Joomla! Kimlik Portalı Yayında

Joomla! Kimlik Portalı Yayında

İki buçuk yıllık bir çalışmanın ardından, Joomla! Projesi, Joomla! Kimlik Portalı 'nın yayınlandığını duyurmaktan memnuniyet duyar!

Joomla! Kimlik Portalı Nedir?

Joomla! Kimlik Portalı, Joomla'nın gönüllüleri, katkıda bulunanları ve kullanıcılarının resmi kimliklerini, profillerini ve rızalarını, resmi joomla.org web sitelerinde tuttukları "kimliklerini" yönetebilecekleri bir yerdir.

Uzun vadede, tüm joomla.org web siteleri (Topluluk, Sertifikasyon, Forum, JRD, JED, vb.) Bu blogda açıklanan Tek Oturum Açma (TOA) hizmeti olarak kullanılacak Kimlik Portalı'na bağlanacak.

Portal, kişisel bilgiler, resim, iletişim bilgileri ve diğer veriler dahil olmak üzere kimliğinizi yönetmenizi sağlar. Ayrıca, kişisel verilerinizi toplamak, saklamak ve işlemek için Joomla'ya verdiğiniz tüm onayları da içerecektir.

Joomla! Kimlik Portalı, kişisel bilgilerin saklandığı tek yer olurken, diğer bağlı web sitelerindeki hesaplar yalnızca anonimleştirilmiş veriler içerecektir.

Avrupa, ABD ve diğer ülkelerdeki gizlilik yasalarının gerektirdiği gibi, Joomla! gönüllülerinin ve kullanıcılarının kişisel verilerini tutma ve işleme izinlerini kaydedecektir. Verilen veri kümelerinin her biri ve farklı işleme amaçları için onaylar mevcut olacaktır.

Bir kullanıcı bir joomla.org web sitesine ilk kez eriştiğinde, verilerini işlemesi için rıza veya rıza göstermesi ve sonunda vermesi istenir. Tüm joomla.org web siteleri Kimlik Portalı'na bağlandığında, herhangi bir web sitesine giriş yapmak için yalnızca bir hesaba ihtiyacınız olacaktır!

İlk Dönüm Noktası

Bugün itibariyle Gönüllüler Portalı joomla.org ailesinin Kimlik Portalı'na bağlanan ilk web sitesidir. Gönüllüler Portalı'na giriş yapmaya veya kaydolmaya çalıştığınızda, hesabınıza giriş yapmak veya hesabınızı oluşturmak için Kimlik Portalı'na yönlendirileceksiniz.

Kimlik Portalı identity.joomla.org adresinde mevcuttur ve Joomla! üzerinde çalışmaktadır!

Sonraki Adımlar

Uyum Ekibi, joomla.org ailesinin diğer web sitelerini Kimlik Portalı'na bağlama zamanlamasını tanımlamak için Webmaster Ekibi ile birlikte çalışmaktadır. İki ekip, tüm joomla.org web sitesi ailesi için geçerli olacak Çerez Komut Dosyasının yanı sıra yeni Gizlilik ve Çerez Politikalarını tamamlamak için birlikte çalışıyor.

Sorular?

Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresinden Uyum Ekibi ile iletişime geçin.

Teşekkür

Kimlik Portalı ve TOA yasal gereklilikler ve testler için Uyum Ekibinin desteğiyle Roland Dalmulder ve Sander Potjer tarafından hayata geçirildi.

Comments powered by CComment

Önerilen Makaleler