Haberler

RIPS, Joomla! Resmi Kod Analiz Ortağı Oldu

RIPS, Joomla! Resmi Kod Analiz Ortağı Oldu

Dünyanın en popüler İçerik Yönetim Sistemlerinden (CMS) biri olan Joomla!, PHP uygulama güvenliği testi için teknoloji lideri RIPS ile olan ortaklığını duyurdu.

RIPS ve Joomla!, Joomla'nın mobil güvenlik açıkları ve zayıf yönleri için Joomla! kod tabanını sürekli olarak taramak için RIPS endüstri lideri kod analiz çözümünü kullanacağı yeni bir ortaklığı duyurmaktan memnuniyet duymaktadır. RIPS için, bu dağıtım, dünyanın en önde gelen açık kaynak kuruluşlarından birine hizmet eden ve ayrıca açık kaynak projelerinin güvenliğini artırmaya yardımcı olan bir kilometre taşını temsil etmektedir.

Joomla! Projesi Başkanı Rowan Hoskyns Abrahall şöyle diyor.

Güvenlik, Joomla! geliştirme sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Dünya çapında yüzlerce katılımcı ve 25.000'den fazla taahhütle, olası güvenlik hatalarının izlenmesi zorlaşıyor. RIPS ile işbirliği yaparak ve kapsamlı otomasyon ve entegrasyon yeteneklerini kullanarak, kod tabanımıza başka bir güçlü güvenlik testi katmanı ekleyebiliriz. Kullanıcılarımıza en güvenli CMS'yi sağlama taahhüdümüzü daha da artırıyoruz.

RIPS Technologies CEO'su Dr. Johannes Dahse de bu yeni ortaklık hakkındaki heyecanını şöyle paylaştı:

Geçmişte birçok farklı popüler uygulama satıcısıyla çalıştık ve çeşitli yanıtlarla çok sayıda kritik güvenlik hatası bildirdik. Joomla! Güvenlik Ekibi beraber çalıştığımız en profesyonel takımlardan biridir. Mükemmel tepki süreleri ve iletişiminin yanında, olağanüstü bir teknik uzmanlığa sahipler. Bu uzmanların RIPS'i kod çözümleme çözümü olarak seçtikleri için çok gurur duyuyoruz.

RIPS Hakkında

RIPS, PHP uygulamaları için tek özel uygulama güvenliği test çözümüdür. Ödüllü kod analizi algoritmalarıyla, kod içinde gömülü olan karmaşık güvenlik açıklarını bile algılayabilir. RIPS, yazılım geliştirme yaşam döngüsüne (SDLC) tam olarak entegre edilebilir ve kritik güvenlik açıklarını dakikalar içinde otomatik olarak algılayabilir. Erken hata tespiti, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin, piyasaya sürülecek son teslim tarihlerini karşılamalarına, güvenlik uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarına ve sorun doğrulama ve geliştirme yeniden işleme maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olur. RIPS, Bochum, Almanya merkezli bir yüksek teknoloji şirketi olan RIPS Technologies tarafından bağımsız bir yazılım veya SaaS platformu olarak teslim edilir. RIPS hakkında daha fazla bilgi için www.ripstech.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Joomla! Hakkında

Joomla!, web siteleri ve güçlü çevrimiçi uygulamalar oluşturmak için kullanılan ödüllü bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Küresel bir gönüllü geliştiriciler topluluğu, 2005 yılında ilk sürümü piyasaya sürüldüğünden beri Joomla'yı geliştiriyor. Bu büyük çaba Joomla'nın kullanımını kolay bir hale getirerek, istikrarlı ve çok güvenli bir hale gelmesini sağladı. Joomla! arama motoru dostu ve mobil uyumlu, çok dilli, esnek ve genişletilebilir. Sektör lideri güvenliğin yanı sıra sınırsız tasarım olanakları sunan Joomla!, ayrıca özel ihtiyaçları karşılamak için daha fazla özelleştirme olanağı sağlayan binlerce üçüncü taraf eklentisine ve şablonuna sahiptir. Joomla! herkes için serbestçe kullanılabilen açık kaynaklı bir çözümdür. Daha fazla bilgiyi www.joomla.org adresinde bulabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.