Blog

Joomla! Sitenizde Şablon veya Düzen Paketi Kullanmalı mısınız?

Joomla! Sitenizde Şablon veya Düzen Paketi Kullanmalı mısınız?

Görsel olarak çekici bir kullanıcı arayüzünün web sitenizdeki dönüşüm oranını yüzde 200 artırabileceğini biliyor muydunuz? Web sitenizi Joomla! ile oluşturmak söz konusu olduğunda, sahip olduğunuz tüm seçeneklerle kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

JoomShaper müşterisiyseniz şablonlar ve Sayfa Oluşturucu 'nun yerleşim paketleri için seçenekler elde edersiniz. Kendinize şunu sorabilirsiniz: "Bir şablon veya mizanpaj paketi ile mi gitmeliyim? Aralarındaki farklar nelerdir? Hangisini ne zaman kullanacağımı nasıl bilebilirim?" Bu makale, hangi ürünün (şablon veya düzen paketi) hangi amaçla kullanılması gerektiğine karar vermenize yardımcı olacaktır. Joomla sitenizde bir şablon veya düzen paketi kullanmalı mısınız? sorusunun cevabını bu makale de bulacaksınız.

Pek çok insanın tasarım adımını atladığını ve bir web sitesinin yeniden tasarımına atladığını görüyoruz. JoomShaper her iki seçeneği de sunduğu için, bu yazıda, hangisini seçeceğinizi ve neden hayal ettiğiniz siteyi oluştururken endişelenmeniz gereken bir şey olmadığını göreceksiniz. Şablonla başlayalım.

Joomla! Şablon Nedir?

Joomla! Şablon, web sitenizin genel görünümünü ve hissini kontrol eden bir çerçeve gibidir. Joomla!, önceden yüklenmiş birkaç şablonla birlikte gelir, ancak bu modern zamanda bunlarla sınırlı kalmak zorunda değilsiniz.

İşletme, e-Ticaret, portföy, ajans, kişisel ve diğer tüm web siteleri için tasarlanmış 120'den fazla duyarlı ve dinamik Joomla! şablonu sunulmaktadır. Ana sayfa varyasyonları, mega menü, tuval dışı menü, yerleşik sayfalar, blog, bülten ve çok daha fazlası gibi güçlü özelliklerle birlikte gelirler.

Şablonlar ayrıca en gelişmiş Joomla! sayfa oluşturma aracı SP Page Builder Pro 'yu kullanır. Güçlü tasarım araçlarından, etkileşim efektlerinden ve daha fazlasından yararlanabilirsiniz. İstediğiniz görünümü elde edene kadar bunları yükleyin ve özelleştirin!

Ne Zaman Şablon Kullanmalısınız?

Site genelinde sürekli bir görünüm elde etmek istediğinizde şablonlar kullanmalısınız. Tüm web sitesi boyunca aynı üstbilgi ve altbilgiyi korumak ve gereksinimlerinize göre özelleştirilmiş sayfalar oluşturmak için boş Joomla! Şablon kullanabilirsiniz. Zamana bağlıysanız, Joomla! CMS'yi, şablon sayfalarını, uzantıları, veritabanlarını ve kukla içeriği içeren QuickStart paketleri sunuyoruz. QuickStart'ı başarıyla yükledikten sonra, demo ile tamamen aynı görünen bir web siteniz olacaktır.

JoomShaper'ın standart bir şablon paketi çok güçlüdür. Geliştirildiği belirli bir web sitesi için ihtiyacınız olabilecek her şeyi içerir. Örnek olarak, Arino gibi bir e-Ticaret şablonu düşünelim. Arino'nun şablon paketi, e-ticaret sitesi tasarımını ve bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için diğer tüm işlevleri içerir. E-Ticaret mağazasını, ödeme mekanizmasını ve daha fazlasını oluşturmak için ihtiyacınız olan uzantılarla birlikte gelir.

Öte yandan, bir düzen paketi size yalnızca statik sayfa tasarımları verir. İşlevler dahil değildir. Şablonunuzu seçmeden önce, genel iş planınızı ve web siteniz üzerinden hangi mesajı iletmek istediğinizi net bir şekilde anlamanız önerilir. Şablon üzerinde araştırma yapın, özelliklerini not edin, sonra iş ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçin.

