Plugin

Joomla! Şifre Kontrolü Plugini

Joomla! Şifre Kontrolü Plugini

Web siteleri'nde kullanmış olduğumuz şifreler büyük bir özenle hazırlanmalıdır, basit şifrelerin ele geçirilmesi kolay olduğu gibi hesabınız içinde riskli'dir. Bu nedenle şifrelerinizi belirli periyotlar da değiştirmeniz gerekebilir.

GS Chapman tarafından, Joomla! için hazırlanan "Password Control" eklentisi işinize yarayacak türden bir eklentidir. Eklenti hakkında kısaca bir takım bilgileri hemen sizinle paylaşalım..

Joomla! şifre kontrol sistemi eklentisi, kayıtlı site kullanıcıları üzerinde şifre değişikliklerini zorlar. Değişiklik yalnızca ilk bağlantı için ve / veya periyodik olarak değiştirilmek üzere uygulanabilir.

İsteğe bağlı olarak, kullanıcılar bir şifre değişikliği uygulandığında ana sayfaya yönlendirilebilirler. 'Muaf tutulan' kullanıcıları, yani yöneticinin şifre değiştirmeyi zorlamak istemeyen kullanıcıları tanımlama olanağı vardır.

Kullanıcı tarafından girilen şifre, değiştirildiğinden ve kullanıcının bir şifreyi tekrar kullanmadığından veya yeni bir şifre girmeden gönderme düğmesine basmadığından emin olmak için bir önceki kullanıcı şifreleriyle kontrol edilir.

Birisi ayrıca, parola ölçütlerini belirleyebilir ve belirtilen ölçütleri karşılayan parolalar oluşturmak için isteğe bağlı bir parola üreticisi içerir. Joomla! alt yapısı ile hazırladığınız web sitelerinizde "Password Control" Plugini'ni kullanmak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Eklenti ücretsiz olup, Joomla! 3.x serisi ile uyumludur.

Joomla! Şifre Kontrolü Plugini İndir: Tıklayın

Joomla! Şifre Kontrolü Plugini Dökümanlar: Tıklayın 

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.