Joomla! İpuçları Haberleri

Geçiş Esnasında Yaşanan Sorun

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Joomla! kullanıcıları 2.5 sürümüne ait olan sitelerini yavaş-yavaş Joomla! 3 serisine geçirmeye başladılar... Geçiş işlemleri esnasında çeşitli sorunlar ile karşılaşılması da mümkün...

Joomla! kullanıcıları'nın bildiği üzere Joomla! 1.5 serisinden Joomla! 2.5 serisine geçiş işlemi gerçekleştiren kullanıcılar, çeşitli sorunlar ile karşılaşmış bu sorunlara yardım forumları'nda çözüm aramışlardır...

Joomla! 2.5 serisinden, Joomla! 3 serisine geçiş işlemi yapmadan önce elinizde mutlaka güncel bir yedek olsun (yedek alma işlemi)... Yedek alma işlemi için Akeeba Backup bileşeni'ni kullanabilirsiniz.

Joomla! 2.5 serisinden Joomla! 3 serisine geçiş esnasında sık karşılaşılan problemler'den bir tanesi "karşıma beyaz bir sayfa çıkıyor" şeklinde olmuştur... Güncelleme işleminden sonra hem admin paneliniz hem de site önyüz sayfanız gözükmüyor ve karşınıza beyaz bir sayfa çıkıyorsa bunun sebebi şudur.

1: Joomla! 2.5 serisinde kullanmış olduğunuz eklentiler ve tema,Joomla! 3 serisi ile uyumlu olmadığı için bu sorunu yaşamaktasınız. Peki çözümü nedir?

ÇÖZÜM: Bu sorunun çözümü,geçiş işleminden önce kullanmış olduğunuz eklentileri ve temayı (Joomla! 3 serisi ile uyumlu olmayan) sitenizden komple kaldırmanız'dır. Bu sayede sorunsuz bir geçiş işlemi yapmanız mümkün.

NOT: Geçiş işlemini demo sitenizde yapmanızı tavsiye ederim,bu sayede sorunsuz bir geçiş işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde,Joomla! 3 serisine geçirdiğiniz sitenizin bir yedeğini alarak sunucunuza yükleyip sitenizi yayına alabilirsiniz.