Plugin

Joomla! Ekran Okuyucu Plugini

Joomla! Ekran Okuyucu Plugini

Joomla! web sitelerinizde bir farkındalık yaratıp, yazmış olduğunuz yazıların sesli bir şekilde okunabilmesini istermisiniz?.. Küçük bir eklenti ile bu mümkün.

Joomla! 3.x için ekran okuyucu! tüm kullanıcılara herhangi bir uzunluktaki içeriği okumak için erişilebilirlik özelliklerini ekleyecek ve sitenizdeki metnin yazı tipi boyutunu ayarlamak için denetimleri karşılaştıran, görme engelli kişilere okunabilirliği artırmak için Dyslexic Yazı Tipini uygulayan şaşırtıcı ve hafif bir eklentidir. 

Joomla! sitenizde hiçbir ek kaynak gerekmez, yapmanız gereken tek şey sadece eklentiyi yüklemektir. Ayrıca, diğer erişilebilirlik iyileştirmeleri şunlardır: içeriğe atla düğmesi, odaklanmış öğe vurgulayıcısı ve çapa bağlantıları hedef özniteliği için düzeltme.

Ekran okuyucu, sayfanın üst veya alt kısmına yerleştirebileceğiniz küçük bir araç çubuğu olarak ön uçta gösterilir. Geçersiz kılmayla birden çok okuma modunu destekler, sayfalarınızın ana içeriğini okumaya başlamak için 'Oynat' düğmesine tıklayın veya tek bir erişim tuşunu kullanın! Araç çubuğu, ekran okuyucu, yazı tipi boyutu, Dyslexic Yazı tipi ve yüksek kontrast için kontrolleri gösterir. Gerekli değilse bazı özellikleri devre dışı bırakmayı da seçebilirsiniz.

Üstelik sayfalarda belirli bir metin bölümünü seçerseniz Ekran okuyucu, yalnızca öncelikli algoritmayla seçilen metni okuyacaktır. Bu, erişim tuşlarını kullanması gereken kullanıcıların sayfalarınızın tüm içeriğini tek bir tuş vuruşuyla okuyabilmesini sağlar. Ek kontroller şu şekilde sağlanır: okumayı duraklatma ve devam ettirme, durdurma ve oynatma, ses seviyesi ayarı.

Joomla! CSS sınıflarını özelleştirmek zorunda kalmadan, yüksek kontrast özelliği sayesinde sayfalar da renk değişimi sağlanabilir. Kullanıcıların WCAG spesifikasyonlarını izleyerek klavyeyi kullanarak okumayı kontrol edebilmeleri için, erişim tuşları için tam destek mevcuttur.

Kullanıcılar, erişim tuşlarını kullanarak hem ekran okuyucu hem de yazı tipi boyutu düğmelerini denetleyebilir. Ekran okuyucu, ses üretimi için gelişmiş bir algoritmaya dayalıdır, böylece kullanıcılar puntuaction'ın yorumuyla doğal bir okumayı dinleyebileceklerdir.

Ayrıca Ekran okuyucu, Arapça, Hollandaca, İngilizce, Fransızca, Yunanca, Almanca, İtalyanca, Lehçe, Portekizce, Rusça, Japonca, İspanyolca ve daha pek çok ana dili destekliyor ! En fazla 51 dil desteklenmektedir.

Eklenti Joomla! çok dilli siteler için tamamen entegre olabilir, böylece kullanıcılar Joomfish'i veya yerli Joomla'yı kullanarak istediği dili değiştirdiklerinde veya seçtikleri zaman! Çok dilli sistem, ayrıca Ekran Okuyucu otomatik olarak okunacak uygun dili seçerek etkinleşir.

Ekran Okuyucu, tüm cihazlar ve tarayıcılar ile tamamen uyumlu olmasını sağlamak için sağlam temellere dayanıyor. Ekran okuyucu eklentisi önceden tanımlanmış 2 şablon ile gönderilir, CSS ve özel simgeler kullanılarak kolaylıkla özelleştirilebilir. Şablonu değiştirerek ekran okuyucusunu ve yazı tipi boyutunu kontrol etmek için düğmelerin düzenini değiştirebilirsiniz.

NOT: Joomla! ekran okuyucu eklentisi ücretli olarak satılmakta olup, 39 EURO fiyatı vardır.

Joomla! Ekran Okuyucu İndir: Tıklayın

Joomla! Ekran Okuyucu Demo: Tıklayın

Joomla! Ekran Okuyucu Dökümanlar: Tıklayın

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.