını kontrol edin
  • Yönetici hesaplarını koruyun
  • Web sitenizin güvenliğini arttırma adımları
  • Güvenli olmayan dosya ve klasör izinlerini bulun ve düzeltin
  • Belirli ülkelere erişimi engelleme
  • Web sitenize saldıran IP'leri otomatik olarak engelleyin

RSFirewall! Özellikleri

SQL, XSS ve LFI Filtreleri ile Korunmaya Devam Edin

Birkaç basit tıklamayla güvenlik düzeyini artırabilirken neden sitenizin bütünlüğünü riske atıyorsunuz? SQL, PHP, LFI, XSS, bilinen kötü amaçlı yazılım - RSFirewall! İhtiyacınız olan tüm korumayı sunacaktır.

Web Sitenizin Güvenliğini Arttırın

RSFirewall! Sistem Tarayıcı, dosya izinlerini ve dosya değişikliklerini kontrol eder. Bu, potansiyel güvenlik yükümlülüklerini belirlemenize yardımcı olacak önemli bir araçtır.

Saldırganların Kaydını Tutun

RSFirewall! yerleşik bir sistem günlüğü sağlar, böylece güvenlikle ilgili işlemlerin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini kolayca görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, söz konusu kayıtları seçmek ve Kara Listeye Ekle ya da Beyaz Listeye Ekle seçeneğine tıklayın. Güvenlik sorunlarını çözerken zamanlama esastır - hatta RSFirewall'ı bile ayarlayabilirsiniz! Potansiyel bir tehdit seviyesine ulaşıldığında size bir e-posta bildirimi gönderir.

Yönetici Klasörünüzü Şifreyle Koruyun

Joomla! yönetim paneli girişi herkes tarafından bilinmektedir. RSFirewall! ile ek bir arka uç şifresi ekleyebilirsiniz. Bu standart Joomla! yönetici giriş sayfasını korumanızı sağlayacaktır.

Formlar İçin Spam Koruması

Eklenti, formunuzun güvenliğini artırmak için bile kullanılabilir, RSFirewall! Form gönderenlerin IP'lerini kontrol etmek ve form spam davranışlarını engellemek için Spamhaus XBL ve SBL listelerinden yararlanır.

Kaba Kuvvet Saldırılarını Engelleme

Otomatik komut dosyaları, çeşitli kullanıcı ve parola kombinasyonlarını test edebilir. Özel bir koruma olmadan, hesabınızın keşfedilmesi sadece bir zaman meselesidir. Bu yüzden RSFirewall! birkaç başarısız denemeden sonra yönetici paneliniz için bir captcha resmi sunar. Daha sert önlemler alınması gerekiyorsa, bireysel IP'leri veya IP sınıflarının tümünü bile engelleyebilirsiniz.

Sitenizi Kilitleyin

Siteniz hazır ve kullanıma hazır hale geldikten sonra neden mevcut durumunu olabildiğince korumuyorsunuz? RSFirewall! yeni yüklemeleri veya yönetici haklarına sahip diğer kullanıcıların oluşturulmasını önleyen bir kilitleme modu sunar.

Veritabanı Kontrolü

RSFirewall! Ayrıca, tablolarınızın her birini test etmek için tasarlanmış küçük ama kullanışlı bir özellik içerir. Yerinde olmayan bir şey tespit edilirse, bunları standart MySQL düzeltme ve optimize etme fonksiyonları ile otomatik olarak düzeltmeye çalışır.

Güncelleme Bildirimleri

RSFirewall! için yeni sürümlerde uyarılar gönderilir. Bu dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Güncellenmemiş eklentiler zaman içerisinde sıkıntılar çıkarabilir, bu durum hackerların işini ayrıca kolaylaştırır. RSFirewall! ayrıca, doğrudan Joomla! ile ilgili önceden tanımlanmış bir RSS yayın listesi içerir.

Joomla! web sitenizin güvenliğini arttırmak için gerekli tedbirleri almayı unutmayın. RSFirewall! eklentisi güvenlik konusunda tercih edebileceğiniz bir eklentidir. Eklentiyi indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Joomla! RSFirewall!: İNDİR

Joomla! RSFirewall!: DEMO

Joomla! RSFirewall!: DÖKÜMANLAR

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.