Sayfa Oluşturucu

SP Page Builder 3 - Sayfa Düzen Paketleri Genel Bakış

SP Page Builder 3 - Sayfa Düzen Paketleri Genel Bakış

SP Page Builder, Joomla! için üretilmiş olan en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisidir. Piyasaya sürülüşünden bu yana sayfa oluşturma konusunda kullanıcılara birçok avantaj ve kolaylık sağlamıştır.

Sayfa Oluşturucu her seviyedeki kullanıcı için web sitesi geliştirmeyi kolaylaştırır. Joomla! sayfa oluşturucu eklentisi büyük bir hedefe hizmet eder ve kullanıcıları mutlu eder. Eklenti aynı zamanda bir dizi faydalı yeni özellik sunmaktadır.

SP Page Builder 3 piyasaya sürüldükten sonra Joomla! dünyasında, web siteleri oluşturma konusunda yepyeni bir sistem getirdi. 2018 yılında sayfa oluşturucu eklentisi'nde birçok yeni eklenti ve sayfa düzen paketi içeren bir takım iyileştirmeler yapıldı.

Bugünkü Joomla! Eğitim Dersleri kapsamında, sayfa oluşturucu eklentisinde bulunan sayfa düzen paketleri'ne genel bir bakış yapacağız.

Sayfa düzen paketlerini kullanmak gayet basittir. Bunu bir şablona hafif bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Temel olarak, bir sayfa düzen paketi size bir şablonun sahip olması gereken sayfaları sağlayacaktır.

Bir paket (veya kullanmak istediğimiz paket), sayfa düzeninin hizmet ettiği amaca bağlı olarak Anasayfa, Hakkında, İletişim, Servis veya Portfolio gibi sayfalardan oluşabilir. Farklı sayfa düzen paketleri içinden değişik sayfa düzenlerini kullanabilirsiniz. Örneğin, bir düğün sitesi oluşturacaksınız, onunla ilgili sayfaları ilgili düzen paketinden içe aktarabilirsiniz, ancak başka bir düzen paketinin iletişim sayfasını beğenebilirsiniz. Bu durumda, sayfayı o düzen paketinden mevcut web sitenize kolayca aktarabilirsiniz.

Sayfa Düzen Paketleri 'nin güzelliği şu, sayfa oluşturucu eklentisi ile birlikte 19 adet düzen paketi gelmektedir. Bununla birlikte bu sayfa düzen paketleri içerisinde bir birinden farklı olarak 111 adet sayfa tasarımı bulunmaktadır. Tercih ettiğinizi bulmak için ilgili alanda sol taraftaki arama kutusunu veya sıralamayı kullanabilirsiniz.

Joomla! Sayfa Oluşturucu eklentisi hakkında sormak istediklerinizi veya merak ettiğiniz konuları yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Joomla! Eğitim Dersleri kapsamında hazırlamış olduğum yeni eğitim videolarını web sitemiz ya da YouTube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.