Sayfa Oluşturucu

SP Page Builder 3 - Değiştirilen Satır ve Eklentileri Yeniden Kullanma

SP Page Builder 3 - Değiştirilen Satır ve Eklentileri Yeniden Kullanma

SP Page Builder'ın sunduğu birinci sınıf işlevlere zaten aşinasınız. Sayfa Oluşturucu, 140'tan fazla önceden tasarlanmış blok ve 120'den fazla önceden tasarlanmış sayfa düzeni sağlar.

Ancak aradığınızı bulamazsanız, endişelenmenize gerek yok, Joomla! Sayfa Oluşturucu ile her zaman kendi özel tasarımınızı yapabilirsiniz. Bu da, SP Page Builder'ın büyük popülerliğinin arkasındaki ana nedenlerden bir tanesidir.

Daha ilginç olan bir gerçek şu ki, özel bir tasarım oluşturduktan sonra, dilediğiniz bir zaman sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Bugün öğreneceğimiz şey bu.

Sayfa Oluşturucu ile özelleştirdiğiniz satır veya eklentileri farklı bir şekilde kaydetmeyi ve daha sonra bunları yeniden kullanmayı bu eğitim dersimizde göreceğiz.

Özel Satırları Yeniden Kullanma

Aynı işlem tek bir sıra ile yapılabilir. Bir satır oluşturup ihtiyacınız olan her şeyi içine koyduktan sonra, satırın tamamını kaydedebilir ve daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, bu satırın kaydet (Save Row) simgesine tıklayın.

Şimdi, satırın işlevselliğini açıklayan uygun bir adla kaydedin. Daha sonra bu satırı tekrar kullanmak için, SP Page Builder > Tools > My Section 'a gidin, listeden kaydedilmiş satırınızı bulun ve ardından istediğiniz alana sürükleyip bırakın.

Değiştirilen Eklentileri Yeniden Kullanma

Eklentiler web sayfanızda temel şeyler oluşturmak için bulunurlar. Bir eklenti birçok kez kullanılabilir ve sık sık aynı değişiklikleri yapmanız gerekebilir. "Bir dahaki sefere bu eklentinin son değiştirilmiş versiyonunu kaydedebilseydim, tekrar tekrar yapmak zorunda kalmayacağım!" diyebilirsiniz. Şimdi size küçük bir numara göstereceğim: Herhangi bir eklentiyi değiştirdikten sonra, daha sonra saklamak için kaydet simgesini tıklayın.

Ardından, eklenti'nin değiştirilmiş durumuna, ne içerdiğini, amacını vb. Açıklayan bir ad verin. Daha sonra kaydedilen eklentileri SP Page Builder > Tools > My Addons alanı üzerinde bulabilirsiniz.

Bu değiştirilmiş eklentiyi daha sonra kullanmanız gerektiğinde, sadece Eklentilerim'e gidin, listeden bulun, ardından istediğiniz alana sürükleyip bırakın. Bu özellik hem ön hem de arka uçtan yapılabilir.

SP Page Builder'ın yalnızca bir sayfa oluşturucu olmadığını, daha çok bir hazine olduğunu görebilirsiniz. İnanılmaz işlevlerini keşfetmek için daha derine inmeniz gerekir.

Joomla! Sayfa Oluşturucu eklentisi hakkında sormak istediklerinizi veya merak ettiğiniz konuları yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Joomla! Eğitim Dersleri kapsamında hazırlamış olduğum yeni eğitim videolarını web sitemiz ya da YouTube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.