Sayfa Oluşturucu Düzen Paketi Nedir?

Tüm SP Page Builder Pro kullanıcıları, lisans anahtarını yapılandırdıktan sonra sunulan düzen paketlerine erişebilir ve bunları içe aktarabilir. Düzen paketleri, önceden tasarlanmış sayfa şablonları koleksiyonuyla birlikte gelir. Temel olarak, düzen paketleri iş, medya ve eğlence, seyahat ve yaşam tarzı, kişisel, pazarlama, kar amacı gütmeyen, portföy ve daha fazla web sitesi türü için yaratıcı bir şekilde tasarlanmış statik web sitesi paketleridir.

Bir düzen paketinin içindeki sayfalar, sitenize ziyaretçi çekmek için estetik olarak tasarlanmıştır. Paket, bir işletmeyi başarılı bir şekilde yürütmek için gereken tüm gerekli sayfalardan oluşur ve dönüşüm dostudur. Ayrıca etkileşim efektleri, iletişim formları, bülten kutuları ve daha fazlası gibi dikkate değer özelliklerle birlikte gelirler. Bir düzen paketi seçmeden önce, sayfaları gözden geçirmenizi, ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olup olmadığını kontrol etmenizi ve ardından içe aktarmanız önerilir.

Bir Düzen Paketini Ne Zaman Kullanmalısınız?

Bir düzen paketi kullanmak istemenizin birkaç nedeni vardır. Zaten bir SP Page Builder Pro aboneliğiniz varsa ve bir şablon satın almak istemiyorsanız, sitenizi oluşturmak için kolayca bir düzen paketi kullanabilirsiniz.

Yine, bir mağaza, içerik yöneticisi, randevu rezervasyonu, etkinlik kaydı ve benzeri gibi dinamik işlevlere ihtiyaç duymayan statik bir site oluşturmak istiyorsanız, bir düzen paketi ile devam edebilirsiniz. Bu size zaman ve para kazandırır.

Üstbilgi ve altbilgiyi korumak ve siteniz için özelleştirilmiş sayfalar oluşturmak için boş bir şablon kullanmaya karar verirseniz, sayfaları oluşturmak için iki seçeneğiniz vardır:

  • Sayfa Oluşturucu'nun sürükle ve bırak özelliğini kullanarak sayfaları el ile oluşturun
  • Ya da estetik ve profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak için mizanpaj paketlerinden güzel tasarlanmış sayfaları seçin

Joomla! Sayfa Oluşturucu mizanpaj paketleri özelleştirilebilir, çalışması kolaydır ve site ziyaretçilerinizi şaşkına çevirir. Bir paket seçin ve kullanmaya hazırsınız! Bir sayfa düzen paketinin nasıl kullanılacağını öğrenmek için Sayfa Düzeni İçe Aktarma adlı eğitim videomuzu izleyebilirsiniz.

Sonuç

Her şablon tamamen işlevsel, duyarlı, özelleştirilebilir ve kullanıma hazır olarak gelir. Bir şablon yardımıyla, dinamik işlevselliklere sahip, güzel bir şekilde tasarlanmış bir siteye hemen sahip olabilirsiniz. Her düzen paketi, kendi başınıza dinamik işlevler ekleyebileceğiniz estetik ve modern görünümlü statik bir site oluşturmanıza yardımcı olacak tüm gerekli sayfalar ve özelliklerle birlikte gelir.

Kötü tasarlanmış bir web sitesi size karşı çalışabilir. Web sitenizin tasarımını ve performansını optimize etmek için bir şablon veya düzen paketi arasında seçim yapabilir veya her ikisini de ihtiyaçlarınıza göre kullanabilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştırmak için düzen paketleri ve şablonlar mevcuttur. İyi tasarlanmış ve iyi işlevsel bir site oluşturarak ihtiyaçlarınızı belirleyin, seçeneklerinizi keşfedin ve işinizi bir üst seviyeye taşıyın.

Kaynak: Joomshaper.com

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.