Sayfa Oluşturucu

SP Page Builder 3 - Image Overlay Kullanımı

SP Page Builder 3 - Image Overlay Kullanımı

SP Page Builder, kullanıcılara birçok kolaylık sağladığı gibi işleri biraz daha hızlandırmak adına 60'ın üzerinde eklenti ile birlikte gelmektedir. Bu da kullanıcıların zamandan tasarruf etmelerine olanak sağlamakta.

Sayfa Oluşturucu eklentisi içerisinde yer alan eklentilerin her biri bir dizi görevi yerine getirmek için tasarlanmıştır. Bu eklentilerin amaçlarına kusursuz bir şekilde hizmet ettiklerini söyleyebiliriz.

SP Page Builder'ın v3.3 sürümünde yeni bir kullanıcı arayüzü tanıtıldı, birkaç yeni eklenti ve UX geliştirildi. Bununla birlikte "Image Overlay" eklentisi de v3.3 sürümünde tanıtıldı. Image Overlay yani "Görüntü Yerleşimi" ile neler yapabiliriz?

Bugünkü Joomla! Eğitim Dersleri 'nde sayfa oluşturucu eklentisinde bulunan Image Overlay'ın kullanımını göreceğiz. Eklenti de bulunan alanların nasıl kullanıldığına dair bilgileri de sizinle bu eğitim dersimizde paylaşacağız.

Görüntü Yerleşimi ile Ne Yapabilirsiniz?

  • Görüntü yüksekliğini ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz
  • 6 farklı resim animasyonu uygulayabilirsiniz
  • Degrade veya düz renkte görüntü kaplaması oluşturma
  • Bir resme metinler ekleyin ve tipografiyi kontrol edin
  • Çok fazla özelleştirme içeren düğmeler ekleyin
  • 9 farklı içerik konumlandırma sunar

Görüntü Yüksekliğini Ayarlama

Bu addon ile yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, görüntü yüksekliğini istediğiniz boyuta ayarlamaktır. Bunda harika olan, görüntüyü istediğiniz yüksekliğe ayarlamaktır. Yani ne yaparsanız yapın, görüntü asla bozulmayacaktır.

Görüntü Animasyonu Uygulama

Görüntü animasyonu, görüntülere canlı bir etki getirmek için vardır. Toplamda 6 resim animasyonu bulacaksınız. En iyi olanı seçin veya söz konusu görüntüye animasyon istemiyorsanız boş bırakın. Ayrıca, görüntünün tıklandığında görüntülenmesini istiyorsanız, "Görüntüyü Lightbox'ta Aç" seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Görüntü Bindirmesi Oluşturma

"Kaplama Seçenekleri" bölümü, bir görüntüye kaplama eklemek için ayrılmıştır. Normal durum ve geçiş durumu için ayarlar aynıdır. Düz veya degrade renklerle bir kaplama oluşturabilirsiniz. Tüm ayarlar oldukça açıklayıcıdır. Yaratıcılığınızı uyandırmak için onlarla oynayın.

Resme Metin İçeriği Ekleme

Bu eklenti içeriğine metin eklemek için 2 seçenek vardır: başlık ve altyazı. Her ikisi için de aynıdır. Tipografi üzerinde tam kontrol sağlayabilirsiniz. Ayrıca metin rengini değiştirebilir, bağlantı ekleyebilir ve isterseniz simgeler ekleyebilirsiniz.

İçerik Konumlandırmayı Keşfetmek

Image Overlay addon ile yapabileceğiniz bir diğer harika şey de içeriğin konumunu kontrol etmektir. Metninizi, içerik konumlandırma için mevcut 9 farklı seçenek arasından istediğiniz konuma yerleştirebilirsiniz.

Daha Fazlasını Başarın

Görüntü Yerleşimi, içeriği çok çekici bir şekilde görüntülemek için zengin özelliklere sahip bir eklentidir ve görüntüye bir düğme eklemek istediğinizde bu işlem daha da kolaylaşır. Evet, bu eklentiyle de yapabilirsiniz. Bu nedenle, kullanıcılarınız için kolayca erişilebilir bir şeyler yapın ve en çok istedikleri şeyi hemen sağlayın.

"Button Text" (Düğme Metni) alanına düğme adını yazdığınızda, düğmeler için tüm ayarlar görünecektir ve bunlar oldukça açıklayıcıdır, bu nedenle kullanımı kolay bulacaksınız.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.