Sayfa Oluşturucu

SP Page Builder 3 - Animasyonlu Başlık Eklentisi Kullanımı

SP Page Builder 3 - Animasyonlu Başlık Eklentisi Kullanımı

JoomShaper tarafından geliştirilen sayfa oluşturucu eklentisi hakkında, kullanıcıların yapmış oldukları geri bildirimler inanılmaz derece de olumlu. Eklenti geliştiricileri daha sağlam, daha kullanışlı ve daha ilginç bir şey sunabilmek için sürekli olarak bir düşünce içindeler.

Bu çabanın bir göstergesi olarak, SP Page Builder 3.3.5 Pro sürümünde Animasyonlu Başlık eklentisini piyasaya sürüldü. Web sitenizde artık başlıkları animasyonlu bir şekilde gösterebilirsiniz.

Peki, YENİ Animasyonlu Başlık eklentisinin içinde ne var? Bununla ne yapabilirsin? Bu eğitim dersimizde bunları göreceğiz.

Joomla! sayfa oluşturucu eklentisinde bulunan, animasyonlu başlık eklentisini kullanarak farklı kombinasyonlar da başlıklar oluşturabilirsiniz. Bu, Joomla! Eğitim dersimizde animasyonlu başlık eklentisinin kullanımını kısaca sizlere anlatmaya çalıştım.

Animasyonlu Başlık Tanıtımı

Bahsettiğimiz şey tam olarak şu. Animasyonlu Başlık eklentisi, web sitenizin görünümünü ve hissini önemli ölçüde geliştirir. Eklenti, 2 çekirdek işlevi ile birlikte gelir.

  • Vurgulama Animasyonu
  • Metin Animasyonu

Eklentiyi, bir başlık eklemek istediğiniz herhangi bir yere sürükleyip bırakın. Ardından, başlığın vurgulanan veya hareketli bölümlerini tanımlayın. Eklentinin içine yerleştirilmiş 12 vurgulama animasyonu ve 11 metin animasyonu vardır. Tüm bu efektleri ön uçta keşfedebilir ve dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Burada temel özelliklere kısa bir genel bakış sunacağım.

Vurgulama Animasyonu

Kökenine gelelim. Neden başlıkları kullanıyoruz? Daha kolay odaklanılması için bölüm başlığı kullanıyoruz. Başlıkları daha çekici hale getirmek ve belirli bir anahtar kelime öbeğine daha fazla ağırlık vermek için, Vurgulama Animasyonu özelliğini kullanabilirsiniz. Bu, istediğiniz anahtar kelimeyi ya da ifadeyi bir daire, çizgi (ler), çarpı işareti ve daha fazlası gibi farklı işaretçilerle vurgulayabilir.

Nasıl Kullanılır

Animasyonlu Başlığı kullanmak gerçekten kolay ve anlaşılır. Eklentiyi bölüm başlığının konumuna getirin, ardından başlık metnini kullanarak ekleyin ve özelleştirin. Vurgulama Animasyon özelliğini kullanmak için, Animasyon Stili açılır menüsünden seçin.

Vurgulanan Metin alanına, vurgulamak istediğiniz metinleri girin. Ayrıca, başlıktaki diğer metinleri girmek için Vurgulanan Metin alanından önce ve sonra 2 alan daha alacaksınız. Vurgulama şeklini, rengini, biçim genişliğini, HTML etiketi yönetimini ve temel başlık metni ayarlarını seçmek için birçok başka yapılandırma seçeneğiniz vardır.

Metin Animasyonu

Animasyonlu Başlık eklentisini istenen konuma yerleştirdikten sonra, kolayca animasyonlu bir başlık oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, önce Animasyon Stili alanından Metin Animasyonu seçeneğini seçin.

Nasıl Kullanılır

Animasyonlu Metin alanına, canlandırmak istediğiniz metinleri girin. 1 kelimeden daha fazla animasyon uygulamak istiyorsanız, her kelimeyi Animasyonlu Metin alanına ekledikten sonra 'Enter' tuşuna basarak bunları ayrı satırlara yazın. Hareketli Metin alanından önce ve sonra, başlıktaki diğer metinleri girmek için 2 alan daha vardır. Ayrıca, HTML etiketi yönetimi ve temel başlık metni ayarları da eklenmiş durumda.

SP Page Builder 3 hakkında sormak istediklerinizi veya merak ettiğiniz konuları yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Joomla! Eğitim Dersleri kapsamında hazırlamış olduğum yeni eğitim videolarını web sitemiz ya da YouTube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.