Sayfa Oluşturucu

SP Page Builder 3 - Referans Modülü Nasıl Kullanılır?

SP Page Builder 3 - Referans Modülü Nasıl Kullanılır?

Bildiğiniz üzere bir referans, müşterilerin güvenini artırmak için en önemli içeriktir. Olumlu bir referansın önemi herhangi bir metrik ile ölçülemez. Müşteri referansları'nın ciddiyetinden bahseden yüzlerce çalışma var. Ancak, bir referansın gerçek değeri herhangi bir analist raporundan çok daha fazladır.

Bu yüzden bu eğitim dersimizde sizlere Sayfa Oluşturucu eklentisinde bulunan "Referans Modülü" nasıl kullanılır? ve referans modülünü kendimize göre nasıl özelleştirebiliriz bunu anlatmaya çalışacağım.

Joomla! Sayfa Oluşturucu eklentisi ile çok kısa zaman içerisinde web sitenizdeki sayfaları oluşturabilirsiniz. Bu sayede zamanı daha etkili bir biçimde kullanmanız mümkün. Kısaca referans modülü ile ilgili bilgileri de sizlerle buradan paylaşalım hemen.

Referans Modülü eklentisinin işlevleri bu makale'nin ilerleyen bölümlerinde ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Ama size kısaca bir şey söyleyebilirim, eklenti minimalist bir tasarımla tanıtıldı. Referansın içeriği daha iyi bir izlenim yarattığı için, odak noktası da bu yönde belirlenmiş. İçeriğin her yönü için stil kontrolü getirildi, böylece istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Referans Modülü İçinde Neler Var?

3 Adet Referans Düzeni: Referans modülü eklentisi, önceden ayarlanmış 3 düzen ile birlikte gelir. Biri yorumu, diğeri yorumu veren kişiye odaklanırken diğeri de alınan puanları vurgular. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

4 Adet Avatar Düzeni: Önceden ayarlanmış 3 referans öğesi düzeniyle, bir avatarı görüntülemek için 4 düzen olduğundan ek düzenler alırsınız. Tasarımınızla harmanlanan avatar stilini seçebilirsiniz.

Görüntüleme Başına Öğe: Referans modülü'nün ana cazibe merkezlerinden biri, kaç öğe göstermek istediğinizi kontrol etme yeteneğidir. Duyarlılık kontrolleri sayesinde farklı cihazlarda farklı sayıda öğe gösterebilirsiniz.

Boşluk Kontrolü: Birden fazla referansı yan yana göstermek istediğinizde, aralarındaki boş alanı ayarlamak istersiniz. Boşluk kontrolü özelliği, bu boşluk üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Kaydırmayı Etkinleştir: Bu eklentiyi diğerlerinden farklı kılan, dokunmatik ekranlara uyum sağlama yeteneğidir. Böylece kullanıcılar hangi yoruma dikkat edeceklerini seçme konusunda tam kontrol sağlar.

Otomatik Oynatma Özelliği: Eklenti, kullanıcı etkileşime girinceye kadar referans alanının hareketsiz kalacağını veya otomatik olarak kaymasını isteyip istemediğinizi tanımlayabileceğiniz otomatik oynatma işlevi sunar. Hız ve otomatik kaydırma zaman aralığını ayarlamak için kontroller vardır.

Arrow & Bullet Controller: Referans modülü eklentisinde iki gezinme denetleyicisi göreceksiniz. Bunları teker teker veya her ikisini aynı anda kullanabilirsiniz. Denetleyiciler, kolayca özelleştirebilmeniz için konumlandırma özgürlüğü ile birlikte gelir.

Avatar Stil Kontrolü: Eklenti çeşitli avatar tarzı kontrol seçenekleri sunar. Buna yükseklik, genişlik, sınır yarıçapı ve kenar boşluğu dahildir. Düzenden bağımsız olarak stilleri değiştirebilirsiniz. Hepsi de duyarlı özellikler olduğundan, farklı cihazlar için farklı boyutlar ayarlayabilirsiniz.

Alıntı Stil Kontrolü: Alıntılar referansa başka bir pürüzsüzlük katmanı ekler. Görünüşün biraz daha profesyonel görünmesini sağlar. Ayrıca alıntı ikonları üzerinde kontrol seçeneğiniz var. Rengi, yazı tipi boyutunu ve kenar boşluğunu değiştirebilirsiniz.

Derecelendirme Stili Kontrolü: Referansı vurgulamak için derecelendirme ekleyebilirsiniz. Kullanıcıların bir referansın önemini görselleştirmelerine yardımcı olur. Derecelendirme stil seçenekleri de duyarlı ve renk, boyut, kenar boşluğu kontrolleri gibi alanları düzenleyebilirsiniz.

İçerik Stili Denetimi: İçerik alanı en çok odaklanıldığından, içerik için çok sayıda stil seçeneği var. Yazı tipi, boyutunu, stilini, rengini, satır yüksekliğini, harf aralığını ve kenar boşluğunu değiştirebilirsiniz.

Kütüphaneye 5 Yeni Tasarım Eklendi

Ayrıca, SP Page Builder blok kütüphanesine 5 yeni hazır referans bloğu eklendi. Önceden tasarlanmış yeni bloklara erişmek için SP Sayfa Oluşturucu'nun blok koleksiyonuna göz atın ve orada Referans Modülü'nü tıklayın.

Bir referansın tasarımı içerik kadar önemlidir. Bu nedenle, referansları müşterinizi daha fazla etkileyen görsel olarak çekici bir şekilde sunmak önemlidir. Böylece, daha fazla sosyal kanıt elde etmenize yardımcı olur ve müşterileriniz arasında güven oluşturur.

Joomla! Sayfa Oluşturucu eklentisi hakkında sormak istediklerinizi veya merak ettiğiniz konuları yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Joomla! Eğitim Dersleri kapsamında hazırlamış olduğum yeni eğitim videolarını web sitemiz ya da YouTube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.