Sayfa Oluşturucu

SP Page Builder 3 - Image Layouts Kullanımı

SP Page Builder 3 - Image Layouts Kullanımı

SP Page Builder, Joomla! için yapılmış olan en iyi sayfa oluşturucu eklentisi'dir. Sayfa oluşturucu eklentisi'nin her güncellemesi'nde yeni bir şey var. SP Page Builder v3.4.3 Pro'daki "Resim Düzenleri" eklentisi diğer şeylerin yanı sıra tanıtıldı.

Resim Düzenleri (Image Layouts) eklentisi ile farklı tarz da görünümler elde edebilirsiniz. Joomla! Sayfa Oluşturucu eklentisi ile sitenizde çok kısa zaman içinde birbirinden farklı stiller de sayfalar oluşturabilirsiniz.

Bugünkü Joomla! Eğitim Dersleri 'nde sayfa oluşturucu eklentisinde bulunan Image Layouts 'un kullanımını göreceğiz. Eklenti de bulunan alanların nasıl kullanıldığına dair bilgileri de sizinle bu eğitim dersimizde paylaşacağız.

Resim Düzenleri ile Tanışın

Resimler, metinler ve düğmelerle oynamayı hiç denediniz mi? SP Page Builder'dan önce bu işlem hiç de esnek değildi. Artık, Resim Düzenleri eklentisi ile bu işlem daha da kolay bir hale geliyor. Resim Düzenleri eklentisi grafik, metin ve düğmeleri kullanarak güzel sayfa bölümleri ya da elemanları oluşturmanıza olanak sağlar.

6 Adet Hazır Ayar Düzeni

Resim Düzenleri eklentisi, resim, metin ve düğme gibi kompozisyonlar oluşturma çabalarınızı azaltır. Tasarımı dakikalar içinde yapabilmek için kolayca kullanabileceğiniz ve içeriğinizi koyabileceğiniz 6 adet hazır düzen vardır. Önceden ayarlanmış resim düzenleri şunlardır: Inline, Stack, Poster, Card, Overlap ve Collage.

Eklentiyi bir satıra yerleştirdikten sonra, mevcut 6 adet hazır resim düzeninden bir düzen seçmeniz gerekir. Ardından resim, metin ve düğme içeriğini ekleme zamanı geldi. Olağanüstü bir tasarım elde etmek için gerçekten yararlı olan birçok stil seçeneği vardır.

Cihaza Özel Düzen

Bir masaüstü için oluşturduğunuz bölüm, ekran boyutu nedeniyle tam olarak mobil ekranda görünmüyor olabilir. İçerik sırasını önceliklerine göre değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, Resim Düzenleri eklentisi içindeki içerikler için cihaz bazında öncelik özelliği vardır.

Böylece resim ve metin tabanlı içerik için önceliği belirleyebilirsiniz. Masaüstü ve tablet cihazlarda resmin sol, metnin sağ taraf da kalmasını isteyebileceğinizi varsayalım. Mobil cihazdayken, metin içeriğini 1. sırada, resmi 2. sırada (birinci ve ikinci pozisyonlar) gösterebilirsiniz.

Özelleştirme Özgürlüğü

Resim Düzenleri eklentisi, istediğiniz tasarımı elde etmek için kullanılabilecek zengin bir kişiselleştirme seçenekleri koleksiyonuna sahiptir. Görüntü bindirmeleri, yazı renkleri, hizalamalar, bağlantı davranışları, alt metin, kenarlık yarıçapı, gölgeler ve daha birçok özelleştirme seçeneği size bu eklentiyle en üst düzeyde tasarım özgürlüğü sağlamak için hazır.

SP Page Builder 3 hakkında sormak istediklerinizi veya merak ettiğiniz konuları yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Joomla! Eğitim Dersleri kapsamında hazırlamış olduğum yeni eğitim videolarını web sitemiz ya da YouTube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.